Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pravomoci mám rozmyšlené, budeme tým, slibuje trenér Vůjtek

Vladimír Vůjtek | foto: Profimedia.cz

13 2015
Má podporu fanoušků, přesto se od něj čeká, že hokejovou reprezentaci nepovede autoritářsky. I proto si trenér Vladimír Vůjtek vybral tři asistenty, kterým chce hodně prostoru. "Nejsem solitér, ale kolektivní hráč," říká.

A máte už rozmyšlené, jak si s Jandačem, Kalousem a Špačkem rozdělíte pravomoci?
Mám, ale s kolegy jsem o tom ještě nestihl mluvit. Dejte mi čas, každopádně můžu říct, že bych chtěl úlohy rozdělit mezi všechny čtyři.

Takže se dá očekávat podobný systém, jaký má Kanada?
Nevím, jestli to bude přesně jako Kanada, ale chtěl bych role rozdělit na útočníky, obránce, na samotný koučing, sledování zápasů soupeře, možná i z tribuny... Ale musíme se o tom ještě pobavit.

Jak vůbec probíhalo jednání: musel jste asistenty přemlouvat?
Mluvil jsem s nimi v neděli a Jirka Kalous přiletěl z Ameriky, takže s ním jsem mluvil před hodinou. Neměl jsem moc času na debaty, setkám se s Pepou Jandačem, Jarda Špaček je na Slovensku, tak se s ním chci setkat v nejbližších dnech. Jirka přijede na svaz.

Jarda Špaček u týmu zůstává kvůli kontinuitě?
Samozřejmě to byl jeden z důvodů. Druhý důvod je, že je to hráč ze zlaté generace českého hokeje a tihle kluci, když mají zájem, tak by měli mít šanci trénovat reprezentaci.

Neuvažoval jste také o Radimu Rulíkovi?
Uvažoval jsem o hodně jménech, ale ve finále jsem se rozhodl pro tyto tři.

Jandač vede Spartu, Kalous Třinec. Co když nastane situace, kdy tyto týmy postoupí do finále play-off? Nenaruší se tím příprava reprezentace na mistrovství světa?
Pro tu závěrečnou přípravu to problém trošku bude, ale proto je v realizačním týmu i Jarda Špaček, který u nich chybět nebude. Takže bych to neviděl jako až tak závažnou věc. Všechny turnaje Euro Hockey Tour objezdíme v kompletním složení.

Neuvažujete, že budete spolupracovat s Robertem Reichlem a Jakubem Petrem, kteří vedou reprezentační osmnáctku, resp. dvacítku?
Samozřejmě, že se s nimi sejdu a promluvím s nimi o určitých hráčích. Ale tam už musí být velký talent, aby byl pro národní mužstvo. Teď se sám musím zaměřit na české hráče, protože doteď jsem sledoval hlavně ty slovenské.

Chystáte se na inspekční cestu do zámoří, abyste poznal i ty z NHL?
To všechno je ještě otázka jednání, jak se domluvíme. Jestli poletím já, generální manažer nebo Jarda Špaček.

Smlouvu máte na rok, nechtěl byste vést národní tým i na Světovém poháru příští rok v září?
Zatím jsme o tom nemluvili.

Podporu fanoušků ovšem máte, těší vás to?
Vždycky je příjemné, když za vámi stojí veřejnost, člověku se u národního mužstva líp začíná. Musí se to ovšem podpořit výsledky.

A jak se vyrovnáváte s narážkami na střet zájmů, jelikož je váš syn hráčským agentem?
Jde to zcela mimo mě. Jsem rád, že se klukovi daří v jeho profesi a nijak se tím nezabývám. Lidé si myslí, že to není pravda, ale já ani nevím, o které hráče se stará. Znám možná čtyři pět jmen, ale víc opravdu nevím.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze