Hezký večer u dalšího on-line přenosu z mistrovství světa v hokeji. Domácí Bělorusko nastoupí proti Finsku.
Po třech zápasech jsou na tom překvapivě lépe Bělorusové, kteří dvakrát vyhráli a mají šest bodů. Finsko má v tabulce skupiny B jen tři body za výhru nad Německem.
Zápas by měl být vyprodaný, v hledišti se očekává běloruský prezident Lukašenko.

Rozhodčí: Brueggemann (GER), Kaval (UKR) - Dahmen (SWE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 14 447

0:01
0:16
První střelu vyslal Stěpanov, trefil boční konstrukci.
1:33
Finové se poprvé dostali do útočného pásma, ale dopustili se ofsajdu, takže hra je přerušena.
2:40
Finové se v úvodu nedokáží dostat do útočného pásma, tentokrát při pokusu o přechod modré poslal puk do ochranné sítě.
2:54
Palola trefil z pravé strany tyčku.
4:04
Platt unikal po levém křídle, ale puk zůstal po zásahu protihráčů ve středním pásmu.
5:17
Andrej Kosticyn vypálil z levé strany, Rinne vyrazil betonem.
6:36
Grabovskij tečoval nastřelení Jevenka, Rinne byl pozorný.
7:35
Od modré střílel Andrej Kosticyn. Rinne měl sice zakrytý výhled, přesto puk zachytil.
8:11
Savinainen střílel v pádu, Lalande vyrazil.
9:18
Pakarinen střílel z pravé strany nepřesně.
9:58
Stas byl v dobré pozici na pravém kruhu, ale ve chvíli, kdy chtěl vypálil, spadl na led.
10:54
Andrej Kosticyn to zkoušel z ostrého úhlu, mířil nepřesně.
11:13
Televizní záběry potvrdily, že Lukašenko na zápas dorazil.
12:34
Lajujen zachytil puk na modré a okamžitě vypálil. Nemířil však přesně.
14:25
Po Jokinenově akci střílel z pravé strany Pakarinen, Lalande vyrazil.
14:47
Po individuální akci se neprosadil Grabovskij.
16:19
Střela Andreje Kosticyna ze středního pásma nemohla Rinneho ohrozit.
16:30
Kontiola (Finsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Mäntylä a Rinne
Stav zápasu Finsko - Bělorusko 1:0

Parádní gól! Kontiola projel z vlastního obranného pásma do útočného, tam objel protihráče a z mezikruží nedal Lalandemu šanci.
17:48
Od modré střílel Lajunen. Před brankářem clonil Imonen, Lalande puk přesto chytil do rukavice.
17:59
Od modré nebezpečně střílel Lajunen, puk prosvištěl těsně kolem branky.
18:31
Vyloučen hráč S. Kosticyn (Bělorusko), 2 min. za krosček
V předposlední minutě první třetiny rozhodčí poprvé vylučují.
19:15
Vyloučen hráč Mäntylä (Finsko), 2 min. za hákování
19:27
Rinne vyrazil střelu od modré.
19:54
Jokinen vystřelil zpoza beka, Lalande vyrazil.
20:00
Po závěrečném hvizdu první třetiny došlo k menší rozmíšce, protože jeden z běloruských hráčů už po odpískání vystřelil na Rinneho.
Úvod zápas patřil domácím, ale postupem času byli stále aktivnější Finové a svou snahu korunovali parádní individuální akcí Kontioly.
20:01
20:01
Vyloučen hráč Pakarinen (Finsko), 2 min. za hrubost
20:01
Vyloučen hráč Hrabarenko (Bělorusko), 2 min. za hrubost
Za potyčku v závěru třetiny padly vzájemné tresty.
20:12
Sergej Kosticyn objel branku, ale Rinne mu nedovolil, aby zasunul puk do branky.
21:36
Jefimenko zůstal volný mezi kruhy, ale trefil jen Lajunena.
21:54
Lalande předvedl parádní zákrok proti tutovkce Lehteräho.
22:36
Oba týmy už jsou kompletní.
24:47
Oba týmy se střídají v držení puku, ale šance schází.
24:56
Platt přejel modrou, ale vypálil nepřesně.
25:39
Komarov nahrál Jokinenovi, ale tomu střela nesedla.
26:02
Lalande přikryl do rukavice nahození z pravé strany.
26:57
Zakázané uvolnění Běloruska potvrzuje, že druhá třetina toho zatím moc nabídnout nedokázala.
27:34
Graborenko tvrdě narazil Savinainena na mantinel.
28:41
Při akci tři na dva Kontiola vystřelil, Lalande vyrazil.
28:51
Vyloučen hráč Kontiola (Finsko), 2 min. za vražení na hrazení
30:04
Andrej Kosticyn vystřelil z levého kruhu, Rinne vyrazil.
30:51
Finové jsou kompletní, Bělorusko sehrálo přesilovku špatně.
31:57
Vyloučen hráč Lehterä (Finsko), 2 min. za podražení
Útočný faul.
32:30
Finové jeli v oslabení dva na jednoho. Pakarinen vystřelil, obránce puk srazil do ochranné sítě.
32:59
Od modré pálil Graborenko, ale trefil jen clonícího protihráče.
33:57
Bělorusům přesilovky nejdou, Finové jsou kompletní.
34:01
Krátce po návratu Lehteräho měli Bělorusové šanci. Rinne ránu Sergeje Kosticyna z levé strany jen ztlumil, ale puk poskakující v brankovišti jeho spoluhráči odpálili. Finové ovšem měli štěstí, protože Marttinen napálil puk do Stěpanova, od něhož se odrazil mimo branku.
36:02
Ohtamaa vypálil jen do dobře postaveného protihráče.
37:05
Rinne vyrazil střelu Grabovského, který se snažil uspět individuální akcí.
38:19
Už přes pět minut se hraje bez přerušení.
38:35
Lalande se vytáhl proti pokusu, který vyslal Ohtamaa.
39:11
V hledišti je 14 407 diváků
39:48
Kontiola se srazil se Sergejem Kosticynem, který zůstal ležet na ledě. Rozhodčí proto přerušili hru.
40:00
Druhá třetina dlouho nudila. Hlavně díky přesilovkám byli aktivnější Bělorusové, ovšem proti vynikající defenzivě Finů se nedokáží prosadit.
40:01
40:28
Finové začali zostra. Dvakrát vystřelil Kontiola, Lalande spoluhráče podržel.
42:33
Bělorusové se do pásma většinou dostávají nastřelenými puky, ale Finové je vzápětí vyhodí do středního pásma.
42:57
Gotovec rychle vypálil doprostřed branky.
43:26
Po vyhraném puly střílel Pakarinen těsně vedle.
44:35
Sergej Kosticyn vlétl do útočného pásma, ale akci pokazil nepřesnou nahrávkou na Stase.
45:29
Savinainen byl volný před brankou, ale obránce na poslední chvíli srazil nahrávku.
46:37
Palola přejel modrou a vypálil, Lalande vyrazil do ochranné sítě.
47:12
Střelecká mizérie trvá. Oba týmy dosud vystřelily jen dvanáctkrát.
48:56
Palola střílel z pravého kruhu, ale trefil jen běloruského obránce.
49:54
Vyloučen hráč Komarov (Finsko), 2 min. za nedovolené bránění
Po Karalahtiho střele běloruský obránce Korobov natlačil Komarova na Lalandeho, který zůstal ležet na ledě. Rozhodčí chybně vylučují Komarova.
51:32
Rinne parádně zakročil proti kličce Grabovského.
51:54
Finové zvládli i toto oslabení.
53:57
Bělorusko zasypalo Rinneho střelami, v největší možnosti neuspěl Volkov.
54:36
Po nahrávce Stěpanova trefil Jevenko boční síť.
55:46
Andrej Kosticyn byl zcela volný před Rinnem, ale mířil jen do finského brankáře, který si povyjel.
56:33
Lehteräho střelu z levé strany srazili obránci, takže může pokračovat běloruský tlak.
57:45
Grabovskij a spol. tlačili v útočném pásmu, ale neustále hledali vhodnou chvíli na střelu a Rinneho neohrozili.
57:54
Vyloučen hráč Korobov (Bělorusko), 2 min. za nedovolené bránění
Velká komplikace pro Bělorusy, kterým se výrazně omezují možnosti na power play.
59:11
Lalande je na střídačce, Bělorusové hraje s pěti hráči v poli.
59:34
Andrej Kosticyn vystřelil nepřesně.
59:44
Kontiola (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Lehterä a Jokinen
Stav zápasu Finsko - Bělorusko 2:0

Lehterä vjel do útočného pásma, posunul puk Kontiolovi, který do prázdné branky snadno potvrdil výhru Suomi.
V zápase, v němž vládly obrany, získali Finové důležité tři body. Uhráli je díky nádherné individuální akci Kontioly.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Alexej Kaljužnyj a Pekka Rinne.
Střely na branku: 15:15

6. 5. 2016 19:15Finsko–Bělorusko 0:0
11. 5. 2015 16:15Finsko–Bělorusko 3:2
15. 5. 2014 19:45Finsko–Bělorusko 2:0