Hezký večer u on-line přenosu z hokejového zápasu mezi Ruskem a Slovenskem.
Oba týmy v posledních dvou zápasech poznaly hořkost porážky. Rusové nejprve zcela vyhořeli proti Francii, které podlehli překvapivě 1:2. Poté nestačili na domácí Finy. Ti ve vyhroceném zápase zdolali favorita 3:2.
Slováci si případný postup do čtvrtfinále poté co nejprve podlehli Lotyšsku 3:5 a o den později nestačili na skvěle organizované Rakušany, kteří zaskočili favorita výhrou na samostatné nájezdy.

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Reiber (SUI) - Arm (SUI), Hunnius (GER)
Počet diváků: 4 011

Slovákům bude chybět distancovaný obránce Branislav Mezei, jenž za faul v posledním utkání dostal stopku na jedno utkání. Velkým překvapení je start Jaroslava Januse od první minuty.
0:45
Pěrežogin nahazuje puk do pásma, žádný z jeho spoluhráčů však nedokázal dojet puk před slovenskými obránci.
0:01
0:46
1:23
Anisimov v dobré pozice se dostal do skvělé pozice před slovenského brankáře. Svoji kličku však nedokázal dotáhnout do konce.
2:14
Svitov se šikovně uvolnil, jeho střelu ale srazili obránci do rohu kluziště
3:03
Daňo sebral kotouč soupeři a snažil se rychle vypálit bekhendem, Bryzgalov ale jeho pokus s přehledem schoval v lapačce
4:21
Pěrežogin se dostal k nebezpečné dorážce Nikulinovi střely. Bývalý hráč Montrealu však nedokázal dotlačit puk za připraveného Januse.
5:12
Peter Ölvecký zatím v největší šanci Slováků. Šatan využil hrubice ruských obránců a nabyl svému spoluhráči, ten však z levé strany pálil pouze do pozorného Bryzgalova.
6:02
Čtvrtý útok Rusů se teď dostal do menšího tlaku kolem Janusovi branky. Gólman bratislavského Slovanu však nemusel řešit žádnou závažnější situaci.
7:09
Janus teď trochu zaváhal s rozehrávkou. Kovalčuk ani jeho spoluhráči však nedokázali využít komplikací mladého brankáře ve slovenské brance.
8:19
Vyloučen hráč Mihálik (Slovensko), 2 min. za hákování
Mihálik si pomohl faulem proti velké šanci Popova.
8:57
Rusové se rychle dostávají do přesilovkové formace. V dobré kombinaci jim zatím chybí střelba.
9:12
Slováci vyhazují.
10:01
Pěrežogin posílal prudkou přihrávkou na dobře postaveného Popova. Ten však v dobré pozici nedokázal zpracovat puk. Rusové jsou dál v tlaku. Mědvěděv s Bělovem však pálili pouze do připraveného Januse.
11:02
Medveděv se dostal do další dobré příležitosti. Obránce Kazaně pohotově vypálil, ale Janus si s jeho střelou poradil.
12:31
Švarný dobře posílal puk na Daňa, který si v rychlosti najížděl do pásma. Bohužel pro Slováky, Bližňák mu přejel modrou čáru dříve a pískalo se postavení mimo hru.
12:48
Vyloučen hráč Soin (Rusko), 2 min. za sekání
Zcela zbytečný faul útočníka Dynama Moskva.
13:04
Slováci se teď dobře tlačili do branky. Ruští obránci však jejich přítomnost počastovali menší strkanicí.
13:18
Sekera dobře pálil od modré, brankář Philadelphie toho příliš neviděl. Dokázal však nadvakrát zkrotit neposedný puk.
13:59
Hráči v modrých dresech se teď mohli po skrumáži před brankou dostat do vedení. Puk však po několika odrazech skončil na tyči ruské branky.
14:14
Další nahození Sekery, Bryzgalov ale našel puk ve své lapačce.
15:58
Rusové se zatím prezentují velice rozpačitým výkonem. Janus při svém debutu na pozici jedničky na mistrovství světa zatím nemusel řešit příliš komplikovaných situací.
14:48
Rusové jsou v pěti.
16:49
Surový v těžké pozici netrefil skákající puk, dopředu tak postupují Rusové
17:21
Slováci se teď natlačili před Bryzgalova, ten však dokázal krýt pokud Záborského.
18:02
Icing slovenského výběru.
18:47
Švarný teď dobře vyřešil možné přečíslení Rusů a uklidnil tak svůj tým odpalem puku do středního pásma.
19:08
Vyloučen hráč Sersen (Slovensko), 2 min. za sekání
19:08
Vyloučen hráč Radulov (Rusko), 2 min. za hrubost
Radulov se snažil vyprovokovat Sersena k potyčce, ten si nenechal nic líbit. Rozhodčí poslal oba kohouty na dvě minuty na trestnou lavici.
20:00
První třetina nepřinesla příliš hokejové krásy. Slováci rozhodně nebyli horším týmem. Rusové nepůsobí suverénním dojmem jako na začátku turnaje. Dvě prohry v řadě s nimi určitě zamávaly.
20:01
20:58
Kovalčuk teď v přečíslení dobře připravil puk pro Popova, jehož střela mířila těsně vedle pravé tyče Janusovi branky.
21:32
Hra přerušena kvůli tvrdé srážce Švarného s Radulovem ve středním pásmu. Slovenský obránce si dobře počkal na ruského útočníka, ten v poslední chvíli dokázal hitu uhnout.
22:12
Radulov se teď zbytečně vztekal, poté co vyletěl puk po odrazu za tvrzené sklo
23:34
Kopecký teď zabojoval v útočném pásmu a dokázal tak podržet puk pro své spoluhráče. Zaborský pak svoji střelu neposlal mezi tři tyče
23:59
Kukumberg vypálil z velkého úhlu, Bryzgalovovi ale vypadl kotouč, nikdo ze slovenský útočníku se však netlačil k dorážce.
24:34
Vyloučen hráč Švarný (Slovensko), 2 min. za hákování
Slovenský zadák faulovak Kuzněcova v dobré pozici.
24:51
Radulov v dobré pozici na pravé straně. Kapitán CSKA však špatně zpracoval puk a nedokázal tak zaskočit slovenského brankáře.
25:36
Radulov (Rusko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Medvěděv a Nikulin
Stav zápasu Slovensko - Rusko 0:1

Na podruhé už se Radulova prosazuje. Se štěstím se k němu do podobné pozice jako před pár vteřinami předtím dostal puk, tentokrát však byl pohotovější a svoji střelu procedil za záda slovenského brankáře.
26:10
První branka dodala Rusům novou sílu a najednou se dravěji dostávají před Januse.
27:34
Anisimov vypálil hodně tvrdě zápěstím. Útočník Columbusu však branku přestřelil.
28:42
Tomáš Surový teď mohl vyrovnat. Po Daňově akci se dostal k odraženému puku, ale z první netrefil branku ruského gólmana. Velká škoda pro slovenský výběr, z ojedinělé akce mohli udeřit.
30:02
Pěrežogin dnes už potřetí ve velice dobré pozici. Z mezikruží však pohotovou střelou zápěstím nemířil mezi tři tyče. Janus si hodně oddechl.
30:34
Rusové v posledních minutách jasně dominují na ledě. Slováci se nedokáží dostat do kloudnější akce.
30:49
Jurčinovo nahození končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středovém kruhu
31:44
Kovalčuk (Rusko) vstřelil branku (7. gól na mistrovství) , asistence Radulov
Stav zápasu Slovensko - Rusko 0:2

Radulov teď doslova vykoupal Sekeru v souboji u mantinelu. Kapitán CSKA se skvěle dostal před branku, kde puk pohodlně do opuštěné branky dorazil Kovalčuk
32:05
Vyloučen hráč Švarný (Slovensko), 2 min. za podražení
Rusové si navíc zahrají další přesilovku, za podražení je vyloučen Ivan Švarný. Ten je na trestné lavici podruhé během krátké chvíle.
32:43
Rusové dobře kombinují v útočném pásmu. Medveděv nebezpečně pálil od modré. Janus kryje.
33:32
Mozjakin v perfektní pozici na levém kruhu. Dlouho však otálel se svým zakončením, až se Janus skvěle dokázal přesunout k druhé tyči a odkrytý prostor vykrýt.
33:43
Nikulinova bomba od modré čáry skončila na zadním hrazení, puk se poté vyklouzal až do středního pásma.
34:02
Slováci jsou v plném počtu. Švarný je zpátky na ledě.
34:54
Anisimov vysílal do šance Petrova, ten však nedokázal na poprvé zpracovat puk a celou akci zbrzdil.
35:34
Slovenští hokejisté se v posledních minutách jen těžko dostávají do nějaké šance. Natož nebezpečnějšímu ohrožení branky Bryzgalova
36:53
Kukumberg dobře obkroužil útočné pásmo a nabil najetému Mihálikovi, ten však při pokus o tvrdou střelu zlomil hůl na dva kusy.
38:19
Vyloučen hráč Ölvecký (Slovensko), 2 min. za hákování
Ölvecký si pomohl proti Kuzněcovovi faulem.
39:02
Kovalčuk řídí přesilovou souhru od levého mantinelu. Poté dobře nabil Nikulinovi na modrou, jeho střelu však dobře zkrotil slovenský brankář.
39:45
Radivojevič (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství)
Stav zápasu Slovensko - Rusko 1:2

Radivojevič v oslabení vrací Slováky do zápasu. Kovalčuk dostal obránce Nikulina pod tlak, slovenský útočník mu dobře vypíchl puk a ujížděl zcela sám na Bryzgalova. Zakončení vyřešil precizní střelou do horního rohu branky a připsal si tak první gól na turnaji.
40:00
Rusové dominovali v druhé části, když se sice nejprve dostali do dvoubrankového vedení. Zpackanou přesilovkou v závěru třetiny však sami vrátili slovenský výběr zpět do zápasu.
40:01
40:32
Šatan byl prvním slovenským hráčem, co vypálil na Bryzgalova. Ten však s jeho pokusem neměl větší problém.
41:33
Švarný obral o puk Mozjakina a zakládá nový slovenský útok, ten však ztroskotal na Medveděvovi, jenž v si skvěle počínal v obraně.
42:00
Rusové vyhazují na zakázané uvolnění.
43:01
Slováci se teď na téměř celou minutu usadili v obranném pásmu Rusů. Nedostali se však blíže k brance ruského gólmana.
43:23
Už třetí icing v průběhu třetího dějství.
43:45
Modrobílí se znovu usazuji ve svém útočném pásmu. Rusové se však dobře braní.
44:48
Děnisov (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Slovensko - Rusko 1:3

Janus si tento gól určitě za rámeček nedá. Denisov u pravého mantinelu zachytil rozehrávku mladého brankáře. Najel si na kraj pravého kruhu a šikovnou střelou překvapil brankáře Slovanu Bratislava.
45:32
Tohle je velká rána pro slovenský výběr. Ten se však dále aktivně snaží napadat ruskou rozehrávku.
46:21
Další Icing Slováků. V jejich hře je velká řada nepřesností. Obránci nedokáží zásobovat své útočníky přesnými pasy.
47:32
Už asi sedmé zakázané uvolnění za pouhé sedm a půl minuty.
48:21
Další nepřesnost teď připravila Slováky od větší šance.
49:02
Miklíkovi sklouzl puk z hokejky a slovenský útočník se pak ocitl už ve středním pásmu. Slováci se dál vepředu trápí.
50:34
Rusové hrají v klidu. Občas se natlačí před Januse, ale častěji spíše, co předvede jejich soupeř, který se řadou nepřesností obírá o větší příležitosti.
51:34
Kuzněcov s Anisimovem natlačili puk do brankoviště, kde se ho pak silou snažili procpat za brankovou čáru. Slovenský brankář však oběma hráčům vystavil stopku svými betony.
52:45
Kovalčuk se krásně proháčkoval přes slovenské obránce. V zakončení mu však sjel puk z hole. Následnou střelu Nikulina Janus kryje.
52:54
Pěrežogin teď mohl navýšit náskok favorita. Janus pouze vyrazil nenápadnou střelu exmontrealského útočníka, který se pohodlně dostal k puku, ale svoji dorážkou pouze orazítkoval tyč.
53:32
Ölvecký se teď hezky proháčkoval do pásma a ukrytou střelou se snažil překvapit Bryzgalova. Ten však jeho pokus vyrazil do rohu.
54:21
Rusové už hrají bezpečně odzadu a dál nepouští Slováky do větších šancí.
56:02
Vyloučen hráč Kovalčuk (Rusko), 2 min. za sekání
Kovalčuk v útočném snažení nechtěně trefil do obličeje Sekeru.
56:34
Kokarev vyhazuje
57:34
Ani návrat ošetřeného Sekery nepomáhá Slovákům se udržet v útočném pásmu. Rusové se bez problému brání.
58:02
Rusové jsou v plném počtu.
58:23
Do konce základní hrací doby zbývají necelé 2 minuty a Slováci se nedokáže usadit v útočném pásmu.
59:04
Švarný neudržel puk v útočném pásmu, Janus zatím stále zůstává v brance.
59:34
Šatan v dobré pozice pálil pouze do hrudi Bryzgalova. Víc už Slováci nestihnou.
Rusové po dvou porážkách zabrali a zdolali Slováky 3:1. Těm se stále více komplikuje postup do čtvrtfinále, o který se v posledním zápase základní skupiny budou muset porvat s výběrem USA. Ten zatím kraluje helsinské skupině navíc čeká na příjezd talentovaného útočníka Alexe Galchenyuka.
Sborná si díky výhře definitivně pojistila postup do čtvrtfinále. Z největší pravděpodobností ze třetího místa.

10. 5. 2015 20:15Slovensko–Rusko 2:3
16. 2. 2014 13:30Rusko–Slovensko 1:0
12. 5. 2013 19:15Slovensko–Rusko 1:3
20. 5. 2012 19:30Rusko–Slovensko 6:2
3. 5. 2011 20:15Rusko–Slovensko 4:3
9. 5. 2010 20:15Slovensko–Rusko 1:3
19. 2. 2010 6:00Slovensko–Rusko 2:1