Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na MS dvacítek se hraje lepší hokej než v extralize, tvrdí lídr Čechů

David Kämpf na snímku z dubna 2013, kdy hrál za Česko na mistrovství světa osmnáctek | foto: Profimedia.cz

17 2014
Kdyby se narodil o měsíc dřív, na mistrovství světa dvacítek by už letos hrát nemohl. Má štěstí. I kvůli věku - logicky je nejstarším hráčem českého výběru - bude patřit k největším tahounům. Čeká se od něj hodně. "Ale já se tím nestresuju," tvrdí hokejový útočník David Kämpf.

Opravdu?
Samozřejmě cítím, že jsem jedním z hráčů, na kterých by to při turnaji v Kanadě mělo stát, ale že bych se kvůli tomu dostával vyloženě pod tlak, to ne. Spíš si to chci užít a co nejvíc týmu pomoct.

Budete hrát zase v první lajně s Ondřejem Kašem a Jakubem Vránou. Sedíte si?
Jsme na sebe zvyklí. Minule se nám dařilo, snad to bude dobrý. S ondrou hrajeme v jednom týmu v Chomutově. Někdo řekne, že jenom první ligu, ale já si loni vyzkoušel extraligu a takový rozdíl to není.

Jak vidíte skupinu, ve které narazíte na Švédsko, Rusko, Švýcarsko a Dánsko?
Je hratelná. Bylo by dobré, kdybychom postoupili z prvního nebo druhého místa, abychom se vyhnuli Kanadě a Americe.

Jede za vámi někdo z rodiny do Kanady?
Rodiče, trošku jsem jim s tím finančně pomohl. Těší se, bude to pro ně určitě skvělý zážitek, i když odjedou po základní skupině.

Trenér Přerost říkal, že na MS dvacítek nemá hokej daleko od toho dospělého. Vnímáte to také tak?
Myslím, že dvacítkový turnaj je hodně kvalitní a se seniorským hokejem se to srovnávat dá. Dokonce bych řekl, že se tam hraje lepší hokej než v extralize. Bude to hodně dobrý.

Říká se, že máte nejlepší výběr za poslední roky. Cítíte z mužstva sílu?
Přibyli kluci z osmnáctky, kteří na jaře udělali na mistrovství stříbro. Tak doufám, že nám také pomůžou k medaili. Parta je skvělá, všichni se známe z předešlých let, to nebude problém. Snad to pošlape.

Dvakrát z posledních tří zápasů jste porazili Kanadu. Pomůže to sebevědomí?
Určitě nám to pomůže, porazit Kanadu skoro v nejsilnější sestavě, to je skvělý úspěch. Byl to výborný zážitek, který se předtím dlouho nikomu nepovedl.

Trenéři stříbrné osmnáctky odstřihli hráče od facebooku, mobilů a tabletů. Jak to funguje ve dvacítce?
Pan Přerost nám v tomhle dává volnost, každý, jak uzná za vhodné. Už jsme dospělejší, takže celou noc na facebooku nejsme.Najdete na iDNES.czmobilní verze