Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Půjde mladý Říha za Venerou? Pardubice ho lákají do svých řad

Miloš Říha mladší na střídačce Královských lvů Hradec Králové | foto: Stanislav Souček

18 2013
Původně měl být jedním z hradeckých srdcařů na střídačce prvoligového Hradce Králové a společně s Jiřím Kučerou dovést klub zpět na výsluní druhé nejvyšší domácí soutěže. Trenérská dráha Miloše Říhy mladšího se ovšem od příští sezony bude ubírat úplně jiným směrem, než bylo původně dohodnuto.

Sportovní ředitel mládeže a asistent kouče prvního mužstva Královských lvů se totiž zřejmě velice brzy stane součástí trenérského minitýmu v extraligových Pardubicích. Loňský mistr republiky má totiž o služby syna slavného trenéra Miloše Říhy, který koučoval Pardubice v závěru letošní sezony, eminentní zájem.

"Je to zhruba týden, co registrujeme zájem o Miloše Říhu mladšího. Je pochopitelné, že nabídce z extraligy se nedá konkurovat. Pro Miloše je navíc velkou výzvou práce po boku uznávaného Zdeňka Venery, kde může získat další zkušenosti. Proto mu nebudeme v případném odchodu nijak bránit. Po několikadenní debatě jsme se rozhodli vyjít mu vstříc," potvrdil zájem o Říhu generální manažer Královských lvů Hradec Králové Aleš Kmoníček.

Pardubický klub naopak nechce nové složení realizačního týmu nijak komentovat. "V tuto chvíli nebyla mezi klubem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a Milošem Říhou mladším uzavřena žádná smlouva o spolupráci. V době, kdy probíhají různá jednání, nebudeme různé spekulace nijak komentovat," uvedl tiskový mluvčí Jan Hrabal s tím, že vedení oddílu oznámí změny v realizačním týmu na tiskové konferenci 29. dubna.

Jisté je zatím to, že odchod Říhy by výrazně narušil koncepci hradeckých Královských lvů pro příští sezonu. "Pravda je, že jsme očekávali, že si Miloše vychováme jako mladého trenéra, který by se v budoucnu mohl posunout do role hlavního kouče," netají Kmoníček. Generální manažer nyní bude shánět náhradu na pozici asistenta kouče prvního týmu i sportovního ředitele mládeže.

Favority na uvolněné posty jsou podle Deníku kouč mladšího dorostu Tomáš Martinec a bývalý hlavní kouč A týmu a televizní expert Martin Hosták. "Tomáš Martinec je jedním z kandidátů na post asistenta u A týmu," připustil Kmoníček.

U Hostáka je však problém v tom, že už v klubu vykonává funkci Development manažer pro mládež a je nepravděpodobné, že by ho vedení oddílu přesunulo ještě na jinou práci, avšak klub by byl rád, kdyby se věnoval dále práci u mládeže. "Každopádně bychom rádi vybrali Milošova nástupce z vlastních řad a funkci sportovního ředitele přerozdělili mezi vedoucí trenéry sportovního centra mládeže a sportovních tříd," dodal manažer. Říhův odchod však také může prohloubit už tak dobrou spolupráci s pardubickým klubem.Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík

Najdete na iDNES.czmobilní verze