Příjemné úterní odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání Slovensko - Francie.
Tento duel rozhodne o posledním postupujícím z finské základní skupiny. Slovákům stačí k potvrzení čtvrtfinálové účasti bod, Francouzi by naopak museli vyhrát v základní hrací době.
Francouzi vybojovali postupovou naději včerejší výhrou nad Běloruskem 2:1, necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny o ní rozhodl Auvitu.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Reiber (SUI) - Schulz (GER), Wilmot (CAN)
Počet diváků: 7 481

Hymny už dozněly a za chvíli začne zápas.
0:01
0:30
Radivojevič mezi kruhy nezpracoval puk.
1:20
Úvod patří Slovensku, soupeř se ještě pořádně nedostal z vlastní třetiny.
2:01
Až teď zavezl puk do útočného pásma Bertrand.
2:36
Bartovič (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Bližňák a Sekera
Stav zápasu Slovensko - Francie 1:0

Slovensko jde rychle do vedení! Bartovič měl prostor na levé straně, napřáhl a kotouč propadl za Hueta.
3:40
Za vlastní brankou rozehrává Sersen.
4:15
Hudáček na levé straně nepřešel přes Lamperiera.
4:44
Po protiútoku Francie Slováci vyhodili na zakázané uvolnění.
4:59
Tatar zpoza branky dával kotouč před Hueta, nakonec střílel od modré Baranka.
5:49
Dva Slováci jeli sami na brankáře, Mikúš přihrál Bartovičovi, ale ten nepřekonal Hueta.
6:11
Vyloučen hráč Sersen (Slovensko), 2 min. za podražení
6:15
Vyloučen hráč Meunier (Francie), 2 min. za hákování
6:50
Kopecký (Slovensko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Radivojevič
Stav zápasu Slovensko - Francie 2:0

První šanci Kopecký nevyužil, ale po několika odrazech puků dostal druhou šanci a z pravého kruhu překonal Hueta.
7:11
Treille Y. (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Rouleau a Desrosiers
Stav zápasu Slovensko - Francie 2:1

Francouzi nenápadně kombinovali v útočném pásmu, od modré nahazoval Rouleau a Treille ve vzduchu tečoval puk za Laca.
7:15
Při hře 4 na 4 už tedy skórovaly oba týmy.
8:15
Oba týmy jsou kompletní.
9:12
Francouzi nastřelovali puk do útočného pásma, ale místo toho skončil na slovenské střídačce.
9:37
Sekerovo nahození na druhé straně šlo až do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.
10:16
Od modré střílel Besch, k Lacovi se sjelo klubko hráčů, ale slovenský brankář udržel puk v lapačce.
10:45
Střelu Stephana da Costy vyrazil Laco betonem.
11:30
Akce Bartoviče s Haščákem ke střele nevedla.
12:11
Velkou šanci měli naopak Francouzi! Laco reflexivně ramenem zasáhl proti střele Stephana da Costy.
13:14
Meunier dlouho hledal, komu by nahrál, nakonec si najel k modré čáře a vystřelil sám. Laco zasáhl.
14:05
Po buly v obranném pásmu Baranka vyšťouchl puk alespoň do střední třetiny.
14:49
Haščákova přihrávka na pravé křídlo neměla šanci na úspěch.
15:00
Da Costa (Francie) vstřelil branku (2. gól na mistrovství)
Stav zápasu Slovensko - Francie 2:2

Právě Haščák o chvíli později lacině odevzdal puk Teddymu da Costovi, který si od modré sjel mezi kruhy a prostřelil Laca.
16:16
Baranka nahodil puk ze středního pásma a Huet se nepouštěl do rozehrávky.
16:56
Podobně chtěl získat útočné pásmo i Sersen, ale jeho nahození neprošlo.
18:25
Od první vstřelené branky mají Francouzi více ze hry, útočí i v závěru úvodní dvacetiminutovky.
19:10
Barankova rozehrávka zpoza branky do útočného pásma nevedla.
19:33
Z hranice pravého kruhu střílel Mikúš, ale branku netrefil.
20:00
Slováci už v sedmé minutě vedli 2:0, jenže rychle snížil Treille a francouzskou aktivitu korunoval vyrovnáním Teddy Da Costa.
20:01
20:15
Treille se uvolnil na modré, nezaváhal a okamžitě pálil. Laco jeho pokus vyrazil.
20:47
Francouzi nutí soupeře k zakázanému uvolnění.
21:32
To vypadalo nadějně! Slováci mohli jít do protiútoku, ale Mikúš nepřesně přihrával na modré. Ofsajd.
21:48
Podobně se provinili i Francouzi.
22:10
Miklík dostal skvělou přihrávku na levý kruh, ale Huet se proti němu vyznamenal!
23:15
Handzuš se z rohu útočného pásma zkoušel natlačit do brankoviště, ale při své snaze posunul branku. Buly ve středním pásmu.
24:01
Meunier už se chystal ke střele od modré, měl dost prostoru, ale nemohl pokračovat ofsajd.
24:44
Roussel se snažil překvapit Laca z ostrého úhlu, ale slovenský brankář byl správně nalepený u tyčky.
25:50
Po střele Cháry od modré zasahuje Huet.
26:11
Po dalším pokusu slovenského obra vyhazují Francouzi na zakázané uvolnění.
27:20
Bellemare byl sice hodně tísněný na levém kruhu, ale přesto vystřelil. Laco však dobře povyjel z branky a puk vyrazil.
28:14
Šatan zamíchal s pukem na hranici kruhů, pak vystřelil švihem, ale Huet spolehlivě zasáhl.
28:41
Ještě jedna střela Šatana, tentokrát z pravého křídla příklepem. Huet byl znovu na svém místě.
28:58
Vyloučen hráč Fleury (Francie), 2 min. za nedovolené bránění
29:09
Vyloučen hráč Sekera (Slovensko), 2 min. za podražení
29:09
A zase z toho bude hra 4 na 4. Při té předchozí skórovaly oba týmy...
29:41
Před Huetem zůstal volný Bližňák, ale po obtočení s pukem musel hned střílet a trefil gólmana.
30:30
Mikúšova střela z pravého kruhu šla vedle, Chára najížděl před branku zbytečně.
31:04
Fleury se vrátil z trestné lavice a hned mohl dát gól! Zblízka však trefil jen Laca.
31:09
I Sekera už je na ledě, takže oba týmy hrají v pěti.
32:40
U pravé tyčky zůstal volný Francouz Roussel, ale bekhendový pokus neprošel do branky.
34:07
Vyloučen hráč Meunier (Francie), 2 min. za podražení
Francouzský nápor utnul Meunier zbytečným faulem.
35:13
Vydareného střela od levého mantinelu šla vedle.
35:19
Mikúšova individuální akce středem nebyla úspěšná.
35:26
Handzuš (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Chára a Sekera
Stav zápasu Slovensko - Francie 3:2

Slováci využívají nabídnutou přesilovku! Chára číhal na modré, dostal puk a jeho střelu tečoval Handzuš.
36:16
Už mohlo být zase vyrovnáno! Meunier trefil tyčku.
36:45
Střelu Treilleho zneškodnil Laco.
37:28
Henderson se přes dva Slováky dostal do střelecké pozice. Buly po levici Laca.
38:45
Fleury obral o puk Cháru, ale zastavil ho Handzuš.
39:21
Fleury (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Meunier
Stav zápasu Slovensko - Francie 3:3

O chvíli později zůstal Fleury úplně volný mezi kruhy, dostal přihrávku a okamžitou střelou propálil Laca. Už je zase vyrovnáno.
40:00
Francouzi inkasovali ve 36. minutě při zbytečném oslabení, ale 39 vteřin před koncem druhé třetiny je vrátil do hry vyrovnávací trefou Fleury. Třetí část bude hodně zajímavá!
40:01
40:25
Proti Treillemu zasahuje Laco hokejkou.
40:39
Radivojevič (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství)
Stav zápasu Slovensko - Francie 4:3

Ale do vedení jde naopak Slovensko! Radivojevič vzal puk ve vlastní třetině, dojel až k brance a propálil Hueta.
41:15
Rychlík Bartovič se chtěl protáhnout před Hueta, nakonec střílel bekhendem do francouzského gólmana.
41:51
Ještě lepší pozici měl Miklík, ale ani on neuspěl!
43:00
Čtvrtá branka Slováky uklidnila a teď tvoří hru.
43:26
O individuální průnik se pokoušel Meunier, ale Chába byl těžké a velké sousto.
44:30
Po bratrské spolupráci Da Costů střílel Teddy mimo.
45:17
Roussel (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Da Costa
Stav zápasu Slovensko - Francie 4:4

Francouzi dlouho kombinovali v útočném pásmu, Slováci jen přihlíželi a nakonec je potrestal střelou z ostrého úhlu Roussel.
45:50
Fleury tvrdě vystřelil z mezikruží do Lacovy masky, hra pokračuje bez přerušení.
46:36
Barankovu střelu od modré Francouzi zblokovali.
47:55
Bližňák pronikal do útočného pásma levou stranou a pak trefil oblouk branky.
48:28
Zakázané uvolnění Francouzů.
49:00
Přihrávka Radivojeviče za francouzskou obranu na Kopeckého neprošla.
49:06
Vyloučen hráč Besch (Francie), 2 min. za nedovolené bránění
49:45
Miklík na pravé straně útočného pásma neudržel puk a Francouzi ho vyšťouchli do střední třetiny.
50:27
Radivojevič (Slovensko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Sekera
Stav zápasu Slovensko - Francie 5:4

Slováci využívají další přesilovku a znovu se přibližují ke čtvrtfinálové účasti. Radivojevič vystřelil od modré a Huet přes Handzuše příliš neviděl.
51:30
Starostův pokus od modré Huet srazil do rohu.
52:30
V obranném pásmu Francouzů rozehrává gólman Huet.
52:52
Další francouzský útok končí postavením Treilleho v brankovišti.
53:35
Bartovič na levé straně útočného pásma přenechal puk Miklíkovi, jehož střelu zlikvidoval Huet lapačkou.
54:05
Francouzi se ale ještě nevzdávají! Od modré tvrdě pálil Fleury.
55:00
Kopecký nahazuje puk do útočného pásma a slovenská pětka odchází střídat.
55:30
Bartovič se rozjížděl do úniku, ale chyběl mu k němu puk. Šatanova přihrávka totiž neprošla.
56:45
Nahození Auvitua od modré nadělalo starosti Lacovi, ale Slováci to zvládli.