Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Největší výjezd Budějovic. Do Jihlavy míří vlak, autobusy i auta

Českobudějovičtí hokejoví fanoušci se radují z výhry. | foto: Marek PodhoraMF DNES

30 2014
Skvěle zaplněná Budvar aréna v sobotu tleskala po výhře 5:2 nad Prostějovem hokejistům Českých Budějovic. Jenže povánoční duel měl nepříjemnou dohru.

Po utkání se tvrdé jádro prostějovských fanoušků pustilo do části budějovického kotle. Začalo to nadávkami, pokračovalo kelímky s pivem a nakonec došlo na pyrotechniku. Umírnit desítky výtržníků museli až pořadatelé. „Policie tentokrát nemusela zasahovat,“ uvedl k sobotě policejní mluvčí Jiří Matzner.

Vedení Motoru bude ještě s pořadateli incident probírat. „Jednalo se o chybu, když na stadion proniklo pár opilých výtržníků Prostějova, kterým ale nešlo vůbec o hokej. S těmito lidmi byly problémy už dříve, když si předem na pokladnách nevyzvedli lístky a pak se v průběhu zápasu dožadovali vstupu na stadion. Ale musíme si s pořadateli i tuto drobnost vysvětlit, aby se to už neopakovalo,“ poznamenal marketingový ředitel Motoru Tomáš Kučera.

Jednou z variant, jak podobným konfliktům předcházet, je od sebe oddělit oba kotle. Teď jsou až příliš blízko u sebe, což kritizují i domácí fanoušci.

„Už padlo mnoho návrhů, jak bychom mohli vyřešit umístění kotlů. Bohužel, hala nám stavebně neumožní přesunout do jiné části sektor hostů. Hlavně kvůli bezpečnosti. Pokud to půjde, chtěli bychom po sezoně přesunout naopak domácí kotel. Dostavovat by se měla část haly, takže je v jednání, že bychom domácí kotel udělali v sektorech D1 a C7, tedy o kus dál, než je teď. Tím by se oba tábory fanoušků více vzdálily,“ doplňuje Kučera.

V Jihlavě budou mít na zápase nejvíc pořadatelů v historii klubu

Fanoušci Motoru teď řeší příjemnější starosti - sobotní výjezd do Jihlavy, kam se chystá více než 1 500 lidí. Přihlásit se do speciálního vlaku už ale nejde.

„Problém s lístky není, ale sektor pro hosty bude našlapaný. Drtivá většina fanoušků už od nás lístky dostala a pro ty, kteří pojedou autem, otevřeme speciální pokladny. Měli bychom se tedy obejít bez front,“ zdůrazňuje Dušan Pařil z marketingového oddělení jihlavského klubu.

„Budeme tu mít největší počet pořadatelů v historii našeho hokeje. Také se už připravujeme s policií. Výjezd fanoušků Motoru se blíží mimořádným akcím brněnské Komety ještě v první lize,“ doplňuje Pařil.

Také v Budějovicích bude odjezd tisíce fanoušků hlídat policie. Podle posledních zpráv pojede 1 100 lidí ve speciálním vlaku, ostatní pak třemi autobusy a vlastními auty.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze