Hezké odpoledne u on-line přenosu z dohrávky 18. kola hokejové extraligy mezi Zlínem a Jihlavou. Utkání se nehrálo v původním termínu, protože na Zimním stadionu Luďka Čajky dostal přednost muzikál Madagascar.
Úvodní vzájemné utkání v sezoně ovládla Jihlava, která smazala dvoubrankové manko a vyhrála 3:2. V 59. minutě rozhodl Lukáš Anděl.
V minulém kole oba soupeře uspěli v nájezdech. Jihlava doma porazila Chomutov, zatímco Zlín vyhrál v Brně.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Bejček (CZE) - Špůr (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 3 029

Po vypršení třízápasového trestu se do zlínské sestavy vrací zlínský kapitán Ondřej Veselý. Do sestavy se naopak překvapivě nevešel Rihards Bukarts.
Tribuny jsou těsně před zápasem hodně prořídlé. Zřejmě se bude hrát před nejnižší návštěvou sezony.
0:00
0:25
Šťastného rychlé nahození od bočního mantinelu nepřesně tečoval Honejsek.
1:48
Z ostrého úhlu to zkoušel Hlinka, Kašík prostor u tyčky utěsnil.
2:04
Ferenc dlouhou přihrávkou na útočnou modrou vysunul Klhůfka, který ovšem při nájezdu neuspěl s bekhendovou kličkou.
4:10
Ránu od modré tečoval Čachotský těsně vedle branky.
4:51
Popelka se chtěl prosmýknout mezi dva beky, ale puk nechal za sebou.
5:04
Po Váňově střele od modré puk poskakoval ve zlínském brankovišti, k dorážce se ale hosté nedostali. Kašík se k puku dostal jako první.
5:17
Po Honejskově akci nedokázal Šťastný dostat puk do odkryté klece. Netrefil volný puk, navíc hosté posunuli branku.
5:27
Kubalík prolétl po pravém křídle z vlastního pásma do útočného, jeho ránu z kruhu Kašík vyrazil.
6:22
Další jihlavská rána z pravé strany do Kašíka, tentokrát v podání Čachotského.
7:14
Petran měl na modré dost času na střelu, jenže netrefil branku.
8:44
Kašík zasahoval betonem proti ráně Čachotského z mezikruží.
9:09
Druhá lajna Dukly si vytvořila solidní tlak, Zlín se ubránil je za cenu zakázaného uvolnění.
11:21
Utkání je plné nepřesností.
11:43
Zeman se uvolnil přes Freibergse, ale nedokázal přesně zakončit.
13:25
Dukla je zatím živější, na Kašíka pálí ze všech možných pozic.
14:38
Dvakrát byl v akci Čachotský. Nejprve sám zakončoval, pak zadovkou uvolnil Zemana. Ten trefil jen boční síť.
14:58
Tečovaný pokus Žalčíka těsně minul pravou tyčku.
14:58
Vyloučen hráč Honejsek (Zlín), 2 min. za sekání
15:52
Zlín se v oslabení dostal do akce dva na jednoho, Kubiš místo nahrávky na Ondráčka nepřesně zakončil bekhendem.
19:47
Jihlavskou útočnou kombinaci přerušila hra vysokou holí.
16:58
Zlín je v pěti.
17:15
Kašík předvedl efektní zákrok po střele Diviše.
17:34
Kašík vyrazil střelu od modré před sebe, ale Zeman se přes Petrana nedostal k dorážce.
18:04
Anděl zůstal zcela volný před Kašíkem, zakončil jen do zlínského gólmana.
19:11
Rána Diviše se odrazila od zadního mantinelu až ke Kašíkovi, který puk raději přikryl rukavicí.
20:00
První třetina měla prachbídnou úroveň. Chybí tempo i atmosféra. Mnohem větší chuť mají hosté, ale ze spousty střely nevytěžili nic.
Střely na branku v 1. třetině: 5:19.
20:00
20:34
Jiránkův pokus z levého kruhu skončil v Kašíkově lapačce.
21:23
Žižka po přejetí modré vypálil přímo do Škarka.
22:58
Vyloučen hráč Suchánek (Jihlava), 2 min. za nedovolené bránění
23:34
Honejsek nedokázal dorazit vyraženou střelu Bukartse.
24:09
Rána Freibergse zůstala pod Škarkem, který ovšem nedopustil, aby domácí doráželi.
24:58
Na konci zlínské přesilovky marně zkoušel Fořt protlačit puk do branky u levé tyčky.
26:51
Anděl zůstal před Kašíkem, ale bekhendem neuspěl. Pak se zlobil na rozhodčí, že na něj neodpískali faul.
27:02
Suchánek zkoušel využít toho, že před Kašíkem clonilo spoustu hráčů. Zlínský gólman jeho pokus vyrazil.
28:46
Vyloučen hráč Petran (Zlín), 2 min. za sekání
29:25
Čachotský se rozhodl pro střelu, jenže minul a puk pak vylétl z pásma.
30:47
Zlín je kompletní.
34:15
Komerční přestávka představuje vysvobození pro diváky. Mimořádně dlouhá pasáž bez přerušení nenabídla vůbec nic zajímavého. Čas plyne, šance nikde.
35:13
Valenta před brankou tečoval Okálovu střelu, Škarek dobře zareagoval a vykopl puk betonem.
35:58
Bukartsovu střelu tečoval Šťastný vedle pravé tyčky. Zlín poprvé v zápase Duklu trošku zatlačil.
36:11
Zlín měl teď štěstí, že Hlinkova střela se odrazil od Kašíka do rohu. Domácí gólman nic neviděl.
37:11
Vyloučen hráč Jiránek (Jihlava), 2 min. za podražení
Jiránek zbytečně atakoval rozehrávajícího Kašíka za brankou.
37:19
Po puku vyhozeném na zlínskou střídačku se mělo se vhazovat před Škarkem, ale Ferenc přiznal teč, tak se vhazuje ve středním pásmu.
38:03
Ferenc marně dorážel Freibergsův pokus.
38:59
Při rychlém přečíslení nepřesně zakončoval Fořt.
39:13
Jihlava je kompletní.
40:00
Druhá třetina nabídla snad ještě zoufalejší podívanou než ta první. Tomuto zápasu označení extraligový rozhodně nepřísluší.
Střely na branku ve 2. třetině: 9:7. Celkem: 14:26.
40:00
41:15
Anděl to zkoušel z levého křídla, Kašík vyrazil.
41:44
Obránce Žižka si najel až za branku, ale jeho nahrávka před ni jen prolétla prostorem.
43:03
Ferenc se nechal školácky obrat o puk, ale první lajna Dukly toho nedokázal využít. Vytvořila si ale slušný tlak.
43:10
Vyloučen hráč Bukarts (Zlín), 2 min. za podražení
43:57
Střela Čachotského vypadla Kašíkovy z lapačky, ovšem Zeman dokázal puk dorazil za záda zlínského gólmlana.
44:25
Po Jiránkově ráně puk poskakoval v brankovišti, domácí ho dokázali odpálit ven z pásma.
45:05
Jihlava zahrála při vlastní přesilovce icing.
45:16
45:41
Bukarts si najel do mezikruží a trefil tyčku.
48:03
Čachotský (Jihlava) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Ulrych
Stav zápasu Zlín - Jihlava 0:1

Čachotský předvedl hezkou individuální akci přebruslil Ference a puk poslal mezi Kašíkovy betony.
48:23
Vyloučen hráč Bryhnisveen (Jihlava), 2 min. za sekání
49:04
Šťastný (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Bukarts a Honejsek
Stav zápasu Zlín - Jihlava 1:1

Škarek neudržel ránu Bukartse od modré a Štastný zblízka poslal puk do branky.
49:33
Škarek měl problém s ránou Okála z levého kruhu. Naštěstí pro něj nebyl poblíž nikdo z domácích hráčů, který by dorážel.
50:09
Sedláček byl zcela sám před Škarkem, ale trefil jen jihlavského brankáře.
51:04
Bukarts z první neprostřelil val hráčů před sebou.
53:06
Bukartsovo nahození z půli hřiště vyrazil Škarek jen před sebe. U puku byl první Honejsek, jeho ránu jihlavský gólman neudržel. Okamžitě ale zareagoval a puk přikryl.
53:15
V avizovaném ofsajdu napálil Freibergs puk na Škarka, takže se bude vhazovat před Kašíkem.
54:17
Trma vrma před Škarkem, který poskakující puk dokázal zkrotit.
56:23
Jeden z beků srazil Kubišovu střelu z pravého kruhu.
56:23
Zápas sleduje 3 029 diváků.
56:54
Bukarts pálil z první, ale přestřelil.
57:09
Po střele Ondráčka se Škarek ohlížel, kde má puk. Nebyl si svým zákrokem jistý.
57:50
Druhá lajna Dukly kombinovala v pásmu, ale k ničemu se nedostala.
58:59
Bukarts si najel do střelecké pozice, Škarek se štěstím vyrazil.
59:20
Vyloučen hráč Šťastný (Zlín), 2 min. za podražení
59:20
Jihlava si bere time-out.
60:00
V poslední třetině jsme se konečně dočkali gólů, ale na vítěze si ještě musíme počkat.
Střely na branku ve 3. třetině: 13:10. Celkem: 27:36.
Zlín počtvrté v řadě hrál po 60 minutách nerozhodně. V předchozích třech zápasech získal dva bonusové body.
Pro Jihlavu je to druhé prodloužení za sebou. Minule získal bod navíc proti Chomutovu.
Hosté budou pokračovat v přesilovce čtyři na tři, která může trvat minutu a 21 vteřin.
60:00
60:36
Zemanova teč těsně minula branku.
61:21
Zlín oslabení zvládl.
62:28
Rozhodčí přerušili hru, bude se pokračovat tři na tři.
63:42
Seman se natlačil před Kašíka, ale puk za něj neprocpal.
64:47
Zeman se rozjel a s přispěním zlínského hráče padl k zemi těsně před Kašíkem. Hosté se dožadovali trestného střílení, ale marně. Rozhodčí ho ale klidně mohli nařídit.