On-line reportáž
Zápas komentoval Jan Zikmund

Filtrovat:

USA - Švýcarsko 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) zápas skončil
Hezké odpoledne všem fanynkám a fanouškům dobrého hokeje. Vítejte u online přenosu z prvního čtvrtfinále USA - Švýcarsko. Utkání začne v 15:15 v ostravské ČEZ aréně.
Američané se budou snažit o druhou účast v semifinále za posledních šest let a tým bez velkých hvězd jde do play-off se sebevědomím, protože v základní skupině porazil Rusko i Finsko.
Švýcaři na druhé straně postoupili do čtvrtfinále už podruhé za posledních pět MS. V roce 2013 navíc překvapili ve Stockholmu stříbrem.

20 Berra

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Rönn (FIN) - Dahmen (SWE), Mills (CAN)
Počet diváků: 6 495

Favoritem zápasu je určitě mužstvo USA, které vyhrálo těžkou skupinu B. Tým je však složený z mladých a nezkušených hráčů, je tedy otázkou, jak se vypořádá s tlakem vyřazovacích bojů.
0:00
0:37
Lépe začali Američané, od modré čáry střílel Krug, puk se ještě snažil tečovat Coyle.
1:12
Švýcaři teď jeli dva na jednoho, nepodařilo se jim však zakončit. Nahrávku Hollensteina na Brunnera vystihl americký obránce.
1:53
Američané jsou zatím aktivnější a snaží se soupeře zamknout v jeho obranném pásmu.
2:35
Larkinova lajna se teď předvedla důraznou hrou. K puku se nakonec dostal Moses, který střílel z pravé strany, Berra však byl připraven.
3:12
V tlaku pokračuje útočná trojice Eichel - Lewis - Nelson, k nebezpečné šanci to ale zatím nevede. Toto trio je však na šampionátu velmi produktivní.
4:50
Švýcaři poprvé vážněji zahrozili! Ke střele z mezikruží se dostal jeden ze švýcarských obránců, netrefil však bránu.
5:35
Vyloučen hráč Fiala (Švýcarsko), 2 min. za sekání
Mužstvo USA si zahraje první přesilovku. Zbytečně fauloval Kevin Fiala.
6:44
Přesilovka zatím Američanům nevychází, až teď se jim povedlo na chvíli udržet puk v útočné třetině. Švýcaři dobře napadají.
7:35
Švýcarsko oslabení zvládlo na výbornou, soupeře díky rychlému presinku k ničemu nepustilo.
8:27
Hra je zatím plná nepřesností, je vidět, že oba týmy si uvědomují důležitost dnešního zápasu a některé hráče určitě svazuje nervozita.
9:13
Před branku nebezpečně nahazoval Vesey, brankář Berra však jeho pokus viděl a vyrazil.
10:08
Nejproduktivnější hráč mužstva USA Brock Nelson (6+3) se nyní dostal do ofsajdu.
10:42
Šance na švýcarské straně. Zpoza branky si vyjel Fiala a zkoušel překvapit Hellebuycka, který však byl u tyče dobře postavený.
12:04
Bekhendový pokus Marka Arcobelly si v pohodě pohlídal Berra. Oba gólmani zatím působí velmi jistě.
12:18
Střelu Faulka se snažil před brankou jeho spoluhráč, Berra však připraven.
13:04
Josi (Švýcarsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství)
Stav zápasu USA - Švýcarsko 0:1

Tak to byla nááádhera! Obránce Josi si vzal puk a ze svojí třetiny se krásně prokličkoval obranou soupeře až k Hellebuyckovi. Toho pak překonal v pádu. Neuvěřitelné!
13:19
Vyloučen hráč Lee (USA), 2 min. za faul loktem
Přesilovku si teď zkusí i Švýcaři a mají tak šanci navýšit skóre.
14:57
Švýcarsko dokonale zamklo Ameriku v jeho obranném pásmu, američané jsou pěkně unavení, sotvá se pohybují, ale nakonec se jim přece podařilo vyhodit.
15:43
Američané sice přežili oslabení, po inkasovaném gólu ale působí zakřiknutě a nedaří se jim dostat se zpátky do hry.
16:53
Jedovatá střela Setha Jonese! Americký bek si chytře najel až do mezikruží, kam nakonec také dostal přihrávku. Jeho pokus zápěstím však skončil těsně nad brankou.
18:06
Larkin vlétl do pásma soupeře a suverénně s pukem projel kolem branky, jeho následná střela však postrádala důraz.
19:01
Začíná poslední minuta první třetiny, Američané teď převzali iniciativu, k vyrovnání to ale zatím nevedlo.
19:32
Další nebezpečná střela Jonese, Berra je však bezchybný.
20:00
První třetina dnešní duelu patřila Švýcarům, kteří vedou díky neuvěřitelné brance Romana Josiho. Švýcarský obránce, který v NHL válí za Nashville Predators, zakončil svůj odvážný průnik krásným gólem. Američané dobře bruslí, chybí jim však větší důraz před brankou.
20:00
20:22
Obrovská šance Švýcarů hned na začátku druhé třetiny. Střelu Josiho vyrazil Hellebuyck jen před sebe, čehož využil Ambuhl, který nebezpečně dorážel. Americký brankář však svoji chybu napravil a dorážku vychytal.
21:50
Američané působí nervózně a neprožívají zatím dobrý den. Švýcarské napadání jim dělá problémy.
22:48
Veseyho lajně se teď na chvilku povedlo dostat Švýcary pod tlak, výsledkem však byla jen slabá střela z dálky, kterou si Berra v pohodě pokryl.
23:38
Důrazný Brunner dělá soupeři problémy. Švýcaři celkově hrají hodně agresivně a odvážně, a právě díky tomu mají v utkání navrch.
24:21
Švýcaři už ve druhé třetině stihli vyslat na americkou branku sedm střel!
25:18
Brock Nelson se neprosadil za bránou soupeře. Švýcaři se vzápětí vrhli do útoku, i oni však byli zastaveni. Hraje se nahoru dolů.
25:55
Hellebuyck se v pohodě poradil se střelou Streita, který je v NHL spoluhráčem Jakuba Voráčka ve Philadelhii Flyers.
26:59
Zatím je to od obou týmů velmi vlažné. Obě mužstva se bojí udělat chybu a utkání chybí emoce. Nepomáhají tomu ani fanoušci, kteří nejsou moc slyšet.
28:15
Jones to teď zkoušel podobně jako jeho protějšek Josi při prvním gólu, obrana Švýcarů ho ale včas zpracovala.
29:36
Arcobello skvěle vystihl rozehrávku soupeře, ale následné přečíslení nevyřešil ideálně. Místo přihrávky se rozhodl pro střelu, se kterou si poradil Berra.
30:17
Smith (USA) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Vesey a Arcobello
Stav zápasu USA - Švýcarsko 1:1

Vyrovnáno! Američan Vesey předvedl pohlednou akci, když s pukem sjel až za bránu, odkud přesne našel Smithe, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.
31:14
Coyle (USA) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Jones a Lee
Stav zápasu USA - Švýcarsko 2:1

Američané otáčejí! Tentokrát se prosadil Coyle, který výborně tečoval střelu agilního Jonese. Švýcaři teď vůbec neví, co se s nimi děje.
32:16
Pouhých 57 vteřin potřebovalo mužstvo USA na obrat zápasu. Povede se Švýcarům odpovědět?
33:42
Šance Švýcarů! Do dobré pozice se dostal Suri, Hellebuyck ale jeho jedovku vyrazil do rohu.
35:08
Charlie Coyle mohl přidat svou druhou branku v utkání! Kmenový hráč Minnesoty Wild se po krásné přihrávce od obránce ocitl sám před prázdnou brankou, bohužel pro tým USA ale střílel jen do bočné sítě.
37:39
V další obrovské šanci Moses! Američan obehrál Fialu, střílel ze dvou metrů, Berra ale zaváhání svého kolegy vyřešil.
39:02
Probíhá poslední minuta druhého dějství. Američané drží kotouč na holích.
40:00
Tým USA předvedl přesně v polovině zápasu bleskový obrat, když se postupně trefili Smith a Coyle. Švýcarsko do té doby bylo lepším týmem, po americkém obratu ale nestíhá a je viditelně zaskočené. Uvidíme, co svěřenci Grena Hanlona ukážou ve třetí třetině.
40:00
40:39
Tvrdá rána Mosese, kterou ramenem vyrazil Berra. Američané vlétli do poslední třetiny s vervou.
42:04
Brock Nelson se dostal do skvělé šance! Nejproduktivnější hráč USA jel na Berru prakticky sám, bohužel pro Američany však trefil jen dobře postaveného gólmana. Promarněná akce.
42:09
Vyloučen hráč Grossmann (Švýcarsko), 2 min. za podražení
42:38
Nelson opět prověřil Berru, tentokrát mu však střela příliš nesedla a puk se po chvíli dostal až do středního pásma.
43:54
Američanům se přesilovka daří, Berra musel několikrát zasahovat.
44:47
Švýcarský brankář je na začátku třetí třetiny v permanenci, tým USA se řídí heslem: nejlepší obranou je útok. Nápor Švýcarů zatím nepřichází.
45:58
Něco vymyslet se snaží Fiala, beci soupeře mu však nedávají moc prostoru.
46:09
Jedním z nejlepších hráčů utkání je Charlie Coyle, který skvěle využívá své mohutné postavy a síly. Švýcaři s ním mají problémy.
46:25
Andres Ambühl prošel přes dva protihráče, proháčkoval se až k Helleybuckovi, ale tam už v tísni nedokázal zakončit.
47:45
Vyloučen hráč Krug (USA), 2 min. za sekání
Švýcaři mají po faulu Kruga jedinečnou šanci srovnat skóre.
48:58
Iniciativy se znovu chopil obránce Josi, který se snažil rozhýbat švýcarskou přesilovku. Američané jsou ale všude rychleji.
49:07
Pěkný zákrok Hellebuycka, který střelu Brunnera z levého kruhu v efektně chytil do lapačky.
50:33
Gardiner (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Coyle a Lee
Stav zápasu USA - Švýcarsko 3:1

Američané zvyšují vedení na 3:1! Parádní práci odvedli Coyle a Lee, kteří za brankou soupeře vybojovali puk a ten pak dostali na modrou čáru ke Gardinerovi. Jeho bombu Berra pustil.
51:34
Vyloučen hráč Larkin (USA), 2 min. za hákování
Další přesilovka Švýcarů. Uvidíme, co předvedou tentokrát.
52:26
Švýcarsko početní výhodu rozehrálo sympaticky, dostalo se k několika střelám, které ale většinou šly mimo Hellebuyckovu bránu.
53:59
Larkin už je znovu na ledě a teď se pokusil napravit zbytečné vyloučení pohlednou individuální akcí. Po straně se prohnal kolem obránce a nebezpečně se obtočil kolem branky soupeře. Berru však nepřekvapil.
55:35
Švýcarům nezbývá než se naplno vrhnout do útoku. Je otázka, jestli jsou něčeho takového schopni, na turnaji se zatím předvedli jen precizní obranou hrou.
56:53
Pěknou střelu Faulka vytěsnil Berra.
57:27
Švýcarsko se marně snaží udržet se v pásmu soupeře.
57:41
Švýcaři se konečně dostali do větší šance. Ve skrumáži před brankou dorážel švýcarský útočník. Hellebuyck připraven.
58:18
Švýcaři zkouší hru bez gólmana.
59:15
Švýcaři stále v šesti bez brankáře, mužstvo USA ale dobře brání.
59:44
Brunnerova rána trefila jen padajícího Hendrickse.
Talentovaný tým USA si zahraje semifinále! Američané si ve vyrovnaném utkání poradili se Švýcary, kteří po nadějně první třetině trochu povadli. Toho využili Smith a Coyle, kteří v půlce zápasu otočili z 0:1 na 2:1. Ve třetí třetině ještě zvýšil Gardiner.
Amerika se v sobotu od 19:15 utká s vítězem duelu Švédsko - Rusko. Zápas se odehraje v pražské 02 aréně.
To je pro tuto chvíli z Ostravy vše. Dnešní hokejový den ale nekončí, protože v Praze právě Kanada válcuje Bělorusko. Od 19:15 začne v ostravské ČEZ aréně utkání Švédsko - Rusko. Od 20:15 pak naši vyzvou Finy. Přejeme příjemný zbytek odpoledne!

14. 5. 2015 15:15USA–Švýcarsko 3:1
18. 5. 2013 19:00Švýcarsko–USA 3:0
15. 5. 2012 19:15USA–Švýcarsko 5:2
24. 2. 2010 21:00USA–Švýcarsko 2:0
16. 2. 2010 21:00USA–Švýcarsko 3:1