Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Vůjtek se na osobní schůzce seznamoval s hráči z NHL

Neformální setkání trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Vůjtka (stojící uprostřed v zelené košili) s hráči z NHL se uskutečnilo 3. srpna v Praze | foto: ČTK

3 2015
Je půlka léta, ale nový trenér hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek už myslí na mistrovství světa a Světový pohár. Proto v Praze uspořádal setkání s hráči z NHL. "Přiznám se, že řadu z nich osobně vůbec neznám. Chtěl jsem s nimi potkat, než odletí zpátky do Ameriky," řekl zkušený kouč.

Na schůzku v Praze na Pankráci dorazilo šestnáct hokejistů všech věkových kategorií. Z těch mladších nechyběli třeba Andrej Nestrašil, Dmitrij Jaškin nebo David Pastrňák, pozvaný byl však třeba také Patrik Eliáš, u nějž se zdálo, že jeho reprezentační kariéra už skončila.

Vladimír Růžička o něj po uplynulé sezoně neměl zájem a nepozval ho na domácí šampionát, byť byl protřelý veterán volný. Nyní to vypadá, že ještě dostane příležitost ukázat se.

Kdo byl na schůzce

Patrik Eliáš (New Jersey), Radko Gudas (Philadelphia), Martin Hanzal (Arizona), Tomáš Hertl (San Jose), Dmitrij Jaškin (St. Louis), Vojtěch Mozík (New Jersey), Andrej Nestrašil (Carolina), David Pastrňák (Boston), Ondřej Pavelec (Winnipeg), Michal Rozsíval (Chicago), Jiří Sekáč (Anaheim), Dominik Simon (Pittsburgh), Ladislav Šmíd (Calgary), Jiří Tlustý (Winnipeg), Radim Vrbata (Vancouver) a Michael Frolík (Winnipeg).

Původně měl dorazit i Jakub Vrána, ale zdržel se na dovolené.

„Víte, každá sezona je jiná. Teď nevím, v jaké formě bude hrát po Novém roce, na druhou stranu bych ho sem jinak nezval. Jarda Jágr končí tři roky a vždycky přijede a zahraje. U starších hráčů nikdy nevíte, jak jim vyjde sezona. Patrik může chytit fazonu a pak by byla škoda ho nevzít,“ okomentoval to Vůjtek.

Ten už Eliáše jednou vedl: přesně před dvaceti lety coby trenér reprezentační dvacítky. „Jsem jediný hráč ze schůzky, kterého pan Vůjtek trénoval,“ usmíval se 39letý útočník. „Já si to pamatuju úplně přesně, protože se Patrik tehdy zranil čtyři dny před šampionátem v Kanadě a přišel o něj,“ dodal Vůjtek.

Je to paradox, ale nyní je možné, že se oba znovu potkají na sklonku svých kariér.

Hráči společně s asistenty Jaroslavem Špačkem, Jiřím Kalousem, Josefem Jandačem i reprezentačním manažerem Slavomírem Lenerem strávili tři a půl hodiny na obědě. „Je to něco nového, normálně se kluci na informativní schůzky nesvolávali. Bylo to dobrý. Nejenom že jsme poznali trenéry, ale taky jsme se mezi po delší době potkali a popovídali. Bylo to příjemné,“ vykládal obránce Michal Rozsíval.

Spokojený byl i Vůjtek. „Schůzka byla plodná a jsem za ni rád. Udělalo mi radost, že se jí zúčastnilo tolik hráčů. Nastínili jsme jim program, aby věděli, co nás čeká. Jde především o mistrovství světa a Světový pohár. Proběhly samozřejmě i individuální hovory, protože kluky z NHL na rozdíl od těch evropských už během sezony neuvidím.“Najdete na iDNES.czmobilní verze