Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Může za to Růžička? Či domácí MS? Hokej vyprodal i „přáteláky“

Trenér Vladimír Růžička na tréninku české hokejové reprezentace před turnajem Channel One Cup. | foto: ČTK

22 2015
Kdo zaváhá tentokrát, už na něj (nejspíš) nic nezbude. Vstupenky na „české“ čtvrtfinále, na které ve středu - 100 dní před začátkem světového šampionátu v Praze - upozornil generální sekretář hokejového svazu Martin Urban, totiž rychle mizí. Nezmizely úplně, ale třeba dražší lístky za 5 980 korun už nejsou.

Zbývají (řádově stovky) ty za 4 780 korun do 4. patra pražské O2 Areny. K mání není jen „české“ čtvrtfinále, ale i semifinálové zápasy a finálový den. Snad ale i ty budou české.

Vstupenky jsou tradičně k dostání přes terminál www.sazkaticket.cz, který - světe div se! - tentokrát narozdíl od listopadu, kdy předprodej vstupenek začínal (více zde), nekolabuje.

Blížící se šampionát v Česku a zřejmě i charismatická osoba kouče Růžičky má za následek, že velký zájem je mezi fanoušky i o zápasy Euro Hockey Tour. A to navzdory tomu, že český tým v sezoně ještě nevyhrál. Už v polovině prosince bylo vyprodáno (16 348 diváků) na zápas v pražské O2 Areně proti Švédsku, teď se „plné domy“ čekají i v únorovém dvojutkání s Ruskem.

Na duel, který 5. února hostí Karlovy Vary, už dokonce aktuálně žádné vstupenky nejsou. „Až den před či v den utkání bude uvolněno několik desítek vstupenek z technických blokací, například za vystaveným sponzorským vozem, až bude fyzicky ověřena dostatečná viditelnost na ledovou plochu,“ říká Petr Nitsche z pořádající agentury BPA.

O dva dny později se pak zápas s Ruskem přesune do O2 Areny, kde už je teď prodáno (či zarezervováno) přes 14 tisíc lístků. „V příštím týdnu bude uvolněno zhruba 200 vstupenek do 4. patra. Zbývající lístky jsou pak již v zásadě do klubového a skybox patra, jež obchoduje sama aréna a svaz nemůže systém prodeje nijak ovlivnit,“ vysvětluje Nitsche.

Teď už jen začít vyhrávat...

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze