Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Srandičky na budějovickém tréninku hodně pomáhají atmosféře

Martin Semrád | foto: Petr Lundák, MF DNES

13 2015
Po zranění ramene se už pomalu vrací do tréninku. Obránce Martin Semrád se s hokejisty Českých Budějovic chystá na nejdůležitější část sezony - prvoligové play-off a případnou baráž o extraligu. A to nejen po sportovní stránce.

Jak je před play-off důležitá psychika?
Stejně jako před každým zápasem. Musíte to mít v hlavě srovnané, ale to je důležité pro každého sportovce a pro každý výkon.

K tomu sloužil i prodloužený víkend na Lipně, kam jste jeli po konci základní části?
Záměr byl, abychom se dostali ze stereotypu a udělat si společnou akci. Trochu jsme si také chtěli odpočinout, což se povedlo.

Vy osobně, jak se připravujete na důležitá utkání?
Je to dlouhodobá práce. Člověk se hlavně musí dobře znát a vědět, jak umí nebo neumí pracovat s nervozitou. Také musím vědět, jakou mám zrovna formu, a tomu přizpůsobit hru. Pak už záleží jen na detailech, jako znát soupeře anebo se pořádně domluvit se spoluhráči. Nesmím zapomenout na rituály.

Jaké jsou ty vaše?
Zápasové dny jsou trochu specifické. Třeba já si před zápasem rád dávám šlofíka. Pomáhá mi to a jsem na něj zvyklý.

A jako tým dodržujete před utkáním nějaké speciality?
Určitě. Příprava před zápasem je pokaždé stejná. Celý den je jeden velký rituál, ať už jde například o výběr hudby, která nám hraje v šatně, vzájemné povzbuzování, anebo jde o pořadí, v jakém hráči chodí na led. To všechno jsou sice malé detaily, ale jsou pro nás důležité.

Skončili jste druzí v základní části, nálada na tréninku byla výborná. Cítíte, že jste na play-off dobře připraveni?
Ano, ale snažíme se soustředit na daného soupeře, který na nás vyjde. Srandičky jsou na trénincích ale skoro vždycky, protože hodně pomáhají atmosféře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze