Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sedmnáct let čekání a Přerov zase vítězí v první hokejové lize

David Šebek (vpravo) z Přerova uniká Radku Havlovi z Kadaně. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

10 2015
Kadaní to skončilo, Kadaní to začne. S takovým heslem se ve středu po sedmnácti letech vrátili přerovští hokejisté do první ligy. Odkazovalo na neslavné loučení a sestup na jaře roku 1998. A pro Zubry bylo shledání s Kadaní radostné, severočeský tým porazili před zaplněným (ne však vyprodaným) stadionem 3:2.

Přerov pojal vstup do sezony slavnostně. Koncert pro fanoušky, slavnostní buly klubové legendy Zdeňka Sedláka a ještě předtím křest nových dresů - čím jiným než zlatavým mokem místního pivovaru.

Vedení klubu mělo pro fanoušky ještě jedno překvapení, v den zápasu zveřejnilo poslední posilu, kvůli zranění Martina Vojtka získalo na střídavé starty Juraje Šimbocha.

„Za šanci v první lize jsem moc rád. Budu se snažit podat co nejlepší výkon, abychom zvítězili,“ sliboval před utkáním opatrně na klubovém webu. Za pár hodin si už mohl oddechnout, 23letý slovenský brankář se totiž výrazně podepsal pod velký večer Zubrů.

Natěšený stadion poprvé vybuchl nadšením už v 8. minutě, kdy se v přesilovce trefil Lukáš Chmelíř. Kadaň sice v úvodu druhé části srovnala, ale vedení rychle vrátil domácím Vladimír Dostálek. Navíc když ve 38. minutě dával Jakub Grof na 3:1, vypadalo to s Přerovem dobře. Jenže v poslední části snížil Chlouba a Zubři až do konce museli úzkostlivě bránit hubené vedení.

„Kadaň ukázala všechno, co produkovala vloni. Dobře bruslící soupeř, který měl hodně nacvičené přesilovky. Jak se ukázalo, ty byly rozhodující. Jsme velmi rádi za to, že nám vstup do soutěže podařil,“ oddechl si po zápase trenér Přerova Petr Dočkal.Najdete na iDNES.czmobilní verze