Vítejte u dalšího on-line přenosu z hokejového Mistrovství světa. Tentokrát budeme sledovat osmifinálové utkání naší skupiny mezi Dánskem a Německem.
Němci jsou zatím velmi příjemným překvapením turnaje. V osmifinálové skupině E jsou druzí za naším výběrem. Mají sedm bodů. Dánové jsou bez bodu.
Oba národní týmy jsou již na ledě připraveni k zahájení utkání.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Burchell (CAN) - Hollenstein (AUS), Valach (SVK)
Počet diváků: 9 299

0:01
0:25
Dva Němci se srazili u mantinelu a rozbili plexisklo. Hra je tedy přerušena.
0:25
Stále se nehraje kvůli rozbitému plexisklu. Oba týmy se tak rozjíždějí po ledě, aby byli připraveni pokračovat ve hře.
0:25
Tak už to vypadá, že za malou chvíli bude zápas pokračovat. Práce u mantinelu vrcholí.
0:25
Hráči musí z hrací plochy, na led vyjíždí rolba.
0:25
Diváky v bratislavské hale baví prozatím maskot šampionátu šedobílý vlk Goooly. Alespoň nějaká zábava po zdrženém začátku.
0:26
A už se hraje. V podstatě nový začátek zápasy je tu.
0:32
Braun pálil od modré, ale Andersen mohl zůstat v klidu.
1:40
Dánové hrají sympaticky, útočí, ale zatím bez efektu.
2:23
Hardt zkusil pozornost Endrase v brance Německa. Ten byl připaven.
2:40
Němeci se nastěhovali před branku seveřanů, půl minuty je nepustili ze třetiny.
3:12
Andersen se předvedl proti Müllerovi a drží bezbrankový stav.
3:27
Vyloučen hráč Madsen (Dánsko), 2 min. za držení hole
3:55
Dánové úspěšně vyhodili. Dál se ale musí bránit útokům Němců.
4:20
Gogulla pálil vedle dánské branky. Ti následně vyhodili.
4:58
Wolf v nadějné šanci, pálil z pěti metrů, Andersen chytá.
6:48
Bratři Jensenovi se dostali přeb branku Němců, ale k pořádnému zakončení se nedostali.
7:50
Hra je zatím z obou stran velmi nesourodá. Čekáme na první branku, která by dění na ledě oživila.
7:52
Vyloučen hráč Gogulla (Německo), 2 min. za nedovolené bránění
Kuriózní vyloučení německého reprezentanta. Ten projel brankovištěm a lehce zavadil nohou o brankáře Andersena. Rozhodčí ho za to na dvě minuty vyloučil.
8:08
Bödker (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Christensen a Jakobsen
Stav zápasu Dánsko - Německo 1:0

Hodně rychle využitá přesilová hra. Dán dorážel do prázdné branky.
10:00
Němci vedou 9:3 na střely, přesto prohrávají.
10:15
Tripp (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Müller a Ullmann
Stav zápasu Dánsko - Německo 1:1

Už to neplatí. Jako by mě Němci slyšeli. Kanaďan v jejich dresu Tripp od pravého mantinelu prostřeluje Andersena.
10:45
Rázem se hraje atraktivní hokej, hráči se tlačí do zakončení před oběma brankami mnohem důrazněji.
12:10
I diváci o sobě rázem dávají mnohem hlasitěji vědět.
13:05
Několik hráčů se teď do sebe lehce pustili za brankou Německa.
13:12
Vyloučen hráč Reul (Německo), 2 min. za držení hole
13:42
Rankel mohl poslat svůj tým do vedení i v oslabení, ale nepovedlo se mu zakončení.
14:59
Nepovedená přesilovka Dánů pomalu končí.
15:05
Hardt střílel v závěru početní výhody, ale Endras si s jeho pokusem poradil.
16:01
Němci už se radovali z branky, ale předčasně. Andersen měl puk pod sebou, což netušil a málem si ho hodil omylem do branky. Nakonec ho zavřel mezi betony.
17:40
Puk skončil na střídačce Němců, hra se přesouvá těsně před jejich obrannou třetinu.
18:25
Němci přenechávají v závěru třetiny iniciativu Dánům. Ti mají stále puk ve své moci.
19:30
Poslední půl minuty první třetiny. Zdá se, že ani jeden tým nemá zájem hnát se do útoku.
19:49
Nakonec se zrodil ještě jeden protiútok našich západních sousedů. Dánové ho na poslední chvíli zastavili.
20:00
20:01
20:30
První střela druhé třetiny byla vyslána z hokejky Němce Kruegera.
21:48
Bödker (89) (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství)
Stav zápasu Dánsko - Německo 2:1

Krásné sólo dánského hráče, při kterém přelomil dvě hokejky německých hokejistů.
22:12
Barta (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kink a Reimer
Stav zápasu Dánsko - Německo 2:2

Tak to byla pořádně rychlá odpověď. Brankáři Andersenovi uletěla hokejka a Barta ho v klidu překonal.
23:30
Podruhé v zápase sice Němci srovnali rychle skóre, přesto jsou dál lepším týmem Dánové.
24:20
Několik nepříjemných skrumáží před brankou Němců. Ti zatím se štěstím odolávají.
24:55
Hezký útok střelce druhé branky Dánů Bödkera, který si chtěl efektně obehrát svého strážce, ale puk si dal příliš daleko a tak byl u něj blíže gólman Němců.
25:20
Bödker přiklepl puk na modré Hersbymu, ale Endras ho vychytal. Dánové jsou za další brankou.
27:20
Němci zahráli na zakázané uvolnění a máme tu reklamní přestávku. Především naši západní sousedi si tak mohou odpočinout.
29:30
Jensen udržel puk pod sebou mezi třemi soupeři. Hra byla po pár vteřinách přerušena.
30:20
Dánové se na tomto turnaji rozehráli k velmi sympatickým výkonům. Nejen, že potrápili ruský celek, ale dnes sahají po výhře nad Němci. Ti se velmi těžko brání.
31:02
Christensen jel proti poslednímu obránci Němců, vystřelil přes něj, ale mimo.
32:33
Tutovka Dánů. Tři jelo proti třetím bránícím Němcům a krásnou kombinací je dokonale vyšachovali. Bohužel koncovka se jim nevydařila.
34:55
Němci se stále nemohou dostat do tempa. Naopak se brání dalším a dalším útokům soupeře.
35:10
Sebevědomí Dánů je velké. Nyní to zkusil z poloviny kluziště Bödker a Endras si raději puk skryl. Bude se tak vhazovat u jeho branky.
36:13
Vyloučen hráč Lassen 6 (Dánsko), 2 min. za držení hole
36:12
Velká šance v signalizované výhodě Němců, ale obrana seveřanů puk po zákroku Andersena se štěstím vyhodila.
37:36
Vyloučen hráč Hardt (Dánsko), 2 min. za sekání
Dánové jsou do tří.
38:15
Němci tlačí bezmocné Dány, ale ani jednou netrefili branku. Seveřanů jsou již ve čtyřech.
39:30
Němci se díky dvěma přesilovým hrám v závěru třetiny dostali do tlaku, ale šance nemají.
39:45
Oba týmy jsou v plném počtu. I druhá třetina skončí nerozhodně.
40:00
40:01
40:10
Začala třetí třetina. Zda bude závěrečná, uvidíme na jejím konci. Podle počtu střel jsou aktivnější Němci, vedou 22:12. Herně však na ledě dominují dánští hokejisté.
41:32
Lavallee (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Hördler a Müller
Stav zápasu Dánsko - Německo 2:3

Němci jdou rázem do vedení. Aktivní vstup do 3. třetiny se jim vydařil parádně.
42:15
Raimer v obróvské šanci. Zakončil po kličce do backhandu i přesto, že byl faulován. Andersen skvěle zasáhl.
42:27
Vyloučen hráč Nielsen 5 (Dánsko), 2 min. za držení hole
44:20
Přesilovka Němců končí. I když se jim nepovedla, mohou být v klidu. Stále vedou.
45:35
Reimer zaváhal ve vlastní třetině, Hardt to zkusil ihned z otočky, ale branku ze slibné pozice nedal.
46:02
Další faul Dánů, kterým zabránili Němcům v nadějně rozjeté akci.
47:11
Němci zatápí Dánům střelami od modré. Tentokrát si ale s jejich pokusem Andersen poradil.
48:00
V závěru přesilovky měl obrovskou šanci Lavallee, ale tvrdou střelou gól nedal.
48:30
Němci nevyužili další z přesilových her. Na celém turnaji v ní dali brankou jen jednou!
49:00
Dánové se ve třetí třetině ještě nedostali do hry, i kvůli dvěma vyloučením.
50:37
Až poslední desetiminutovka přináší dánské šance. Endras Němce drží ve vedení.
52:10
Seveřanům se krátí čas. Přitom je z jejich strany závěrečná třetina zatím jednoznačně nejslabší.
52:42
Halou projíždí mexická vlna. Fanoušci se baví.
52:57
Vyloučen hráč Holzer (Německo), 2 min. za krosček
Šance pro Dány. I oni budou hrát v početní výhodě.
53:55
Vyloučen hráč Braun (Německo), 2 min. za podražení
Minutu a dvě vteřiny nyní budou hrát Dánové dvojnásobnou přesilovku.
54:50
Drtivý tlak Dánů. Jenže německou houšť těl nedokážou prostřelit.
54:43
Vyloučen hráč Bödker (89) (Dánsko), 2 min. za nedovolené bránění
Tak tohle bylo hodně přísné. Jeden z Němců strčil soupeře na svého brankáře a ten dostal překvapivě dvě minuty. Dánové mají po přesilovce 5 na 3.
55:02
Hra 4 na 4 končí, Němci jdou do přesilovky.
56:12
Dva Dánové jeli na posledního obránce Německa, ale akce zkrachovala na nepřesné přihrávce.
57:33
Hardt (Dánsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Green
Stav zápasu Dánsko - Německo 3:3

Dánům se podařilo vyrovnat! Zápas míří do prodloužení.
57:33
Oddychový čas Dánů.
58:20
Zdá se, že Dánové chtějí hrát bez brankáře. Zatím k tomu ale nemají příležítost.
58:40
A skutečně jsou Dánové v šesti. Chvíli však hráli bez brankáře, ale na ledě měli pět hráčů. Nikdo si totiž nevšiml, že Andersen odjel na střídačku.
59:35
Velká šance Dánů, ale Endras ani nezasahoval.
59:58
Němci jeli dva na prázdnou branku soupeře, ale poslední dánský obránce svou svatyni uchránil.