Kovář zkusil na Francouze stejnou fintu. Smál se gólman Litvínova

BUM! Plzeňský útočník Jan Kovář pálí na litvínovskou branku. | foto: Pavel NěmečekMAFRA

18 2013
Na ledě hýřil plzeňský útočník Jan Kovář aktivitou, v desetiminutovém prodloužení prakticky neslezl z ledu, ale po zápase mluvil tichým hlasem. Bylo vidět, jak moc ho porážka po nájezdech mrzí. "Ale sil na to, abychom sérii ještě otočili, máme dostatek," prohlásil 22letý forvard odhodlaně.

V prodloužení jste měli dlouho přesilovku, ale branku jste nedali. V čem je problém, to vás má Litvínov tak dobře přečtené?
Nemyslím si, že bychom přesilovku hráli dobře. Přitom přesilovky dneska rozhodly, oni jednu proměnili, my ne.

A když byste měl najít hlavní důvod?
Ani nevím, co k tomu říct. Snažíme se střílet, ale bohužel nám to tam nepadá. V té finální fázi to vždycky pokazíme.

Zvlášť první třetina se mi zdála od obou týmů hodně opatrná, moc šancí nebylo. Čím si to vysvětlujete?
Bylo to 2:2 na zápasy, nikdo nechtěl udělat chybu. Ve druhé části jsme hráli dobře, povedlo se nám jít do vedení. Soupeře jsme do ničeho nepustili, ale pak jsme dostali gól v oslabení a šlo se do prodloužení.

Při nájezdu jste zkusil stejnou fintu jako minule v Litvínově, ale teď úspěch nepřinesla.
Rozjel jsem se zase pomalu. Viděl jsem místo nad lapačkou, tak jsem tam zkoušel vystřelit. Bohužel jsem trefil gólmana do ramena.

Když Petr Vampola proměnil první nájezd, neříkal jste si, že to bude stejné jako v Litvínově?
Ta situace byla skoro stejná, ale já jsem bohužel dneska nedal. Měli jsme pak ještě dvě možnosti rozhodnout, ale nevyšlo to.

Vy dobře znáte gólmana Francouze. Je to jeho zásluha, že vaše šance pochytá, nebo spíše chyba na vaší straně?
Tak on chytá dobře, o tom se není třeba bavit. Ale i Mazi chytá výtečně. Je to série gólmanů.

V sérii od začátku dotahujete náskok Litvínova. Budete mít ještě dostatek síly se poprat o postup i za stavu 2:3 na zápasy?
Já myslím, že jo. Sil máme dost. Bude to jen na nás, abychom odvedli stoprocentní výkon a obrátili sérii.