Ani čtyři góly Šumperku nestačily, v Jihlavě jich schytali dvojnásobek

Momentka z prvoligového utkání Jihlava - Šumperk | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

10 2013
Ještě ve 44. minutě hokejisté Šumperka v Jihlavě prohrávali pouze o jediný gól a drželi naději na bodový zisk. V následujících minutách ale inkasovali tři branky a po přestřelce 4:8 odjížděli z Vysočiny bez bodu. Přes porážku zůstali v tabulce na dvanáctém místě, protože Benátky nad Jizerou nedokázaly bodovat v domácím utkání s Třebíčí.

"Porážka mrzí, protože jsme měli šanci uhrát dobrý výsledek. V klíčových situacích jsme ale nedokázali udržet koncentraci," litoval trenér Draků Radek Kučera.

Zápas připomínal přestřelku hodnou amerických pistolníků. Až do poloviny střetnutí si soupeři údery vzácně vraceli. Domácí poslal do vedení Prokš, o vyrovnání se v průběhu 15. minuty postaral Plášek.

Zkušený útočník se po samostatném úniku trefil přesně mezi betony brankáře Ritticha. V závěru třetiny pak Dukle zajistil těsný náskok Zeman. Vedení domácích přestalo platit ve 27. minutě. To se trefil Kucsera.

Porážka Draků se začala rodit ve 32. minutě. Nejprve Štůralu překonal Malec a ještě v téže minutě Dukle zajistil náskok dvou branek Velecký. Do sirény přidal svoji druhou branku Prokš a se Šumperkem to vypadalo mizerně. "V polovině zápasu přišel první zlom. Za stavu 2:2 jsme měli tři slušné šance, které jsme nevyužili," poznamenal Kučera.

Začátek poslední části duelu ale hosté zvládli. Duklu přitlačili a během minuty se dostali na dostřel. Nejprve Holík využil přesilovku a Novotný bombou od modré vykřesal bodovou naději.

"V tu chvíli jsme byli nahoře a cítili, že můžeme zápas otočit. Hráči ale opět ztratili soustředění a byli za to potrestáni. Dvě rychlé chyby nás poslaly zase dolů," zlobil se Kučera.

Jihlava dokázala odpovědět bleskově. Než se hostující střídačka přestala radovat, napřáhl Zeman a uklidnil spoluhráče. Ve 47. minutě navíc zkompletoval hattrick. To se zalíbilo také Prokšovi.

Ten dal svou třetí branku v 52. minutě a stanovil konečné skóre. "Musím přiznat, že jsem si ani nevšiml, že nás porazili dva střelci. Ono je to ale nakonec docela jedno. Počítá se výsledek," povzdechl si Kučera.