Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pelhřimovský hokejista Plachý má asi po sezoně, těžce se zranil v přípravě

Tomáš Plachý | foto: hokejpelhrimov.cz

21 2015
Na časomíře zůstal svítit údaj 40:20, na ukazateli skóre výsledek 4:3. Čtvrteční přípravný zápas mezi druholigovými hokejisty Pelhřimova a Žďáru nad Sázavou předčasně skončil po dvaceti vteřinách závěrečného dějství. Důvodem bylo vážné zranění domácího útočníka Tomáše Plachého. Devětadvacetiletý forvard Ledních Medvědů si při nezaviněném pádu po souboji s obráncem hostujících plamenů Pavlem Staňkem přivodil oboustrannou zlomeninu kotníku.

„Ani si neuvědomuji, jestli došlo k nějakému souboji,“ přemítá Staněk. „Hodně kluků - i¬ z jejich družstva - říkalo, že ne. Ale potřeboval bych to vidět na videu. Určitě jsem se ho trošku dotkl, ale nebyl v tom žádný úmysl,“ omlouval se.

„Já jsem to neviděl. Ale co jsem slyšel, nešlo o žádný úmyslný zákrok,“ připouští manažer pelhřimovského klubu Aleš Kučera. „Tomáš možná někde nešťastně brknul o branku a neštěstí bylo hotové,“ doplnil.

„Jel jeden na jednoho, objížděl Pavla a přihrával před branku. Já jsem sledoval dráhu kotouče a jen slyšel následnou ránu o mantinel,“ popisuje žďárský kouč Martin Sobotka.

„Všichni říkají, že mu blbě podjela noha. Možná tam byla nějaká rýha na ledě. Spadl skoro dva metry od mantinelu, do kterého nalítnul. A v té rychlosti si na dvakrát zlomil kotník, úplně si to vyvrátil do pravého úhlu,“ pokračuje. „Strašné! Viděl jsem tu nohu a bylo to šílené,“ říká Staněk. „Byl jsem z toho úplně vyřízený.“

První ošetření proběhlo přímo na ledě, poté přijela záchranka a Plachého převezla do havlíčkobrodské nemocnice, kde ho měla v pátek čekat operace.

„Letošní sezona je pro něj asi ztracená. Co bude dál se uvidí,“ krčí rameny Kučera. „Chystám se za ním do nemocnice,“ doplnil Staněk. „Jsme docela kamarádi. Určitě je to poslední člověk, kterému bych to přál,“ krčí rameny třiatřicetiletý bek. „Snad bude brzy v pořádku.“

Přípravný zápas po dohodě obou klubů zůstal nedohrán. „Některým klukům, kteří byli u toho a viděli, v¬ jakém stavu Tomáš nohu má, se udělalo vyloženě špatně,“ vysvětluje Kučera.

„Na hokej už nikdo neměl myšlenky,“ potvrzuje Sobotka, který v minulosti v podobné situaci dokončoval mistrovské utkání dorostu. „V Hradci Králové nám Petr Marek vlétl na mantinel a zlomil si obě ruce. A my jsme museli soutěžní zápas dohrát,“ vzpomíná. „Motivovat kluka a ¬vracet je do utkání, když jim kamaráda odvezli do nemocnice a neví co s ním je, bylo hodně nepříjemné,“ dodává.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze