Příjemné odpoledne při sledování on-line přenosu zápas dvou týmů ostravské skupiny B. Slovinci se v něm budou snažit umazat nulu na kontě bodů, kterou mají na turnaji už jen oni. Norsko po třech prohrách zabralo v utkání se Slovenskem, které před dvěma dny zdolalo 3:2.
Poslední vzájemný zápas na šampionátu se datuje do května 2013, kdy Norsko zvítězilo 3:1. Seveřané se tehdy trefili už v první minutě.
0:00

Rozhodčí: Stricker (SUI), Vinnerborg (SWE) - Dahmen (SWE), Semjonov (EST)
Počet diváků: 8 812

0:58
Slovinci začali aktivněji, ale první zákrok píšeme Kristanovi, kterého trefil Thoresen z uctivé vzdálenosti.
2:12
Na Kristana létají puky od modré, Bonsaksenovo nahození od modré slovinský brankář raději nechal pod lapačkou.
3:40
Slovincům puk poskakuje, Norové jsou zručnější a teď mohl otevřít skóre Ask. Jeho střelu Kristan vytlačil jen díky užšímu konci své hole.
5:15
Trettenes si toho naložil moc, přes tři protihráče neměl naději projít do útočného pásma.
6:08
Před Kristanem se jiskří. Röymark dorážel zblízka do betonů brankáře, vznášející se puk pak chtěl ze vzduchu sklepnout, jenže měl hůl příliš vysoko a sudí přerušili hru.
6:24
Norové se tlačí do brankoviště, teď to ale Olimb přehnal a sudí opět vytahují hru do středního pásma.
6:52
Muršak nabral po levé straně rychlost, zpoza brány nabil mezi kruhy Urbasovi, který ale mezeru mezi betony netrefil.
8:14
Vyloučen hráč Mušič (Slovinsko), 2 min. za sekání
Slovinci se cítí poškození, protože vyloučení Mušiče bylo nesmyslné. Mušič dorážel puk za záda Haugena, brankáře ale nesekl.
8:23
Thoresen (Norsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Olimb 46 a Holös
Stav zápasu Slovinsko - Norsko 0:1

Norsko za pouhých devět vteřin zhodnotilo svoji přesilovku. Thoresen sklepl mezi betony Kristana střelu Mathise Olimba z levého kruhu.
11:04
Po úvodní brance tempo hry opadlo. Puk se většinou pohybuje ve středním pásmu.
12:17
Vyloučen hráč Trettenes (Norsko), 2 min. za napadení
Slovinci dostávají šanci srovnat ze své úvodní početní výhody. Na turnaji zatím využili jedinou.
12:40
Kovačevič napřáhl od modré, Haugen se jen ohlédl za sebe, puk se otisk o zadní mantinel.
13:20
Obrovský závar před norským brankářem, který odolal při dvou dorážkách z bezprostřední blízkosti.
14:19
Norsko je v plné síle.
14:42
Trygg se snažil překvapit Kristana střelou zpoza obránce, jenže ten ho zablokoval.
16:12
Pretnar puk těsně nestihl, Slovinci se dopustili zakázaného uvolnění.
17:10
Norsko soupeře na půl minuty sevřelo, Kristan ale nemusel zasahovat.
18:00
Saboličův pokus z bekhendu norští hráči zablokovali.
19:04
Obránce Trygg je při střelecké chuti, zatím mu ale schází přesnost. Teď poslal puk vedle pravé tyče.
19:46
Na druhé straně Urbas vypálil puk do náruče Haugena.
20:00
Diváci nevidí příliš kvalitní hokej, vedení Norska je ovšem zasloužené. Slovinci po včerejším večerním zápase s Finskem působí mdle.
20:00
20:15
Muršak (Slovinsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kopitar
Stav zápasu Slovinsko - Norsko 1:1

Bleskový úvod Slovinců. Kopitar zahlédl rozjetého Muršaka, který zavěsil puk pod víko.
20:39
Norsko se pokouší o okamžitou odpověď, Kristan obě střely od modré pokryl.
20:59
Muršak objel v rychlosti klec Norska, nabídl puk na modrou, odkud ho napálil Kranjc do Haugena, který si svým zákrokem nebyl jistý.
21:57
Vyloučen hráč Vidmar (Slovinsko), 2 min. za hru vysokou holí
23:46
Bastiansen (Norsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Olimb 40 a Sörvik
Stav zápasu Slovinsko - Norsko 1:2

Norsko využilo i druhou přesilovku. Bastiansen zůstal mezi kruhy sám a procedil Kristana podruhé. Brance ovšem předcházel útočný faul seveřanů. Na Slovince si rozhodčí na šampionátu zasedli, už poněkolikáté je fatálně poškodili.
24:50
Mathis Olimb vyzkoušel pozornost Haugena jedovatou střelu po ledě.
27:05
Kopitarovo komando si vytvořilo velký tlak, Urbas ale z výhodné pozice zacílil mimo brankovou konstrukci.
28:03
Slovinci nedokázali vyhodit, Haugen střelu od modré lapil a dotírajícího útočníka Forsberga musel zpacifikovat zápasnickým chvatem Pretnar. Sudí jsou ale v klidu.
29:50
Jeglič se Saboličem číhali před brankou Norska, puk ale ani jeden z nich nezasáhl.
30:47
Forsberg se rychle otočil kolem své osy a Kristan se štěstím nekapituloval potřetí. Puk se od jeho betonu odrazil těsně vedle pravé tyče.
32:06
Pětka Kopitara zmáčkla Norsko, v největší šanci Razingara vychytal Haugen.
32:40
Thoresen si pronajal prostor za bránou Slovinska, třikrát hledal spoluhráče, naposledy našel Stöneho, jehož ránu tečoval Ask do betonu Kristana.
33:09
Vyloučen hráč Ask (Norsko), 2 min. za nesportovní chování
V české extralize by Ask za svůj teatrální pád zaplatil deset procent ze své mzdy.
33:09
Vyloučen hráč Jeglič (Slovinsko), 2 min. za sekání
35:02
Mathis Olimb se kličkou zbavil obránce a rázem se ocitl sám před Kristanem, jenže trefil jen tělo brankáře.
36:25
Kopitar ukradl za bránou puk Haugenovi, předložil ho Urbasovi, který místo střely z jedné počkal, dostal se do ostrého úhlu a vystřelil vedle levé tyče.
37:40
Sabolič přimáčkl Sorvika ze zadu na mantinel, norský hráč si ale zavařil i sám, protože se před nárazem sklonil.
37:40
Vyloučen hráč Sabolič (Slovinsko), 2 min. za naražení zezadu
Po krátkém váhání rozhodčí přehodnotili svůj názor a slovinského hráče přece jen vylučují. Servik odešel po svých do šatny a ve druhé třetině už do hry nezasáhne.
38:49
Holös (Norsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Olimb 46
Stav zápasu Slovinsko - Norsko 1:3

Famózní přesilovky Norska! Třetí početní výhoda a třetí gól. Kristan nic neviděl, když ho propálil od modré Holös.
39:58
Slovince mohl dorazit dvě vteřiny před druhou přestávkou Röymark, sám u pravé tyče ale puk nad beton Kristana nezvedl.
40:00
Slovincům se povedl nástup do prostřední třetiny, rychle srovnali, nerozhodný stav ale vydržel jen tři a půl minuty. Norsko dvěma góly odskočilo a míří ke druhé výhře na šampionátu.
40:00
40:19
Muršak ztratil v útočném pásmu hůl a z úvodního náporu Slovinců nic není.
40:54
Tičar už se ke střele dostal, Haugen puk ztlumil na betonu.
41:48
Náznak slovinské šance utnul Haugen, soupeře k dorážce nepustil.
42:15
Röymark zkusil v samostatném nájezdu kličku, puk mu však z čepele sklouzl a k zakončení se ani nedostal.
43:50
Olsen manévroval za brankou Slovinska, gólovou přihrávku ale nevymyslel a Norsko přišlo o puk.
44:30
Roest obral ve středním pásmu o puk Ograjenšeka a Kristan se musel opět vyznamenat. Jeho střelu vyrazil hřbetem lapačky.
46:10
Vyloučen hráč Robar (Slovinsko), 2 min. za podražení
Skončí i čtvrtá přesilovka Norska předčasně po brance seveřanů?
47:30
Norstebo si sjel před bránu, odkrytý prostor ale netrefil. Puk nasměroval do betonu nic netušícího Kristana.
48:11
Slovinci dnes poprvé vyvázli z oslabení bez úhony.
49:59
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění Slovinců.
50:45
Röymark přišel při dorážce o hůl a upaluje na střídačku.
53:10
Servik chyboval v rozehrávce, kiks spoluhráče opravil dvěma zákroky Haugen.
54:44
Slovinci se snaží o kontaktní branku, jejich ataky se však tříští o kompaktní červený blok Norska.
55:30
Kristan vyklepal puk z lapačky a rychle založil protiútok Slovinska. Ten podle hlášení sleduje vyprodaná aréna.
55:50
Kopitar a Bastiansem se dostali při buly do potyčky, ale nevylučuje se.
56:10
Kovačevičův příklep trefil Haugena do betonu. Pozici mu připravil Kopitar, který hraje opět velký zápas. Jenže ke smůle Slovinců je na ledě jenom jeden.
56:57
Tičarova teč do tyče a Saboličova dorážka vystrašila Nory. Dvoubrankový náskok však drží.
58:00
Poslední dvě minuty třetího dějství.
58:20
Slovinci zkoušejí vabank bez brankáře.
58:54
Roest ze středního pásma zamířil do levé tyče.
I po pátém zápase jsou Slovinci na nule a jejich naděje na záchranu se tenčí. Naopak Norsko svoje šance na čtvrtfinále posílilo, svůj zisk zdvojnásobilo na šest bodů.
Seveřany nasměrovaly k výhře tři využité přesilovky, minimálně jedna ale neměla být. Druhý gól dali Norové navíc chvíli po svém faulu. Zítra se Norsko střetne s Dánskem, Slovinsko o den později s USA.
Děkujeme za pozornost a těšíme se u večerních on-line přenosů zbývajících dvou duelů dnešního programu. Oba začínají ve 20:15 hodin.

8. 5. 2015 16:15Slovinsko–Norsko 1:3