Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ručinský o účasti na MS: Nejsem sobec, nechci zabírat místo

MArtin Ručinský | foto: ČTK

27 2015
Byť je jeho účast na mistrovství světa nejistá, nepůsobil zklamaným dojmem. Pokud nějakým, spíš vyrovnaným. Hokejový veterán Martin Ručinský pravil: "Hrozně jsem se těšil, ale nechci být sobec. Pokud nebudu schopný odevzdat stoprocentní výkon, nebudu zabírat místo."

Jak to s vámi tedy vypadá?
Dneska jsem byl u fyzioterapeuta Pavla Koláře a rozhodnutí uděláme ve středu. Finále jsem dohrával se sebezapřením a pod injekcemi. Pavel je ale kouzelník, tak uvidíme. Ale není to ideální.

Takže nejste optimista?
Nemám na to názor. Jedna věc je jasná: pokud se nebudu cítit stoprocentně a budu vědět, že nejsem schopný mužstvu pomoct, nemá cenu, abych tu byl. Je lepší, aby za mě hrál někdo zdravý a v lepší kondici.

Přesto naděje žije, že?
Naděje umírá poslední, to je jasné. Vždyť já se na mistrovství strašně moc těšil. Na druhou stranu to nemá smysl lámat přes koleno. Je to velký turnaj, tady musí být všichni zdraví.

Co vám přesně je?
Mám problém s krčním obratlem, dva jsou vyhřezlé a tlačí mi na nerv, který je nateklý. Brní mě z toho celá ruka, ta bolest do ní vystřeluje a nemám v ní takovou sílu.

Zlepšuje se váš stav každým dnem?
Jo, každým dnem je to o něco lepší, ale času je málo.

Trenér Růžička říkal, že vám hrozí operace. Je to pravda?
Je to taky jedna z možností, ale až úplně poslední řešení.

Od kdy máte tyhle problémy?
Už od semifinále s Kometou. Pokračovalo to i ve finále, kde jsem měl jeden střet, kdy mě to chytlo. A už nepustilo.

Máte titul, ale sen o šampionátu se hroutí. Jste zklamaný?
Těšil jsem se, mistrovství v Praze se nehraje každý den. Zažil jsem to v roce 2004, ale letos by to bylo pikantnější - ke konci kariéry je to nádherné a člověk si toho víc váží. Nechci být ale sobec a zabírat místo, když nejsem fit. Člověk musí taky koukat na to, že to pro celý národ bude velká věc, nemůžu hazardovat.

Jak jste si vlastně užil oslavy Litvínova?
Bylo to nádherný, oslavy byly neskutečný, po 56 letech... Cestou z Třince jsme vůbec nespali, to bylo trošku vysilující, ale každý byl šťastný, že jsme to nakonec urvali.

Ještě k reprezentaci: lákalo by vás zahrát s Jágrem v jedné formaci?
Záleželo by na Růžovi, jak by sestavil útoky. Ale už jen být v jedný kabině s Džegrem po těch letech je úžasný. Sice jsme spolu nevyrůstali, ale odehráli jsme spolu všechny hlavní turnaje v nároďáku.

Už jste se pozdravili?
Jo, je to už doba, co jsme se neviděli. Byl hezky opálenej, vypadá, že je v plné síle, svědčí mu to na té Floridě. Myslím, že bude dobrej. Na mistrovství pomůže.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze