Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrbatův famózní gól. Už jsem pár takových dal, usmívá se střelec

11 2014
Taková paráda pohladí hokejového fanouška po duši. Gól, který vstřelil v NHL Radim Vrbata, nadchne. "Já už ale pár podobných branek dal. Jak v Čechách, tak za nároďák," usmívá se střelec Vancouveru.

Vrbata po přestupu do Vancouveru září a s 12 góly je nejlepším českým střelcem v NHL. Vedle hvězdných bratrů Sedinů se mu zkrátka daří a troufne si i na fintu, jakou předvedl v zápase s Ottawou.

„V té situaci to bylo nejlepší řešení, které se nabízelo. Když proti vám vyjede gólman a vy nemáte moc místa na zakončení, tak vám vlastně ani nic jiného nezbývá,“ říká trošku skromně Vrbata. „Pokaždé vám to samozřejmě nevyjde, ale když jo, tak je z toho docela pěkný gól.“

Je vidět, že si to ve Vancouveru užíváte?
Změna to je určitě. Jak hokejově, tak i mimo led. Vstup do sezony se nám povedl týmově i naší lajně, takže můžeme být spokojení.

Užíváte si spolupráci s bratry Sedinovými?
To byl hlavní důvod, proč jsem se v létě jako volný hráč rozhodl pro Vancouver. Když jsem o tom v létě přemýšlel, tak jsem doufal, že by spolupráce s nima mohla fungovat. To se potvrzuje.

I proto dáváte tolik gólů?
Samozřejmě. Sedinové se nesnaží někoho přehrávat jeden na jednoho nebo silově. Spíš se snaží pomoct si krátkými přihrávkami, ukázat se jeden druhému... To mi vyhovuje. Takhle to fungovalo ve Phoenixu, když jsem hrál s Martinem Hanzalem a Rayem Whitneym. Jsem rád, že to tak funguje a doufám, že to tak bude pokračovat.

Je angažmá ve Vancouveru hodně jiné?
Přechod z pouštního města je znát. Po hokejové stránce je tu jasně větší zájem médií i fanoušků. A mimo hokej je jiné hlavně počasí, ale o tom jsem věděl, takže žádné překvapení.

V minulé sezoně se Vancouveru tolik nedařilo. Pomohla změna kouče?
To by byla asi otázka spíš na kluky, kteří tady hráli. Já jsem tu nový, ale nejsem jediný. Nový je tu prezident, generální manažer, trenér i pár hráčů. Myslím, že jsme tu novou éru odstartovali docela dobře.

Takže fanoušci jsou po zklamání zase plní očekávání?
To si právě nemyslím. Dřív hrál Vancouver vždycky nahoře a všichni čekali Stanley Cup. Ale po minulé sezoně, která se tolik nepovedla, jsou lidi víc při zemi. O to míň tlaku na nás je. To ale neznamená, že bychom se nechtěli dostat do play-off. To je náš první cíl a pak se uvidí.

Podívejte se na Vrbatův krásný gól proti OttawěNajdete na iDNES.czmobilní verze