Tomáš Houdek v akci

Tomáš Houdek v akci | foto: MAFRA

Olomoucký obránce Houdek slavil jubileum trefou i šitím

• 0
Byl to večer Tomáše Houdka. Ještě před zápasem oslavil olomoucký obránce čtyřstý zápas v nejvyšší soutěži a pak prvním gólem načal Liberec a pomohl kohoutům k výhře 2:1 nad prvním týmem soutěže. Užil si však i bolest a po zákroku Jelínka dohrával se zašitým nosem. „Odehrál jsme puk a dostal jsem ránu zezadu. Trochu jsem to čekal, ale ne takovou, tak jsem si o plexi roztrhl nos. Nic vážného,“ mávl rukou 34letý bek.

Liberec vstoupil do zápasu lépe, byl to tradiční pomalejší rozjezd Mory?
První třetinu byl Liberec lepší, ale od druhé třetiny se to otočilo. Nakoply nás přesilovky. Hráli jsme dobře, dvě třetiny zápasu jsme hráli opravdu výborně.

Pomohl jste k tomu gólem v přesilovce, ve kterých se jinak trápíte. Co bylo tentokrát jinak?
V přesilovkách jsme chtěli hlavně hodně střílet, což jsme dnes dělali, a po zásluze jsme dvě využili. Při mém gólu to nebyl nijak nacvičený signál. Chtěli jsme si dávat rychlé nahrávky, a pokud možno střílet z první. Buc mi to dal rychle z první, takže se Schwarz nestihl rychle přesunout do branky a padlo to tam.

Správná oslava 400 zápasů v extralize?
Bylo to příjemné. Asi budu muset něčím přispět v kabině, uvidím, co mi pokladní vyměří.

Co jste si řekli v první přestávce, že se pak vaše hra zlepšila?
Chtěli jsme být aktivnější, víc bruslit, napadat a hlavně víc střílet. Byli jsme zalezlí a čekali jsme, co s námi Liberec udělá, což je vždycky špatně. Chtěli jsme vyvinout větší aktivitu a to se povedlo.

V závěru Liberec snížil na 1:2. Měli jste strach o výsledek?
Ano. Dvě kola zpět jsme dostali gól v Pardubicích při power-play pár vteřin před koncem. To jsme nechtěli dopustit a naštěstí se nám to povedlo ubránit.

Jaký dojem na vás udělala hra lídra soutěže?
Možná jsme čekali trošku víc, ale tu první třetinu hráli velice dobře. Je vidět, že jsou první. Mají sebevědomí, hráli v klidu. Ale my jsme je do ničeho moc nepouštěli, hráli jsme dobře do obrany a výsledek je zasloužený.

Čím si vysvětlujete, že Liberec po jedenácti kolech padl zase až s vámi?
Spíš je to náhoda. Mají velice kvalitní mančaft a nás v obou zápasech hodně podržel Braňo. Chytá neskutečně. Jemu se ty zápasy proti Liberci extrémně povedly.

Po šesti týdnech jste dokázali vyhrát dva zápasy v řadě. Doufáte v novou vítěznou sérii?
Bylo by to hezké. Chceme bodovat každý zápas a nemusí to být zrovna za tři body. Chceme body sbírat, abychom si něco nahráli, když nám to zrovna lepí, a nemuseli jsme se strachovat, že přijde baráž.