Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lístky na MS zmizely? Lidi ukázali, že mají hokej rádi, říká Růžička

Vladimír Růžička na letním soustředění reprezentace. | foto: ČTK

4 2014
Už ve čtvrtek mu začíná sezona, která vyvrcholí domácím mistrovství světa v Praze a Ostravě. A trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička ještě před startem turnaje Karjala viděl, jak rychle zmizely vstupenky na české zápasy. „I když byly trochu dražší, stejně už nejsou. Pro nás jedině dobře,“ řekl Růžička na srazu národního týmu.

V pražských Letňanech přivítal Růžička výrazně omlazený tým, na který hodlá vsadit na turnaji ve Finsku. Téma dne však bylo jasné: vstupenky na domácí šampionát. Problémy Sazky, ty kouč neřeší: „Tohle jsem vůbec nesledoval.“ Ovšem fakt, že na české duely už je kompletně zarezervováno, jej potěšil.

„Mistrovství bude v Česku po jedenácti letech a lidi ukázali, že mají hokej rádi,“ připomíná Růžička předchozí šampionát z roku 2004. „Velký zájem samozřejmě všichni vnímáme. Je to jen dobře,“ říká útočník Petr Pohl.

Ten patří k mnoha nezvyklým jménům na české soupisce. Růžička už při svém nástupu před posledním mistrovství světa v Bělorusku naznačil, že mužstvo hodlá omlazovat, občerstvovat. Mnoho ze současných reprezentantů vedl už na letním srazu. „Trošku si obnovíme, co jsme tehdy dělali,“ plánuje Růžička. „Zaměříme se na obranné a střední pásmo, ve čtvrtek si ve Finsku zkusíme přesilovky.“

Nyní rychlá fakta kolem týmu s krátkým trenérovým komentářem.

Zdraví hráčů? „Mám dojem, že nikomu nic není. Chybí jenom Přibyl ze Sparty, jinak nic. Zatím za něj žádného náhradníka povolávat nebudeme.“

Kapitán nově složeného mužstva? „Céčko bude mít Smoleňák.“

Rozdělení rolí pro dva brankáře v nominaci? „Dvě utkání bude určitě chytat Francouz a jedno Hrubec. Ještě uvidíme, kdo nastoupí proti jakému soupeři.“

Na srazu chyběli ještě bek Sparty Adam Polášek a právě nový kapitán Smoleňák (TPS Turku), kteří mají v úterý večer povinnosti v Lize mistrů.

Češi turnaj zahájí ve čtvrtek proti domácímu Finsku, o víkendu je pak postupně čekají Švédsko a Rusko. Pro mnoho mladíků to může být jedinečná příležitost, jak na sebe upozornit. A třeba se dostat až na domácí světový šampionát...

„Myslím, že kluci potřebují dostat šanci a ukázat, jak na tom vlastně jsou. Čekáme, že uděláme dobrý výsledek,“ věří Růžička.

Jak na tréninku nastupovaly jednotlivé formace

Francouz, Hrubec - Krejčík, Zámorský, Vitásek, Roth, Jank, Mozík, Kempný, Pláněk, M. Doudera - Pohl, Roman, Svačina - Radil, T. Zohorna, Orsava - Valský, T. Kubalík, Birner - Holík, Filipp, Lev - Simon.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Jobs Contact
Projektový manažer - strojírenství (25.000 - 35.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze