Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ó ženy, ženy... Vítěz z Nagana Moravec dělá manažera hokejistkám

David Moravec | foto: Profimedia.cz

2 2014
Bývalí spoluhráči si ho teď přes esemesky dobírají, že prý jeho manželka musí trpět, zatímco on se "děsně má." David Moravec, jeden z naganských hrdinů, je totiž momentálně díky své práci v obležení žen.

Tak jednak coby konzultant a rádce pomáhá extraligovým florbalistkám Ostravy udržet se mezi elitou. A jednak je manažerem u ženské hokejové reprezentace, která se příští týden pokusí v Přerově naopak mezi elitu vrátit.

"Rozdíly oproti chlapům? Že nemůžete vtrhnout do šatny, kdy se vám zachce a kdy vás napadne nějaká myšlenka, protože by mohlo dojít k nějakému intimnímu odhalení. A to by nebylo příjemné pro obě strany," popisuje praktické poznatky Moravec. A pak přidá další: "Ač holky vypadají křehce, tak jejich mluva je docela drsná. Na druhou stranu si dokážou na sebe moc brát vyčítání chyb, takže člověk musí víc pracovat s psychikou."

Naganská parta u reprezentací

Seniorský tým vede Vladimír Růžička, jemuž pomáhá Jaroslav Špaček a dohlíží na ně v roli generálního manažera Slavomír Lener. U osmnáctky dělá manažera Milan Hnilička, u žen David Moravec. Koučem šestnáctky je Robert Reichel.

Pokud jde o hokejovou reprezentaci, tak její um přirovnává k extraligovým týmům mladších dorostenců. Však se s nimi nedávno "Moravcovy holky" střetly a dva celky i porazily. "My si to užívali, zatímco kluci to nemohli skousnout. Ale je třeba říct, že jsou tam jiná pravidla. Kluci hrají víc do těla. To holky se řežou, ale klasická hra do těla jako stromy tam být nemohou."

U reprezentace však není jen v roli manažera, který zajišťuje servis hráčkám či vymýšlí program, ale 41letý dvojnásobný mistr světa chodí i na led. Během zápasů pak s trenérskými deskami postává na střídačce. A těší ho, že má u hráček odezvu: "Ony ty informace chtějí a hlavně jsou schopné je vstřebat. Snaží se je pak aplikovat na ledě i mimo něj a je vidět, že se chtějí opravdu posunout dopředu."

Neslýchá ale od bývalých spoluhráčů kromě už zmíněných narážek z hecu i nějaké negativní poznámky typu, že by ženy hokej hrát neměly? "Osobně mi nikdo nic takového neřekl."

Teď bude i na něm, aby se družstvo pokusilo v Přerově zvítězit v šestičlenném mistrovství světa Divize I a získalo tak právo vyzvat v baráži o postup do elitní skupiny Japonsko. "Chceme postoupit. Jsme jeden tým, který musí společně doplout až do cíle."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze