Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Hala v Ostravě je připravena. I s občerstvením za dobré ceny

30 2015
Ostrava už začíná pociťovat blížící se mistrovství světa. Do města začínají přijíždět novináři a první hokejové týmy a hlavně vrcholí přípravné práce kolem vítkovické ČEZ arény, která diváky překvapí několika novinkami, na které nejsou zvyklí z extraligy.

„Stadion musel projít celou řadou změn, tou nejvýraznější, kterou fanoušek zaznamená hned po příchodu, je výrazná úprava hlediště. Tu v současné chvíli zabírají ze značné míry komentátoři a novináři,“ říká Petr Handl, zástupce generálního sekretáře MS 2015 v Ostravě.

Běžný návštěvník si všimne, že televizní kamery budou přemístěny na druhou strany arény, než je obvyklé při extralize. A z ledu pochopitelně zmizí reklamy, pokud tedy nepočítáme středový kruh, v němž bude logo hlavního partnera turnaje. Puk se tak nebude ztrácet divákům z očí.

Novinář až z Nigérie

Pořadatelé MS v Česku registrovali téměř tisíc žádostí o novinářskou akreditaci z celého světa. Mezinárodní hokejová federace však stanovuje striktní kvóty, které je nutné dodržet, a tak se nedostalo na všechny. Třeba na žurnalistu z Nigérie.

"To byla asi nejexotičtější záležitost, nicméně tu budeme mít i novináře z nehokejových zemí jako je Mongolsko nebo Albánie," popisuje Miloš Židík, šéf tiskového centra v Ostravě.

Celkově je na šampionát akreditováno přes 500 novinářů, nejvíc jich je logicky z Česka a ze Slovenska. Na dalších místech se umisťují skandinávské země a Rusko. "Téměř však chybí zástupci USA a Kanady, kteří tento turnaj nepojímají prestižně a navíc u nich běží play-off NHL. Ale pár jich tu bude."

„Fanoušci se mohou také těšit na novou grafiku multimediální kostky, která je zavěšena nad ledovou plochou. Bude krmena programem, jenž by měl diváky bavit a přibližovat jim dění na ledě i mimo něj. Věříme, že kostka dodá aréně tu pravou hokejovou atmosféru,“ věří Handl.

ČEZ aréna prošla rychlou přeměnou z tenisu na hokej. Po fedcupové bitvě s Francií měli organizátoři jen několik málo dní, aby všechno rychle stihli. V neděli 19. dubna odpoledne začaly desítky pracovníků a brigádníků rozebírat kurt a jeho okolí, aby už v pondělí ráno byla připravená základní část ledové plochy.

„Poté byla instalována vozidla, která jsou součástí reklamní prezentace přímo u mantinelů. A v úterý 21. dubna už specializovaná firma nabílila ledovou plochu, nalepila lajny a dotvořila led. Pak už začaly všechny stavební práce. Dohromady to zabralo zhruba 10 dní.“

Část fanoušků se obává vysokých cen občerstvení v hale, ale Handl uklidňuje: „Ceny budou nastaveny tak, aby lidem umožnily prožít šampionát v pohodě, bez hladu a žízně. Každý si tady najde své, co bude blízké jeho kapse.“

Autoři: ,
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze