Plzeňští fanoušci se radují z gólu.

Plzeňští fanoušci se radují z gólu. | foto: ČTK

Modro-bílá vlna, Plzeň vyhrála už pošesté v řadě

• 1
Dvakrát v zápase nevyužili přesilovou hru 5 na 3, ale ani tenhle škraloup nezastavil skvělou jízdu hokejové Plzně. Škoda v neděli ovládla 83. západočeské derby, domácí Energii pokořila 5:1. Sérii výher tým natáhl už na šest zápasů v řadě, bodovou šňůru pak zaokrouhlil na číslo deset.

„Myslím si, že až na pár momentů jsme byli po celý zápas lepším týmem, využili jsme některé šance a zaslouženě vyhráli,“ chválil po derby Jiří Hanzlík, asistent hlavního plzeňského kouče Čiháka.

Škoda nasměrovala kormidlo k tříbodovému zisku zkraje druhé třetiny. Po trefě Eberleho zvýšil ve 29. minutě v přesilovce Gulaš a teprve šestnáctiletý talent Bednář mezi tyčemi Energie podruhé odklízel puk z vlastní sítě. „Většinou se v přesilovce snažíme dohrávat akce na Guliho, má z nás nejlepší střelu,“ usmíval se obránce Lukáš Pulpán.

Pour pak v brejku trefil horní tyč. Místo zvýšení náskoku ale domácí souboj zdramatizovali 53 vteřin před druhou pauzou, kdy Frodl propustil přesný švih Mikúše. „Gól nás nabudil, jenže nám nevyšel úvod třetí třetiny. Byla tam zbytečná vyloučení, což nás zabrzdilo. A po třetí inkasované brance už to bylo těžké,“ líčil Tomáš Mikúš.

Karlovarští totiž podruhé v utkání ustáli oslabení o dva hráče, jenže vzápětí hosté ulétli do přečíslení a precizní souhru zakončil Straka, který po přihrávce Němce otřel puk o tyč a vrátil Plzni klid - 1:3.

„Čelili jsme velké ofenzivní síle Plzně. Třetí gól nás ale definitivně zlomil. Mrzí mě, že jsme pak více nepomohli Honzovi Bednářovi, který nás celý zápas držel výborným výkonem,“ prohlásil karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Plzeňský stroj totiž jel naplno až do konce. Další střelu Straky mladý brankář jen vyrazil a Eberle byl nachystaný na dorážku. V 56. minutě pak podtrhl výsledek Indrák, který skóroval po měsíci a devíti dnech.

Eberle: Odsud se body nevozí lehce

Jan Eberle

Ostrou palbu začal den před Silvestrem, kdy si připsal hattrick v Olomouci. Od té chvíle plzeňský útočník Jan Eberle nabral skvělou formu, po včerejším dvoubrankovém večeru v Karlových Varech bilanci navýšil na devět gólů v deseti zápasech.

„Šlapeme jako tým, máme nějakou šňůru výher a ta série nám pomáhá. Pak je ve hře lehkost a je to na nás vidět. Nejsme nervózní, dokážeme si hezky přihrát. Ale nehrozí, že usneme na vavřínech,“ hlásil devětadvacetiletý Jan Eberle.

Co rozhodlo tenhle zápas?
Vždycky je dobré odskočit na větší rozdíl, takže definitivně asi až náš čtvrtý gól. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Karlovarští výborně bruslí, hrají urputně. I přes jejich postavení v tabulce se odsud body rozhodně nevozí snadno.

Vnímal jste na ledě, že je to západočeské derby?
Vnímám to tak, že přijela spousta našich fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Ta nás nahecovala. Bylo to vypjaté utkání, ale žádné zákeřnosti na ledě nebyly.

Do vedení vám hodně pomohla minela Vlacha, který vám nahrál přímo na hokejku, že?
Je to můj kamarád, ale určitě mě takhle najít nechtěl... Měli jsme dobrý forčeking, asi trošku zpanikařil. Vystihl jsem jeho přihrávku, pak už jsem se snažil mezi kruhy jen přesně vystřelit nahoru.

A druhá trefa na 4:1?
Stráča (Petr Straka) střílel a já si říkal, že by se to ke mně mohlo odrazit. A přesně to se stalo. Jak se říká – měj hokejku na ledě, jinak nedostaneš puk. (úsměv)

Co jste říkal na výkon šestnáctiletého Jana Bednáře v brance karlovarské Energie?
Nevěděl jsem, že je to jeho první extraligový zápas na domácím ledě. Měl to těžké, ale to by měl určitě s každým soupeřem. Myslím, že rozhodně ukázal velký talent. Je to navíc hodně vysoký gólman, ta výška bude určitě jeho výhodou.

Vyhráli jste pošesté v řadě, užíváte si téhle série?
Na zimák se nám do práce chodí lépe a s radostí. Ale určitě nelétáme někde v oblacích.