Dobrý večer u zápasu Švédsko - Německo, patřícího do "české" skupiny A. Hraje se v pražské O2 areně.
Druhý tým skupiny Švédsko je jasným favoritem zápasu, Němci zatím zvítězili jen jednou.
Tohle je nebetyčný rozdíl: Švédové ve 4 zápasech nasázeli 24 gólů, Němci ve třech utkáních jen dva!

Rozhodčí: Hodek (CZE), Sidorenko (BLR) - McIntyre (USA), Šefčík (SVK)
Počet diváků: 16 137

Jakákoli švédská ztráta by se šikla českému týmu, který má po čtyřech zápasech o bod méně než reprezentace Tre Kronor. Jenže zatím to vypadá jako sci-fi.
Zápas má i aktivní českou stopu: jako hlavní ho řídí Pavel Hodek.
0:00
0:16
Forsberg udělal kličku obránci, střílel na vyrážečku, ale puk se vznesl až příliš.
0:31
První Pielmeierův zásah po pokusu Ekman-Larssona.
1:33
I Němci už mají první střelu, z pravého kruhu ji vyslal Reimer a Enroth vyrazil.
2:48
Střela Loui Erikssona narazila do bruslí bránícího hráče.
3:16
Kronwall to zkusil z ostrého úhlu, ale Pielmeier všechny škvíry u tyčky ucpal.
4:22
Brankářovu rozehrávku zachytil Ekholm, popojel si mezi kruhy, leč minul německou klec.
4:46
Nahození Ekman-Larssona narazilo na Pielmeierův beton.
5:30
Švédská střela z druhé vlny nedošla k brance.
5:58
Zapomenutý Forsberg po chybě Němců získal puk před brankou, zakončoval bekhendem, ale zblízka minul!
6:16
Daschner byl volný na levém kruhu, pukem švihnul na Enrotha a jen o milimetry minul tyčku!
7:59
Jimmi Ericsson u tyčky nedosáhl na přihrávku z kruhu.
8:49
Zakázané uvolnění Němců kvůli špatné rozehrávce.
9:45
Zatím 6:3 na střely pro Švédy.
10:13
Grandberg dostal přihrávku mezi kruhy, jeho bekhend byl sražený vedle.
10:30
Neplánovaná přestávka. Musí se měnit prasklé plexisklo za brankou.
10:30
Výměna nebude tak rychlá, zdá se. Celá tabule se musí odmontovat, nová nainstalovat. Bohužel ta největší.
Oba celky jdou do šaten, následuje přestávka. Zbytek třetiny se dohraje až před druhou periodou. Takže máme 18 minut čas.
10:30
Zápas se znovu rozjel.
11:19
Möller (Švédsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Lindström a Sjögren
Stav zápasu Švédsko - Německo 1:0

Pauza Švédům prospěla! Chvíli po návratu ze šaten Möller prostřelil z dorážky německého brankáře.
12:43
Lindström (Švédsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Möller
Stav zápasu Švédsko - Německo 2:0

A další švédský úder! Möller skoro z rohu zadovkou našel v kruhu Linströma, který švih puk do protější šibenice. Pielmeier v brance Němců se červenal.
14:45
Remierova střela sražená nad švédskou branku.
15:00
Vyloučen hráč Ekholm (Švédsko), 2 min. za krosček
15:35
Švédsko vyhodilo.
15:47
Kink (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Rieder a Daschner
Stav zápasu Švédsko - Německo 2:1

Využitá přesilovka! Rieder se prosmýkl do útočného pásma, z kruhu vypálil, Enroth střelu v lapačce neudržel. Kink dorážku poslal jistě do odkryté branky, Enroth se přemístit nestihl.
17:33
Klingberg střílel z druhé vlny, ale ne moc důrazně. A k dorážce se jeho švédští parťáci nedostali.
18:27
Ani Hjalmarssonův pokus nebyl nebezpečný.
19:40
Kink to zkoušel přes obránce, ale ještě pořád z dálky. Brankář střelu viděl a vyrazil.
19:55
Vyloučen hráč Daschner (Německo), 5+20 min. za nedovolené bránění
Daschner na modré čáře doslova zboural Ekholma. Úklidová četa čistí led od krve. Trest odsedí Ehliz.
20:00
Mužstva jdou do kabin, přestávka bude zhruba 15 minut. Zkracuje se o čas strávený v šatnách při opravě plexiskla.
20:00
21:30
Švédové jsou v přesilovce aktivní, ale ne střelecky produktivní.
24:55
Němci pětiminutové oslabení přežili.
26:50
Hjalmarson nahodil puk, Pielmeier raději přikryl.
27:44
Bomba Plachy od modré čáry vystrašila Enrotha.
28:01
Ekholm srazil další německou střelu od modré.
28:16
Reimer dotíral před brankou, Enroth vyrazil.
28:30
A další německá střela, tentokrát Köppchena po buly. Švédský gólman opět vytěsnil.
29:03
Němci dál v náporu, Wolf u tyčky puk neprocpal za čáru.
29:30
Krämmer (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Švédsko - Německo 2:2

Tlak Němců odměněn! Klingberg ztratil puk na modré čáře, Krämmer pelášil sám na branku, na zádech dva Švédy. Udělal kličku do bekhendu a zavěsil!
29:56
Hjalmarsson z kruhu vyprášil Pielmeierovy betony.
31:58
Zblokovaný pokus Wolfa, puk šel mimo.
33:07
Oppenheimerova křížná střela šla po ledě, ale byla slabá i nepřesná.
33:45
Vyloučen hráč Oppenheimer (Německo), 2 min. za sekání
33:50
Linstromovu střelu v pohodě čapl brankář.
34:51
Němci se dvakrát dostali ze svého obranného pásma.
35:19
Tísněný Forsberg z mezikruží přestřelil německou branku.
35:46
Puk je po švédské střelce od modré v moci Pielmeiera.
36:43
Po přihrávce Kronwalla zpoza branky dotíral Lundqvist, třikrát ho nechali Němci vystřelit, ale Pielmeier se svým betonem neuhnul.
37:38
Německé přečíslení 3 na 2, puk si vyměnili všichni útočící hráči, Reimer zakončoval u tyčky. A roztažený Enroth chytil puk do lapačky. Výtečný zákrok!
38:57
Kontr Němců po rychlém přechodu středního pásma, Krämmer pálil z kruhu, Raedeke se snažil dorážet. Enroth odolal.
39:10
Köppchen to zkusil z dálky, střela byla sražená vedle branky.
39:56
Forsberg puk odražený od zadního mantinelu hokejkou netrefil, jen bruslí. Pielmeier ho na ledě radši přikryl.
40:00
Končilo se mírnější roztržkou u mantinelu. Němci překvapivě deptají favorita a rozhodně nehrají druhé housle.
40:00
40:50
Forsberg jen rozduněl zadní mantinel.
42:21
Lindholmova střela v moci Pielmeiera.
42:46
V lapačce německého gólmana končí i rána Ekman-Larssona od modré.
42:55
Klingberg (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence S. Kronwall a Möller
Stav zápasu Švédsko - Německo 3:2

Švédové si berou vedení zpátky! Kronwall krásně nahodil puk od mantinelu mezi kruhy, Klingberg jen vložil hůl a puk tečí exkluzivně zvedl pod horní tyčku.
44:11
Vyloučen hráč Krupp (Německo), 2 min. za držení protihráče
44:38
Ekman-Larsson od modré čáry švihl puk na německou branku, s pomocí nechtěné teč Köppchena rozezvučel tyčku!
45:19
A od modré to zkoušel i Klingberg, nyní Pielmeier čapl.
45:38
Pokus Danielssona byl viditelný, brankář bez potíží zneškodnil.
46:11
S koncem přesilovky se sám proti brankáři ocitl Loui Eriksson, křížnýou střelou minul.
48:15
Lindstrom popojel z pravého kruhu do levého, střelu z otočky Pielmeier vyrazil.
48:41
Möller (Švédsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Ekman-Larsson a Lindström
Stav zápasu Švédsko - Německo 4:2

Möllerova paráda a lá Jágr! Od mantinelu projel až před branku a prostřelil Pielmeiera. Podobnou akcí před lety v NHL uchvátila i slavná osmašedesátka.