Hokejové přípravy: Vítkovice podlehly Minsku, Olomouc přehrála Kometu

Momentka z přípravného duelu Olomouc - Kometa Brno. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

28 2015
Třemi zápasy začal blok přípravných zápasů extraligových celků na nový ročník hokejové extraligy. Vítkovice doma podlehly běloruskému účastníkovi Kontinentální ligy Dinamu Minsk 3:5, Olomouc zdolala Kometu Brno 4:3 po samostatných nájezdech a Plzeň vyhrála nad prvoligovým Kladnem 3:1.

Ostravané sice nad Minskem dvakrát vedli, ale na trefu Jana Káni odpověděl Michaljov, na Szturcův gól zareagoval Komarov a ještě v úvodním dějství otočil stav Drozd. Po 54 vteřinách třetí třetiny sice vyrovnal Hlinka, ve 48. minutě však vstřelil vítěznou branku Kanaďan Cheechoo a v závěru ještě zpečetil výsledek Bailen.

Kometa vedla v Olomouci po brankách Vondráčka a Tona 2:0 a po Soudkově snížení vrátil týmu kouče Aloise Hadamczika dvoubrankové vedení ve 26. minutě v početní převaze Stehlík. Domácí smazali náskok také v přesilovkách. Ve 33. minutě se prosadil Eberle a za 102 vteřin i Pekr. V rozstřelu rozhodl Herman.

Plzeň získala náskok ve třetí minutě díky posile ze Slavie Poletínovi a na konci druhé třetiny zvýšil Pitule, který v minulé sezoně hostoval právě v Kladně. Za Rytíře, kterým se dnes vrátil po tréninku v Las Vegas většinový majitel a hráč Floridy Jaromír Jágr, snížil ve 42. minutě Kindl. Výhru Škody ale pojistil 17 sekund před koncem při power-play opět Poletín.