Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vůjtek před premiérou u reprezentace: Nečekejte velké změny stylu hry

3 2015
Poprvé vede českou hokejovou reprezentaci oficiálně. Zkušený trenér Vladimír Vůjtek zahájil v Praze přípravu na úvodní turnaj série Euro Hockey Tour a říká: "Chci na ledě vidět konkurenceschopný mančaft, který sehraje vyrovnané zápasy s evropskou špičkou. Samozřejmě chceme vítězit, ale hlavně, aby byly zápasy na dobré úrovni."

Co s vámi dělá, že už je to tady?
Jsem pochopitelně rád a těším se na zápasy. Ale zůstávám v klidu, už jsem čtyři roky dělal trenéra Slovenska a je to podobné. Pravda, s ním jsem hrál druhořadé turnaje ve Švýcarsku, Německu, Norsku nebo Bělorusku a teprve teď se poprvé setkávám se špičkou evropského hokeje. Ale mám zkušenosti z mistrovství světa, takže to beru normálně. Byť je to pro mě premiéra.

Dá se při vašem věku a zkušenostech vůbec hovořit o nervozitě?
Při zápase asi nervózní nebudu, tak bych to nenazval. Ale samozřejmě ve mně bude pocit odpovědnosti a určité důležitosti.

Program turnaje

Čtvrtek 5. listopadu:
17:30 Finsko - Rusko
19:15 Švédsko - ČR (Örnsköldsvik).

Sobota 7. listopadu:
12:00 Rusko - Švédsko
17:00 Finsko - ČR.

Neděle 8. listopadu:
13:00 ČR - Rusko
16:00 Finsko - Švédsko

Dá se říct, co mohou fanoušci očekávat? Bude to jiný hokej, než na jaký byli zvyklí?
Nebude, nemůžeme změnit za pár tréninků celý styl hry. Dnes je hokej v podstatě stejný ve všech evropských zemích, jenom záleží na tom, jak je kdo schopný na ledě plnit povinnosti a úkoly, které dostane, jak je kdo schopný improvizovat v útoku a prosadit se před bránou.

Vnímáte, že jsou všichni zvědaví?
Všichni víme, že dobrý hokej začíná z obrany. Chtěli bychom hrát zezadu s tím, že bychom chodili do rychlých protiútoků. A pokud bude možnost, tak se chceme udržet na puku v útočné třetině. To produkujou všechna mužstva, teď je otázka, jestli budou hráči schopní být silnější než soupeř.

Budete v sestavě spoléhat na vazby určitých hráčů a podle toho skládat útoky?
Jistě, vazby zůstávají z minulosti, jak jsou kluci zvyklí: je tam liberecká nebo sparťanská dvojka a další. Necháme je pohromadě na první zápas, ale uvidíme, co bude dál. Chci, aby ve čtvrtečním zápase nastoupili i hráči, kteří za sebou budou mít zápasy Ligy mistrů. V brance začne Kovář a pak se uvidí.

Mimochodem: víte o špatné bilanci Česka na Karjale, kde vyhrálo jen 14 zápasů z 57?
Minulosti je pryč, teď je třeba se dívat dopředu. Chceme uspět i na Karjale. Je to sport, ale chtěli bychom, aby se nám dařilo.Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze