Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plekanec podesáté: Kdo ví, třeba je tohle moje poslední mistrovství

5 2017
Paříž (Od našeho spolupracovníka) - V současném týmu Česka není nikdo, kdo by se mu přibližoval zkušenostmi. Hokejista Tomáš Plekanec načíná v Paříži své desáté mistrovství světa a říká: "Nevím, jestli je to dobrý, nebo špatný."

Jak to myslíte?
Tak, že bych radši došel s Montrealem daleko v play-off. Ale každé mistrovství je samozřejmě super, zvlášť když tohle může být klidně moje poslední.

Opravdu?
Tohle si říkám už několik let. Kdo ví...

Proto jste se vzdal kapitánství?
Nechal jsem ho Kubovi Voráčkovi, protože je to výborný lídr a náš nejlepší hráč v NHL. Byl tu dřív než já a přišlo mi hloupé, abychom si tu přehazovali céčko.

Jste rád, že z vás díky tomu trochu spadne i tlak?
Mně kapitánství nesvazovalo, naopak byla pocta nosit céčko v nároďáku.

Zvažoval jste letos, jestli na mistrovství přijet?
Ke konci sezony už ne, protože jsem začal hrát dobře. Ale předtím to nebylo ono. Člověk se trápí a přemýšlí... Ale když mi zavolal Martin Ručinský, tak jsem jeho nabídku rád přijal.

Jak se vám líbí tým, který se v Paříži sešel?
Vypadá zajímavě, je tu spousta kluků z loňska, kteří si výkony udělali dobré jméno. Ať už z Evropy, tak ze zámoří, odkud přijelo dost posil. Vypadá to dobře, ale všichni si zároveň uvědomujeme, že nezáleží jenom na jménech, ale hlavně na tom, jak si sedneme.

Vnímáte očekávání fanoušků v Česku?
Lidi jsou natěšení, což je dobře. Hlavně doufám, že jich co nejvíc přijede povzbudit až sem. Není to zase až tak daleko. Věřím, že jich bude hodně.

Přiletěl jste z frankofonního Montrealu, jak se cítíte v opravdové Francii?
Zas tak podobné to není, zámoří je přece jenom něco jiného. Paříž je hezké město, určitě je to lepší než loni v Moskvě. Ale jsme tu kvůli hokeji, takže moc energie na chození po památkách stejně nebude.

Jak jste na tom vlastně s francouzštinou?
Mizerně, francouzsky se umím hezky koukat, ale mluvit moc ne. V Montrealu ji člověk nepotřebuje vůbec, v pohodě se tam domluvím anglicky.Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze