Vítejte u online přenosu z prvního finálového zápasu mezi Kanadou a Výběrem Evropy, který začne zhruba v 2:12.
Hlasatel v hale Air Canada Center právě představuje hráče obou týmů.
Nyní zazní hymna Kanady. Tým Evropy hymnu nemá.

Rozhodčí: McCauley (CAN), Sutherland (CAN) - Murphy (USA), Racicot (CAN)
Počet diváků: 18 377

0:00
0:21
Obrovská šance Evropy hned na úvod. Tatar dorážel zblízka Kopitarovu střelu, pak se k zakončení dostal i sám Slovinec. Price ležel na zemi byl bezmocný, ale nakonec s pomocí obránců situaci zvládl.
0:21
Vyloučen hráč Marchand (Kanada), 2 min. za krosček
Evropa si zahraje první přesilovku.
1:27
Kanada zatím v oslabení brání dobře, Evropě se zatím přesilovky na turnaji nedaří.
2:33
Marchand (Kanada) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Bergeron
Stav zápasu Kanada - Evropa 1:0

První střela na branku Kanady a hned je to gól! A dává ho Marchand, který je tu ve formě. Do úniku se dostal spolu s Bergeronem, který na sebe krásně stáhl beky i brankáře Haláka a pak přihrál kolegovi s Bostonu, který už si poradil.
2:49
Evropa opět zahrozila, na střelu už vede 5:1! Ale gól dostala ona.
3:31
Crosby dlouho míchal s pukem blízko Halákovy brány a díval se komu by mohl přihrát, ale Evropané nakonec jeho pas zblokovali.
4:48
Couture zastaven při průjezdu do třetiny Evropy.
5:27
Anže Kopitar hraje výborně. Pěkně si pokryl puk a znovu se dostal do dobré příležitosti. Střílel tahem asi z osmi metrů, Price si vyjel a jeho ránu vyrazil.
6:36
Zuccarello s Vankem dobývali Priceovu branku, ale ten si betonem dobře pohlídal prostor u tyče. Už má na kontě 9 zákroků!
7:14
Vanek tvrdě vypálil příklepem, ale netrefil bránu.
7:26
Evropané hodně drží puk, což týmu Kanady očividně nevoní.
9:23
Znovu zahrozilo výtečné trio Bergeron, Crosby, Marchand, které vlétlo do obrany soupeře. Halák si ale tentokrát poradil.
10:23
Z dobré pozice pálil Vlasic, ale jeho střelu obětavě vyklekl Seidenberg.
11:55
Ehrhoff vystřelil z velkého úhlu, Price střelu v pohodě pokryl. Celkem už má 11 zákroků. Následuje komerční přestávka.
12:09
Na ledě je asi nejnebezpečnější útočná lajna Evropy: Hossa, Kopitar, Tatar. Kouč Kanady Babcock proti ní posílá Toewsovu pětku.
13:20
Stamkos (Kanada) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Getzlaf
Stav zápasu Kanada - Evropa 2:0

Kanada je velmi efektivní! Getzlaf ve středním pásmu obral u puk Cháru, pak vjel do otevřené obrany soupeře a přesně našel Stamkose, který pálil do prázdné branky. Konečně se na turnaji trefil.
14:42
Šikovný Crosby pálil skoro zpoza branky a vystrašil Haláka.
15:47
Další Halákův zákrok, Evropa je po druhém gólů jako opařená.
16:05
Střely teď na slovenského brankáře létají ze všech stran, Kanada je na koni.
17:13
O´Reillyho lajna dlouho bojovala o puk u mantinelu, ke střele se nedostala.
18:26
Streitova pumelice sražená do rohu.
19:12
Kanaďané aktivně napadají, Hossa špatně rozehrál a dostal svůj tým znovu pod tlak.
20:00
První polovina třetiny patřila Výběru Evropy, který pálil ze všech úhlů. Jenže efektivnější byla Kanada, která dvakrát udeřila z protiútoku. V závěru třetiny pak převzala kontrolu nad zápasem, Evropané jsou rozhození. Dají se před druhou třetinou dohromady?
20:00
20:29
Vlasic rozehrál jen na Zuccarella, který právě naskočil na led ze střídačky. Evropa se ale v útočné třetině moc dlouho neudržela.
21:37
Vanek vybojoval za brankou soupeře a nebezpečně puk cpal před branku, ale Price puk našel a chytil.
22:07
Duo Marchand a Bergeron opět v akci. Znovu jeli 2 na 1, Marchand chtěl nahrát, ale nešlo to, tak prudce vypálil. Halák si vyjel a puk lapil.
23:18
Evropa se poprvé ve druhé třetině dostala do souvislého tlaku, Price vystrašila zvlášť střela Riedera, kterou asi moc neviděl.
24:45
Stamkos se marně natahoval po přihrávce Pietrangela.
25:19
Price je v zápřahu, už má 19 zákroků. Teď si poradil se střelami Niederreitera a Streita.
26:19
Po delší době vzruch na druhé straně hřiště. Ránu Bouwmeestera od modré čáry Halák viděl a chytil. Důležité bylo, že nepřipustil dorážku.
26:47
Halák raději podržel puk, protože věděl, že má za sebou Toewse.
27:00
Tatar (Evropa) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Seidenberg a Kopitar
Stav zápasu Kanada - Evropa 2:1

Evropa snižuje! Kopitar se dobře zbavil soupeře, přihrál na Seidenberga, ten vystřelil na bránu. Puk trefil Tatara a ještě se mu příhodně odrazil na hokejku. Pak už neměl problém zakončil za zmateného Price.
28:06
Opět zahrozil první útok Evropy. Tatar nebojácně šel před branku, kde clonil a dorážel. Price byl připraven.
29:15
Marchand a Crosby si přihrávali za brankou, výborně je zastavil Streit.
30:18
Halák vyráží střelu Kanady do ochranné sítě, vhazovat se bude v pásmu Evropy.
30:48
Agilní Tomáš Tatar vypálil tahem, ale jeho rána byla sražená mimo kluziště.
31:12
Getzlaf chyboval a "namazal" Zuccarellovi, který jako tryskáč vyrazil do útoku. Getzlaf se ale rychle vrátil a chybu napravil.
32:01
Urostlý Burns tělem nekompromisně zastavil Vanka.
33:08
Pozorný Halák si poradil s pukem, který se obloučkem snášel na brankoviště. Ze vzduchu se puk snažil napálit Thornton, ale neuspěl.
34:03
Vlasic špatně rozehrál, Kanada není ve své kůži.
34:16
Vyloučen hráč Ehrhoff (Evropa), 2 min. za zdržování hry
Velmi necitlivé a přísné rozhodnutí rozhodčích. Ehrhoff ve vzchuchu zasáhl puk a nechtěně ho odpálil do hlediště. Rozhodčí to posoudili jako zdržování hry a po krátké poradě ho poslali na trestnou lavici.
35:10
Halák chytil puk a bude se vhazovat před ním.
35:19
Evropa vyhodila.
35:26
Znovu Halák. Přijde další buly v obranné pásmu Evropanů.
36:00
Obrovská šance Sekery v oslabení! Slovenský bek se dostal do samostatného průniku poté, co vyhodil Kopitar. Zkoušel blafák do bekhendu, ale Price ho vychytal.
36:59
Teď se zase vytáhl Halák na druhé straně. Evropané nedokázali vyhodit, zachytil ho Duchene, který jej prodloužil na O´Reillyho a ten pálil s nebezpečné pozice do slovenského brankáře.
37:03
Vyloučen hráč Marchand (Kanada), 2 min. za nedovolené bránění
Drzoun Marchand dnes podruhé na trestné lavici.
37:35
Evropský výběr ještě na turnaji nevyužil ani jednu přesilovku, ale teď smůlu málem prolomil, když po Vankově nečekané, mazané přihrávce pálil Hossa.
38:59
Kanaďané vyhazují a brzy budou v plném počtu.
39:19
Seidenberg chyboval při rozehrávce, naštěstí z toho ale nic nebylo.
40:00
Schyluje se k napínavé třetí třetině. Kanada nemá nic jistého, Evropa hraje skvělý zápas a ztrácí jen jeden gól. Aktivní je zvlášť trio Tatar, Kopitar, Hossa. Prvně jmenovaný ve druhé třetině snížil na 1:2.
40:00
40:03
Kopitar vyhrál buly, celkově dnes vyhrál 14 vhazování z 19.
41:36
Halák nedůrazně rozehrál a dostal se do potíží. Nestihl se plně vrátit do branky a jen tak tak stihl zareagovat na střelu Stamkose.
42:19
Halák se musí otáčet. Napřed si poradil s ránou Burnse, pak vychytal i O´Reillyho, který pálil z prostoru mezi kruhy.
42:58
Price si s jistotou poradil s prudkým nahozením ofenzivního beka Josiho.
43:39
Kopitarův prudký pas minul adresáta a puk se přes celé kluziště dosunul skoro až k Halákovi.
44:29
Crosby málem našel ujíždějící Marchanda, fanoušci Evropy si jistě oddychli.
44:59
Hansen se napřáhl od modré, ale útočníci Kanady jeho pokus zblokovali.
46:03
Halák přerušil hru před najíždějícím Toewsem.
46:58
Evropa hraje sympatický hokej, Kanaďané jsou stále tak trochu zaskočeni. Teď si dokonce nesměle ozývají i jejich fanoušci, asi se začínají bát o výsledek.
48:50
Teď je to vyloženě na Priceovi, spoluhráči mu moc nepomáhají. Brankář je nicméně opravdu jistý.
49:24
Bergeron (Kanada) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Crosby a Marchand
Stav zápasu Kanada - Evropa 3:1

Kanada udeřila z čistého nebe. A měl v tom prsty Crosby, který operoval za bránou a pak nabídl Bergeronovi ideální pozici. Bergeron pálil úplně zblízka, Haláka puk trefil, ale pak se odrazil do sítě.
50:48
Perry a Toews málem zaskočili Evropu, jejich šance ale vyřešil Halák.
52:36
Do protiútoku se hnali mladíci Draisaitl a Niederreiter, ale Švýcar v klíčové chvíli nedokázal zpracovat skákavou přihrávku.
53:19
Duchene se tlačil do prostoru před brankou, Halák odolal a puk pokryl.
53:55
Doughty zastavil průnik soupeře a pak nekompromisně srazil Nielsena. Zatím asi nejtvrdší hit utkání.
54:22
Zakázané uvolnění Kanady, Vlasic vyhodil přes všechny čáry.
55:28
Boedker projel po křídle do útočného pásma a pak vyslal štiplavou ránu zápěstím. Price vyrazil do rohu.
57:04
Puk v hledišti. Vhazovat se bude před Pricem. Třetí gól změnil průběh hry Kanada teď má navrch.
57:04
Halák na střídačce, Evropa to zkusí v šesti. Babcock okamžitě zareagoval a vzal si oddechový čas.
57:52
Evropané se snažili rozhýbat pětku soupeře, ale nepovedlo se jim to. Přihrávku Kopitara vystihl soupeř.