Hokejisté Slavie vstupují do druhého víkendového klání na domácím ledě. V tom prvním hostili mistra ze Zlína, teď je čeká nováček z Olomouce. Pražané však rozhodně neoplývají ideální formou, naopak prožívají krizi.
Slavia má za sebou čtyři porážky v řade se souhrnným skóre 3:18. Problémem je především mizerná produktivita, hodně chybí zraněný veterán Tomáš Vlasák a mladší hráči zatím neplní očekávání.
V tabulce se Slavia propadla na 11. místo, právě za svého dnešního soupeře. Olomouc si na nováčka vede obstojně, z posledních tří zápasů díky výhře v Plzni a doma v prodloužení s Karlovými Vary brala pět bodů.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Horák (CZE) - Komárek (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 2 723

Hanáci hodně inkasují, ale střílení gólů jim nedělá problémy. Dali jich o 10 víc než Slavia, i když odehráli o zápas víc. Ofenzivu táhne Roman Rác, jenž má v 11 zápasech 14 bodů (4+10). Daří se i Eriku Hrňovi s 12 body a dalším útočníkům.
Naopak u Slavie jsou velké rozdíly. Domácí lídr Jaroslav Bednář má na kontě 12 bodů, zatímco druhý nejproduktivnější slávistický útočník Michal Poletín jen pět.
0:00
1:30
Oba celky se zatím oťukávají a drží vlastní modré čáry. Hraje se hlavně ve středním pásmu.
2:12
První náznak šance vypracoval Laš pro Hrňu, když mu nahrál od zadního mantinelu. Střelu však tečoval jeden z domácích beků vedle.
2:44
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za podražení
Hosté byli v poslední minutě aktivnější, ale o tlak je boral Knotkův faul.
2:57
Vyloučen hráč Poletín (Slavia), 2 min. za hákování
Síly na ledě se rychle vyrovnaly, hraje se 4 na 4.
3:39
Hrňa (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Marosz a Skrbek
Stav zápasu Slavia - Olomouc 0:1

Olomouci hra ve čtyřech svědčí. VOlného prostoru využil Marosz, který středem najel do pásma, posunul puk na levý kruh Hrňovi a ten přesnou střelou zaskočil Furcha.
4:44
Olomouc je kompletní.
4:57
Na ledě je i Poletín, Slavia je v pěti.
5:33
Trvaj předvedl akrobatickou otočku a odrazil tak první větší nápor Slavie. Jinak se domácí marně snaží dobývat útočné pásmo.
6:07
Vyloučen hráč Štich (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Hanáci zmáčkli domácí pětku a dostali se ke gólové šanci. Při snaze o dorážku do odryté poloviny branky však Knotka fauloval obránce Štich.
6:42
Hosté zamkli Slavii, Vyrůbalíkovo nahození od modré prošlo přes hradbu těl až k Furchovi, který však puk stihl chytit do lapačky.
8:07
Ve zbytku přesilovky se už Olomouc do šance nedostala. Slavia je v pěti.
8:28
Klhůfek (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Poletín a Vas
Stav zápasu Slavia - Olomouc 1:1

Vas v tísni ve vlastním pásmu skvěle nahrál do brejku Poletínovi, který ještě přiklepl puk na pravý kruh Klhůfkovi a ten se nemýlil.
9:04
Bednář (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Valach a Školiak
Stav zápasu Slavia - Olomouc 2:1

Slavia během 36 sekund otáčí zápas! Sehrála povedenou kombinaci, kterou urychlil skvělou křížnou přihrávkou Valach. Ten našel u levé tyčky zcela volného Bednáře, jenž jen doklepával puk do opuštěné branky.
11:00
Slavia dala za necelou minutu stejně gólů jako za celeé tři předchozí zápasy dohromady. Evidentně ji to nabudilo, hráči přidali a dobrým bruslením si vynucují další převahu. Trvaj však zatím nemusel zasahovat.
11:13
Vyloučen hráč Barák (Slavia), 2 min. za podražení
V době, kdy měli domácí navrch, přichází komplikace v podobě oslabení.
13:22
Olomouci se přesilovka moc nepovedla. Furch musel řešit až střelu Ondruška v tísni od modré, kterou vyrazil do horní sítě. To už však byli domácí kompletní.
14:32
Klhůfek vyletěl za vyhozeným pukem a protože byl rychlejší než stíhající bek, dostal se do šance. Kotouč však dojel až v ostrém úhlu, takže Trvaj neměl potéže puk vyrazit.
16:00
Slavia je po přestálém oslabení aktivnější. Naposledy donutila soupeře k zakázanému uvolnění.
16:31
Patera obral soupeře o puk u mantinelu a nabídl ho Lašovi, jeho střelu zdálky bez přípravy však Furch vyrazil.
17:45
Sklenářova ostrá rána od levého mantinelu Trvaje překvapila. Olomoucký gólman lapačkou jen šrktl puk, který pak letěl kousek vedle jeho levé tyčky.
18:36
Vyloučen hráč Marosz (Olomouc), 2 min. za sekání
Slavia si v závěru třetíny zahraje přesilovku.
19:59
Hostům se povedlo vyhodit a pak zatlačit soupeře do rohu ve svém pásmu. Slávisté se už k ohrožení branky v této třetině nedostanou, buly se hází jen dvě desetiny sekundy před koncem.
20:00
20:00
Slávisté ototčili zápas díky parádní minutě v polovině třetiny. Do té doby byla o něco aktivnější Olomouc, která po zásluze vedla. Od slepených gólů má však navrch Slavia.
Hosté hrají jednoduchý hokej, snaží se o přímočaré brejky a v pásmu posílají puky na Furcha, před nímž cloní dva útočníci. Slavia však postupně přidala a díky lepšímu bruslení si vytváří nápor i kombinacemi.
20:00
20:36
21:17
Po krátkém olomouckém náporu se ocitl zcela sám před Furchem Herman. Neměl však k zakončení čas ani prostor a byl příliš blízko, takže gólman puk vytěsnil.
22:29
Hosté jsou od začátku druhé čsti aktivnější. Do další šance se dostal Kucharczyk, který však střelou z pravého kruhu Furcha nepřekonal. Gólman pak přikryl puk před dérážejícími olomouckými útočníky.
22:35
Furch má co dělat, hned po buly schoval do náruče další pokus, tentokrát střelu od modré.
23:17
Valach ukázkovým bodyčekem zastavil průnik Marosze po levém křídle.
24:49
Školiak obral soupeře o puk za jeho brankou a nabídl ho na levý kruh Novákovi. Jeho střelu z první si však Trvaj pohlídal.
25:47
Olomoucký tlak ukončil až Furch, který přikryl vyrážečkou volný puk u jeho pravé tyčky.
26:24
Slavia se snažila zaútočit, ale chybí jí přesnost i větší tah na branku. Trvaj je ve druhé třetině většinu času bez práce.
27:00
Po delší době se Slavia dostala do náporu. Štichovu střelu od modré však srazili bránící hráči vedle.
28:55
Po chybě domácí obrany se k puku mezi kruhy dostal Dlouhý, ale rychlou střelu namířil vedle.
29:37
Dvě nahození od modré se Trvajovi podařilo pokrýt, na druhou stranu pak jeli dva olomoučtí hráči na dva. Furch Maroszovu střelu přes hráče pokryl.
30:32
Vyloučen hráč Jergl (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Slavia zmáčkla Olomouc v pásmu a snažila se střílet na teče od modré. Clonícího Bednáře bez puku při tom podrželJergl.
31:40
Slavii se přesilovka nedaří, zatím se vůbec nedostala ke kombinaci v pásmu.
32:32
Hosté se ubránili. Slavia se v závěru usadila v pásmu, ale dlouho váhala se střelbou a když už k ní došlo, nedokázali domácí prostřelit clonící olomoucké hráče.
35:00
Ani jeden z týmů nic neriskuje, většina akcí teď končí ve středním pásmu nebo na mantinelech, odkud bránící celky vyhazují puky. Brankáři jsou v této nudné pasáži téměř bez práce.
36:50
Vyloučen hráč Majeský (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Poletín se po střetu s Majeským ochotně poroučel na led. Je však pravda, že puk neměl ani jeden z nich, Slavia si tak zahraje přesilovku.
38:25
Druhou minutu přesilovky sehráli domácí dobře. Sklenář se snažil tečoval nahozené puky od modré, ale Trvaj dvakrát situaci ustál. Bednář pak poslal kříný pas od modré k protější tyčce, ale Školiakovi střela nesedla.
38:50
Olomouc je v pěti.
39:45
Zbytek třetiny se dohrává v hodně laxním tempu.
40:00
Druhá třetina nenabídla nijak atraktivní hokej. Olomouc se snaží útočit, ale chybí jí klid v koncovce i větší důraz před brankou.
Slavia hrozila hlavně v poslední přesilovce, jinak se nikam nežene a spíš brání hubený náskok. Náboj zápasu nepřidává ani slabá atmosféra, v hledišti dělí jednotlivé hloučky diváků hodně dlouhé řady prázdných sedaček.
40:00
42:10
Hokej, v němž dominují obrany, pokračuje i ve třetí třetině. Do ojedinělé šance se dostal dorážející Valach, ale díky obětavému pádu soupeře do jeho střely nemusel Trvaj zasahovat.
43:19
Po srážce tří hráčů u mantinelu zůstal ležet otřesený Majeský. Nakonec však sebral oba kusy vejpůl zlomené hokejky a sám se z ledu dostal na střídačku.
43:56
Jergl (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Patera a Buc
Stav zápasu Slavia - Olomouc 2:2

OlomoucHanáci se dostali do protiútoku a přestože slávisté měli na chvíli puk na hokejce, nedokázali ho vyhodit. Toho využil Patera, jenž našel volného Jergla. Ten si srovnal puk, podíval se a přesnou střelou překonal Furcha.
44:49
Olomouc teď zdobí rychlý přechod do útoku s přesnými kombinacemi. Díky tomu se dostal do šance Kucharczyk, Furch si však jeho střelu z levého kruhu ohlídal.
46:29
Bednář se v protiútoku uvolnil zpětným obloučkem a nahrál do druhé vlny Valachovi, ten však trefil jen klekajícího si útočníka soupeře.
47:15
Po Hrňově průniku z pravého křídla skončili dva hráči nabouraní na zadní mantinel. Krejčí zůstal chvíli ležet, ale nakonec se sám zvedl a otřesený odjel na střídačku.
49:00
Slavia držela puk, ale pouští se do připravené obrany hostů, takže Trvaj nemusel zasahovat. Na druhé straně clonil Patera před brankou při Bucově nahození, ale Furch si poradil.
50:02
Knotek posílal puk křížem přes brankoviště, tam ho však nikdo nezasáhl.
51:55
Olomouc se znovu dostala do tlaku, finální přihrávce do šance tentokrát zabránil obětavý pád Šticha do její dráhy.
52:00
Zápas sleduje hodně slabá návštěva - 2723 diváků. K domácím příznivcům za Trvajovou brankou se teď připojil kotlík hostů, který skanduje heslo ze slávistického transparentu: Lubina ven!
53:42
Klhůfek dostal puk mezi kruhy, ještě než vystřelil, ho však zablokoval pozorný soupeř.
55:15
Na Slavii je znát, že se herně trápí. Hokejisté si nevěří, nepřihrávají si přesně a nesnaží se strhnout zápas ofenzivou. Olomouc působí klidněji, přesněji kombinuje. Pokud si slávisté vytvoří šanci, je to spíš úpornou snahou, nahozením a dorážkami jako naposledy Sklenář.
56:05
Domácí přece jen vrhli víc sil do útočení. Aktivně napadají, Klhůfek obral soupeře o puk a přiklepl ho Vásovi, jehož tvrdou střelu z pravého kruhu Trvaj vyrazil.
57:16
Vyloučen hráč Novák (Slavia), 2 min. za podražení
Při krátkém pobytu Olomouce v pásmu Slavie fauloval Novák. Hosté mají anci dostat se do vedení v přesilovce.
57:30
Slávisté vyhazují.
58:00
Olomouc se zatím vůbec nedostala s pukem do pásma.
58:27
Laš projel s pukem podél pravého mantinelu za branku a nabídl ho Hrňovi. Ten v tísni nezakončil příliš razantně a Furch si s jeho šancí poradil.
59:16
Ve zbytku přesilovky se Olomouc znovu nedostala do pásma. Slavia je kompletní.
59:45
Bednář táhl akci, na jejímž konci sám tečoval vysoký puk. Školiak se pak ještě dostal k dorážce u tyčky, ale Trvaj puk vytěsnil.
60:00
60:00
61:20
Prodloužení je zatím festivalem nepřesností. První zákrok si připsal Trvaj, a to až po 80 sekundách hry 4 na 4.
63:07
Beňovič ztratil rukavici, Olomouc přitom na minutu zamkla soupeře v pásmu. Furch však musel řešit jen teč Dlouhého, po níž puk odrazil do rohu.
63:40
Protiútok domácích vyřešil Trvaj, který v pohodě kryl střelu doprostřed branky.
63:59
Cibákův slabý pokus ze střední vzdálenosti vykopl Furch betonem.
64:32
Hrňa se snažil objet branku a zasunout od tyčky puk. Štich s tím však počítal a čistým střetem ho poslal k ledu.
65:00
Ani prodloužení nerozhodlo, na ledě jsou rolby a po jeho úpravě určí držitele druhého bodu nájezdy.
0:0
Cibák (Olomouc) nájezd neproměnil
Cibák najel zprava, ale puk mu poskočil a slabou střelu Furch chytil.
0:0
Stránský (Slavia) nájezd neproměnil
Trvaj šel do rozkleku a Stránského pokus o blafák vytěsnil betonem.
0:1
Marosz (Olomouc) nájezd proměnil (3 gól v sezóně)
Marosz najel zprava a mazácky zavěsil pod břevno.
0:1
Bednář (Slavia) nájezd neproměnil
Bednář zkusil překvapit Trvaje střelou od kruhů, ale gólman puk vytěsnil.
0:2
Hrňa (Olomouc) nájezd proměnil
Hrňa vystřelil švihem a puk těsně propadl za Furchova záda a dokutálel se do branky. Olomouc vítězí.

14. 4. 2015 18:00Slavia–Olomouc 3:2
12. 4. 2015 17:00Olomouc–Slavia 2:1
31. 3. 2015 18:00Slavia–Olomouc 2:1
29. 3. 2015 17:00Olomouc–Slavia 2:0
23. 1. 2015 18:15Slavia–Olomouc 5:1
5. 12. 2014 18:00Olomouc–Slavia 4:2
19. 10. 2014 17:00Slavia–Olomouc 2:3
12. 9. 2014 18:00Olomouc–Slavia 2:3