Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Růžička hodnotí: Mužstvo maká, ale z přemíry snahy dělá chyby

Kouč Vladimír Růžička (vpravo) udílí pokyny českým hokejistům. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

9 2015
Když přicházel trenér Vladimír Růžička mezi novináře, starší fanynka na něj přes zábradlí jihlavského zimního stadionu zakřičela: „Držím palce na zlato, jste mistr!“ Kouč českých hokejistů se usmál, pokynul na pozdrav a pak hodnotil výhru v přípravě na domácí světový šampionát nad Slovenskem. Češi zvítězili 3:2 po nájezdech.

„Slováci nás prověřili, jejich obrana je silná,“ pochválil kouč Růžička soupeře. „Řekl bych, že jsme se v první třetině rozkoukávali. Druhá třetina byla výborná, ve třetí třetině mi připadalo, že jsme bránili vedení a po chybě jsme dostali laciný gól.“

Takže Slovensko bylo těžší prověrkou než Norsko?
Myslím, že to bylo vidět. Bylo těžké se přes ně dostat, obranu mají hodně silnou.

Je znát na výkonech hráčů, že už se blíží nominace na mistrovství světa?
Nemyslím, že by takhle přemýšleli. Většina kluků dostává v sezoně hodně šancí, ale zase vědí, že se do konečné nominace třeba nedostanou. Na druhou stranu některým hráčům to vyjít může. Ale nemyslím si, že by z toho byli nervózní.

Fotogalerie

Je někdo, koho byste pochválil?
Myslím, že hráli všichni docela dobře. Ještě to není ono, ale všichni pracujou. Opakuju se - celé mužstvo maká. Máme z toho dobrý pocit, i když z přemíry snahy je tam ještě dost chyb. Hodně si je rozebíráme, na trénincích se věnujeme většinou taktickým věcem, nemá cenu dělat nic jiného. Snažíme se pracovat na tom, co nám nejde.

Na nájezdy jsou hráči předem určení?
Vždycky se to na střídačce rozhodne.

Když Kovář proměnil první nájezd, tak jste si byl jistý, že pojede znovu?
Moc ne. Ondra mě ukecal, ať jede ještě jednou.

Proč jste to nechtěl?
Tak ono jet hned dvakrát za sebou a dát dvakrát za sebou gól není jednoduché. Riskli jsme to. Bylo jasné, že neudělá podruhé to samé. Jinak by to brankář chytil.

Co jste říkal na atmosféra na jihlavském zimním stadionu?
Myslím, že to nebylo špatné.

Reprezentace tu hrála po třiceti letech. Vy na zimák v Jihlavě také máte několik nostalgických vzpomínek, že?
V létě jsem tady byl na exhibičním zápasu k výročí naganského zlata, tak jsem si vzpomněl. Tady to má tradici, pár let jsem sem jezdil, ale vzpomínky jsou nepříjemné, protože jsme tady s Litvínovem většinou prohrávali. Až vlastně s Trenčínem jsme zase vyhrávali. Každopádně beru to tak, že nám je v podstatě jedno, kde hrajeme. Snad si to diváci užili a zápas se jim líbil.

Změníte sestavu do pátečního zápasu?
Sáhnem do toho, budou hrát tři hráči, co teď stáli. Matěj Machovský už by si na to měl taky vyzkoušet, možná budou chytat s Kubou Kovářem půl na půl. Tím, že není k dispozici gólman, se kterým počítám na mistrovství, tak chci, aby dostával co nejvíc příležitostí. Vypadá, že má formu, což je jedině dobře.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze