Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Němec: Hrajeme tak, že by nám dalo gól i Mongolsko. Musíme se zamyslet

Obránce české hokejové reprezentace Ondřej Němec. | foto: Profimedia.cz

21 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Bylo na něm vidět, že si bere kritiku kouče Růžičky k srdci. Ondřej Němec, lídr obrany národního týmu na mistrovství světa v Bělorusku, nešetřil před čtvrtfinálovým duelem kritikou do vlastních řad. "Jestli chceme myslet na medaili, musíme se nad sebou každý zamyslet," prohlásil.

Takže ostrá slova od trenéra berete?
Na rovinu můžu říct, že jsme dostali kartáč, ale vyslechli jsme si pravdu. Růžův monolog stojí vždycky za to a my si nedostatky uvědomujeme. Přijeli jsme sem pro medaile, takže musíme začít úplně jinak. Vždyť jsme na mistrovství odehráli jeden dobrý zápas s Norskem, a to nestačí. Proti Francii to byla zase tragédie.

Co vám Růžička říkal?
Já už jsem ho za těch pár let poznal. On umí vždycky uhodit hřebíček na hlavičku. Vůbec se s tím nepárá, s nikým. Vždycky řekne, co si myslí. A já tvrdím, že jsme tohle potřebovali. Aby nám někdo konečně otevřel oči.

Jak si vysvětlujete nevyrovnané výkony?
Růža to řekl přesně: nevydržíme hrát celý zápas stejný hokej. Chvíli je to skvělý výkon ode všech, a za třicet vteřin hrajeme tak, že by nám dalo gól i Mongolsko.

Fotogalerie

Je to o hlavě?
Umu a dovedností je v týmů hodně u obránců i útočníků, v tom problém není. Takže se musíme zamyslet nad sebou a nastoupit na led jako úplně jiný tým. A udělat všechno proto, abychom si tady o víkendu zahráli o medaile.

Alespoň máte těch zlých sedm zápasů za sebou, nespadne z vás tlak?
Věřím tomu, že jsme si tím nejhorším prošli. Že si všichni uvědomíme, za co hrajeme a kvůli čemu jsme sem jeli. Všichni do jednoho chceme domů odvézt medaili a uděláme pro to všechno. Bez skvělého týmového výkonu ale nemáme šanci a poletíme v pátek domů.

Berete první třetinu s Francií jako facku, která vás probere?
Všichni jsme viděli, že hrají hodně dobrý hokej. Mají výborné dvě lajny, ale nikdo nečekal, že budeme prohrávat 0:3. Pak tým ukázal ofenzivní sílu, když se za takového stavu dokázal vrátit zpět do zápasu a ještě vyhrát. Ale pokud takhle začneme s Amíkama, těžko budeme výsledek honit.

Je dobře, že jdete na Ameriku, a ne na Rusko?
Ve čtvrtfinále si člověk nevybírá. Kdybychom hráli líp v základní skupině, mohli jsme být jinde. Teď je to Amerika a jestli chceme medaili, musíme porazit Ameriku, pak třeba Kanadu a nakonec Rusko. Takže bych to nepitval.

Co musíte dělat proti Americe jinak, abyste uspěli?
Musíme hrát všichni spolu, všech pět hráčů pohromadě, nesmí na ledě vznikat díry. Navzájem si pomáhat a dát do toho všechno. Řvát na sebe, komunikovat, pomáhat jeden druhému v soubojích. To nám chybí.

Chcete uspět i kvůli lidem, kteří vám i přes nepřesvědčivé výkony fandí?
Lidi nás tady v Minsku i v Čechách podporovali. Posílali nám vzkazy a i přes špatné výsledky nám dávali najevo, že tenhle tým je dobrý. Nebudeme si nic nalhávat: český hokej musí hrát na mistrovství světa o medaili. Všechno ostatní je neúspěch.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze