Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Železný Radko se učil od Jágra a říká: Myslím, že máme na Stanley Cup

12 2014
Hokejový obránce Radko Gudas dostal se svými parťáky bláznivý nápad: vezmou truck, za kterým potáhnou jeho Mercedes, a pojedou z kanadského Quebeku až do Tampy. Pro představu: čeká je štreka dlouhá skoro tři tisíce kilometrů, tedy něco podobného, jako byste jeli z Prahy do Tunisu.

"No to je v podstatě pravda," rozesměje se Gudas při tom příměru. "Máme na tu cestu tři dny, takže ji nějak rozkouskujeme, vyspíme se, kde budeme moct a kde se nám bude chtít. Jsem zvědavý, jaké to bude," vypráví. Dobrodružství ho čeká se spoluhráčem Markem Barberiem z Tampy a Pierrem-Cedrikem Labrierem, který přestoupil do Chicaga.

Proč jste se na sezonu připravoval v Montrealu a Quebeku, tak daleko od Floridy?
Letos jsem tu byl poprvé, ale chtěl jsem vyzkoušet pár nových věcí. Kluci tady trénovali, tak jsem se domluvil, že se k nim na poslední tři týdny připojím, abych se mohl soustředit jenom na hokej. Byl jsem tu od 15. srpna.

V létě jste trénoval i s Jardou Jágrem, jaké to bylo?
Už jsme spolu trénovali loni, ale od něj se má člověk vždycky co naučit. Bylo to záživné a poučné. Vidět ho trénovat, vidět jeho triky, taková příležitost se nenaskýtá pokaždé.

Na co jste se zaměřoval?
V minulé sezoně jsem měl problémy s kolenem a ramenem, takže jsem se soustředil hlavně na to, abys zesílit v těchto částech těla. A potom jsem pracoval na výbušnosti jako každý rok. Snažím se krok po kroku dostávat do lepší a lepší kondice.

A jste spokojený?
Maximálně. Už bude jenom záležet, jak bude chtít trenér postavit tým a jak se mi povede kemp. Podle toho uvidíme, jakou pozici si vybuduju.

Asi na vás zbyde tvrdá práce, na kterou jste zůstal úplně sám, že?
Haha. Uvidíme, jak se to vyvrbí. Je pravda, že bitkař jsem v Tampě už asi jediný, ale na farmě máme pár kluků, kteří se umějí poprat, takže pokud budeme někoho potřebovat, vedení si je zavolá.

Tampa má letos velké ambice. Dokonce se píše, že jste kandidáti na Stanley Cup. Co na to říkáte?
Na to je ještě brzy, ale ta šance tam je. Máme hodně nových hráčů, v týmu je spousta talentovaných kluků, kteří budou po své první sezoně zkušenější... Myslím, že šance existuje.

Je v klubu cítit touha napravit loňský neúspěch, kdy jste vypadli hned v prvním kole play-off?
Neúspěch to byl, to určitě, ale na druhou stranu jsme měli hodně mladých a potřebovali jsme nabrat trošku zkušeností. Budeme se na to soustředit, aby se něco podobného neopakovalo, všichni ví, o co jde.

Už se těšíte?
No, už je to dlouho, co jsme hráli zápas, takže se fakt těším. Snad se nám podaří udělat úspěch, snad dokážeme postavit dobrý tým a bude to šlapat. Papírově na to máme - přišli dva noví kluci do obrany a dva do útoku, takže se máme na co těšit. Myslím, že to bude vypadat hodně solidně.Najdete na iDNES.czmobilní verze