Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Excelentní, říká o ostravské části MS viceprezident hokejového svazu

Zápasy MS ve vítkovické hale měly výbornou atmosféru. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

16 2015
Fantastické! Excelentní! Aleš Pavlík, viceprezident českého hokejového svazu a šéf organizačního štábu ostravské části mistrovství světa, nešetří superlativy. „Máme za sebou úspěšnou a podle mě fantastickou část šampionátu odehranou v Ostravě,“ prohlásil.

„Všechno, doopravdy všechno, jsme zvládli excelentně, což si teď dovolím říct, protože tahle slova jsem slyšel z úst nejvyšších představitelů Mezinárodní hokejové federace.“ Pavlík přiznal, že za celou dobu šampionátu nepochválil členy týmu ostravských pořadatelů. „Ale teď chválu uslyší,“ usmál se Pavlík ve čtvrtek v noci po závěrečném duelu.

A sám si pořádně oddechl. „Dneska to z nás všechno padá, protože jsme to zvládli.“ Jen ho mrzí, že dva závěrečné ostravské zápasy nebyly vyprodané, byť šlo o čtvrtfinále. Na zápas USA – Švýcarsko přišlo 6 495 diváků a na večerní Rusko – Švédsko 7 248. „Probírali jsme to už ve středu na privátní večeři, kterou pořádal René Fasel (prezident IIHF – pozn. red.),“ řekl Aleš Pavlík.

„Poděkoval nám za vynikající organizaci, za fantastickou atmosféru. A na můj postesk, že prodej lístků nedopadá nijak dobře, mě poplácal po zádech a řekl, že tak to prostě v zápasech play-off, když jde o čtvrtfinále, dopadá.“ Fasel čtvrtfinálové zápasy označil za kritické, co se týče návštěvnosti. „A to se u nás bohužel potvrdilo. Ale tím si nenecháme šampionát zkazit, protože v Ostravě to bylo skvělé,“ dodal Pavlík.

Přiznal, že pořadatelé před čtvrtfinále zvažovali také slevu lístků, které stály i přes dva tisíce korun. „Ale na druhou stranu jsme si řekli, že vstupenky nemůžeme devalvovat, degradovat je a rozdat, a tím pádem podrazit ty, kteří si je koupili dopředu,“ podotkl Aleš Pavlík.

„Rozhodně druhé čtvrtfinále, Rusko – Švédsko (5:3) bylo zpátky s atmosférou, která byla po celou dobu skupiny vynikající. Byl to úžasný zápas, úžasná tečka za mistrovstvím v Ostravě.“

Autoři: ,
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze