Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisty čeká první zápasový test před MS, nastoupí v Norsku

Česko - Norsko, archivní foto | foto: AP

2 2015
Tréninková část přípravy české hokejové reprezentace na blížící se mistrovství světa v Praze a Ostravě je u konce, už v pátek čeká tým trenéra Vladimíra Růžičky první z osmi přípravných utkání. V Lillehammeru nastoupí proti Norsku, se stejným soupeřem a na stejném místě budou hrát i sobotu.

Reprezentace se na šampionát připravuje od poloviny března, kdy se ve Velkých Popovicích uskutečnilo první soustředění. „Kluci k tomu přistupují zodpovědně, pracují naplno a je vidět nasazení. Hlavní jsou ale zápasy, tak hráče uvidíme. Podle toho se budeme (dále) řídit,“ řekl asistent trenéra Ondřej Weissmann ČTK a webu hokej.cz.

Konec tréninkové části a začátek série přípravných zápasů Weissmann uvítal. „Už je to dlouhé, třetí týden trénujeme. Hráče už to pak tolik nebaví a zápasy přijdou vhod. Je to dobré i pro nás trenéry, podíváme se na složení útoků i obran, i když je nám jasné, že mužstvo se ještě hodně změní,“ řekl.

Trenérská trojice Růžička, Weissmann a Jaroslav Špaček má aktuálně k dispozici kádr 30 hráčů, do Norska však nepoletí všichni. Doma zůstanou třetí brankář Jan Lukáš, obránci Miroslav Blaťák, Petr Čáslava a útočníci Jiří Novotný, Radek Smoleňák a Vladimír Sobotka.

Předpokládaná sestava

Jakub Kovář (Machovský) - Nakládal, Kolář, Krejčík, F. Novák, Pláněk, Jank, Mozík, Jeřábek, Zámorský - Martin Růžička, Jan Kovář, Zaťovič - Radil, Koukal, Valský - Svačina, Roman, Pohl - Simon, Filippi, Lev - T. Zohorna.

Zápasy s Norskem budou součástí Euro Hockey Challenge (EHCh) a Češi budou i přes absenci řady hvězd favority. Norsko zatím dokázalo českou reprezentaci porazit jen v jednom z 22 zápasů, na mistrovství světa v roce 2010. Loni na MS Růžičkův výběr vyhrál 1:0, v přípravě na turnaj v Havlíčkově Brodu poté uspěl 6:2 a 5:1.

„Norové se v posledních letech hodně zvedli, šli nahoru. To víme všichni. Čekám vyrovnané zápasy, oni se budou chtít také předvést. Chystají se na mistrovství světa,“ řekl Weissmann, podle kterého si reprezentanti musí dát pozor na soupeřův důraz.

„Tím nás loni na Vysočině trochu zaskočili na začátku. Chvíli trvalo, než jsme si s tím poradili. Pak jsme si něco řekli, odtáhli jsme hráče a pak už hokej vypadal jinak. Odehráli jsme s nimi dobré zápasy. Očekávám, že v Lillehammeru to bude podobné,“ uvedl Weissmann.

Národní tým odletí na sever Evropy dnes v podvečer a výprava doufá, že cestu nezkomplikuje počasí. „Snad ustane vítr, to by mohla být cesta nepříjemná. Horší by bylo, kdyby byl velký a nelétalo se, pak by byl problém,“ řekl asistent trenéra. Do utkání však mají Češi dost času, v pátek se hraje od 19:00.

Autoři: ,
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze