Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč Vůjtek o Jágrovi: Zavolám mu až po Novém roce

Trenér Vladimír Vůjtek na prvním tréninku české hokejové reprezentace. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

3 2015
Poslední trénink v Jihlavě na kempu mladých extraligových hráčů, které si pozval reprezentační kouč Vladimír Vůjtek, sledoval nový trenér nároďáku už jen v polokošili, šortkách a nikoliv ze střídačky, ale z VIP prostor.

Po modelovém utkání, jímž zakončila reprezentace kemp na Vysočině, Vůjtek povídal: „Rozdělili jsme si s kolegy funkce. Já jsem se díval ze shora, tam je přeci jen jiný pohled než ze střídačky.“

Trenére, nakolik bylo naplněno očekávání, které jste měl před prvním kempem?
Myslím si, že jsme dosáhli toho, co jsme čekali. Chtěli jsme kluky poznat, jsou to mladí hráči, perspektiva českého hokeje. Samozřejmě jsme si ověřili i dnes při tom přátelském zápase, jak je kdo schopný se zapojit do hry.

Jak moc fyzicky náročný měli extraligoví hokejisté program v Jihlavě?
V době, kdy se začíná, tak se hodně trénuje fyzicky, takže jsme šli víc na hranu fyzické připravenosti.

Udělal jste si během srazu obrázek o jednotlivcích?
Určitý obrázek nám to dalo. Samozřejmě je to ale krátký sraz. Ti hráči se každopádně mohou měnit. Určitě sedneme s kolegy a popovídáme si o tom.

Máte pocit, že jste na první sraz vybrali z mladých hráčů ty správné hokejisty?
Jsou to perspektivní hráči. Většina z nich prošla reprezentační osmnáctkou a dvacítkou. Těch dvacet čtyři ale není konečné číslo. Jsou tam další hráči v této věkové kategorii, kteří tady mohli být, ale vybrali jsme těchto čtyřiadvacet.

Dokážete už o někom říct: ano, ten by mohl jet na Karjala Cup?
To je těžké teď říct. Nechci o tom spekulovat.

Jak jste spokojený s fungováním realizačního týmu?
Funguje podle plánu. Dělíme se o tréninky, bavíme se o trénincích. Někdo má za úkol spíš obranu, někdo zase útok. Jak jsme si to rozdělili, tak se snažíme pracovat.

Vyhovuje vám aktuální složení realizačního týmu, neplánujete ještě změny?
Myslím si, že nám to vyhovuje. Akorát ještě nemáme jasno o kondičním trenérovi, prostě pořád hledáme, ale jinak jsme už kompletní.

Vaši kolegové se vrátí do klubů, jaký bude váš program?
Já hlavně budu sledovat zápasy, jezdit po stadionech, budu se dívat na videa z utkání, která nestihnu. Sledovat mám v plánu samozřejmě hráče, o které máme zájem, i ty, kteří se v sezoně ukážou v dobrém světle.

Už nedávno jste říkal, že váš asistent Jaroslav Špaček bude sledovat hráče v cizině. Pojede do zahraničí už před Karjala Cupem?
O tom jsme ještě tak úplně nemluvili. Možná pojedeme spolu někam do Finska nebo do Švédska. Podle toho, jak se tam rozběhne liga.

Tento týden vás čekají dva srazy s hokejisty ze zámoří. Účast předběžně potvrdilo více než dvacet hráčů. Co s nimi plánujete?
My se chceme sejít, abychom hráčům řekli, jaký je program reprezentačního mužstva na příští rok. A taky se s nimi chceme trochu pobavit o tom, jak si to představují, jak se na to dívají.

Jak to vypadá s Jaromírem Jágrem, kdy mu budete volat?
(usměje se) Jak vám to říct, všichni se ptáte na Jaromíra Jágra. Oficiálně ukončil reprezentační kariéru. Samozřejmě s ním chceme mluvit, ale není to otázka teď, až po Novém roce. Uvidíme, jak se mu bude dařit v NHL, v jaké bude formě, v jaké náladě.

Čili teď dáte prostor spíš mladším hokejistům.
Ne mladším, budu brát ty nejlepší. Jen momentálně nemá cenu se bavit o tom, jestli Jarda bude, nebo ne, když se před dvěma měsíci vzdal národního mužstva. Je třeba to respektovat a popřípadě se s ním spojit až v průběhu sezony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze