ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Zubři už jsou pátí. Jestřábi dostihli Motor až v závěru

• 0
První hokejové lize už zbývá odehrát jen jedenáct kol do konce základní části a přerovští hokejisté se dál drží v horní polovině. Sen o první desítce je po výhře nad Třebíčí 4:2 zase o kousek blíž. Prostějov vyválčil bod se silným Motorem, když podlehl v nájezdech 3:4. I počtvrté v sezoně nestačil Šumperk na poslední Most, doma padl v prodloužení 2:3.

Až na čtvrtý pokus dokázali přerovští hokejisté porazit Třebíč. Ze tří předchozích duelů vydolovali jen bod. I tentokrát museli otáčet nepříznivý stav, Horácká Slavia vedla po dvou třetinách 2:1. Jenže doma jsou Zubři silní, což potvrdil vyrovnáním ve 43. minutě Novotný a tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól zblízka Jiří Goiš. Při power-play hostů potvrdil výhru Roman Pšurný. „Na hráčích byla vidět velká nervozita a hra se divákům asi moc nelíbila, ale vždycky říkám, že hrajeme podle toho, co nám soupeř dovolí. Třebíč je velice kvalitní tým a má velmi dobře organizovanou obranu,“ hodnotil pro web Zubrů kouč David Kudělka, podle kterého pomohla k obratu i změna sestavy ve třetí třetině.

V Prostějově vyhlásili útok na návštěvnický rekord. Pokud by na zápas s Českými Budějovicemi přišlo přes 4 700 diváků, měli by příští utkání zdarma. Představy vedení klubu se ale ukázaly jako nadhodnocené, na tribunách bylo jen o málo více než polovina diváků. V první třetině viděli tlak svého týmu, jenže góly nepřicházely. Naopak ve druhé třetině se dvakrát trefil hostující Kuchejda, a když navíc hned v úvodu třetí části přidal třetí gól Mikyska, vypadalo to s Jestřáby zle.

Probudil je ale Šlahař využitou dvojnásobnou přesilovkou, navíc tři minuty před koncem snížil na 2:3 Venkrbec. V poslední minutě však fauloval Protivný, Prostějov přesto odvolal brankáře a 18 vteřin před koncem vyrovnal Drtina. V nájezdech druhý bod Motoru vystřelil Josef Straka. „Každý bod, který získáme s týmy ze špice tabulky, je cenný. Když mužstvo prohrává 1:3 a nakonec to ještě zvládne, tak je nutné si toho velice cenit. Kluci ukázali svou morální sílu a chuť porvat se s každým zápasem,“ uvedl pro klubový web trenér Prostějova Kamil Přecechtěl.

Šumperk nad Mostem od poloviny utkání vedl 2:1, ale nakonec rozhodovalo prodloužení. V něm Draci nevyužili přesilovku, naopak sami v oslabení sedm vteřin před koncem inkasovali. S posledním Mostem prohráli i počtvrté a v tabulce na něj mají náskok jen tři body.