Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zatím nehraju optimálně. Stejně jako celé Chicago, uznává Rozsíval

Michal Rozsíval (vpravo) z Chicaga se raduje z gólu se spoluhráčem Marcusem Krugerem. | foto: AP

3 2014
Je nejstarším hráčem Chicaga a i díky tomu si váží, že může hrát v týmu, který má obrovskou kvalitu a velké sportovní ambice. A neskuhrá, že jeho role v týmu není příliš významná. "Řekl bych, že je spíš už pomocná," říká hokejový obránce Michal Rozsíval.

Opravdu?
Ano, hraju třetí obranu, která není nasazovaná proti nejlepším lajnám soupeře. Někdy hraju o pár minut víc, jindy zase o pár míň. Je to takové nestabilní.

Zvyká se vám těžko?
Já na tom jsem takhle v podstatě od příchodu do Chicaga. Moje minuty na ledě se odvíjejí od toho, jak vypadají zápasy. Asi bych byl rád, kdybych týmu mohl pomoct víc ofenzivněji, ale zatím se mi to nedaří. Pracuju na tom, doufejme, že se moje výkony zvednou. Stejně tak doufám, že se zvednou výkony celého Chicaga a že zase budeme šlapat jako loni a předloni.

Vstup do sezony vám nevyšel, že?
Zatím je takový ospalý. I když jsme vyhrávali, tak jsme nepředváděli optimální výkony, všichni jsme cítili, že tam jsou rezervy. Pořád na tom pracujeme. Víme, že tenhle tým má na víc.

Co konkrétně se dá zlepšit?
Jsme nevyrovnaní. Nevím, čím to, protože nemáme tolik změn v týmu. Jeden zápas hrajeme dobře, druhý hůř. Musíme se zkonsolidovat, protože by se to z dlouhodobého hlediska projevilo. Možná je to i tím, že očekávání je velké, tlak na nás je.

Jak jste na tom vy osobně?
V přípravném zápase jsem si poranil ruku, tak jsem kvůli ní vynechal čtrnáct dní kempu a pár zápasů na začátku sezony. Ale už je to dobrý. Musím se do toho dostat, protože ani moje výkony nejsou úplně optimální.

Jste z toho nesvůj?
Někdy to tak je. Člověk vynechá pár zápasů a není v herním tempu. Navíc já nechodím na led každé druhé střídání, takže i proto se do toho dostávám trochu pomaleji. Ale každým zápasem se cítím líp a líp.

Kde ve svém věku hledáte motivaci?
No, jsem nejstarším hráčem v týmu, takže mojí motivací je, že si chci sám sobě dokázat, že pořád můžu hrát s těmahle mladejma klukama. Zvlášť když jsem v týmu, který bere play-off jako samozřejmost a cíle má mnohem výš.

Dávají vám mladí zabrat?
Samozřejmě že jsou moje roky znát. I při tréninku. Já se toho ale nikdy nebál, naopak mi to dává energii a motivaci jet dál a snažit se něco dokázat. Nejenom proti spoluhráčům na tréninku, ale i proti mladým klukům v ostatních týmech.

Je Chicago nejlepší tým, ve kterém jste hrál?
Myslím si, že jo. Všechny naše hvězdy jako Patrick Kane, Jonathan Toews a další jsou mladí kluci, kteří toho v NHL už dokázali hrozně moc. Vyhráli Stanley Cup, mají spoustu individuálních ocenění, to jsou trofeje, na které málokdo dosáhne za celou kariéru.Najdete na iDNES.czmobilní verze