Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Většina fanoušků chce, aby Růžička vedl hokejisty i přes aféru

Vladimír Růžička na tréninku české reprezentace. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

27 2015
Bezmála sedmdesát procent Čechů chce, aby trenér Vladimír Růžička i přes aféru s nevyjasněným půlmilionem korun dál vedl hokejovou reprezentaci. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas.

Lidé nejčastěji tvrdí, že Růžičkovi zatím nikdo přijetí úplatku neprokázal a není tak důvod trenéra těsně před mistrovstvím světa měnit.

Presumpcí neviny argumentuje 44 procent dotázaných, dalších 25 procent se domnívá, že jeho odchod by ohrozil výsledky českého týmu na mistrovství světa. „Mísí se tam důvěra trenéra a snaha, aby tým nebyl ohrožen kauzou,“ vysvětlil sociolog Daniel Prokop z agentury Median.

Osmnáct procent respondentů si naopak myslí, že by Růžička měl skončit, protože svým jednáním poškodil český hokej. Dalších devět procent by ho odvolalo proto, že považují za nedůstojné, aby reprezentačního trenéra během šampionátu vyšetřovala policie. Ostatní osud trenéra nezajímá.

Aféru rozpoutalo skrytě natočené video z loňského listopadu. Na něm si podnikatel Miroslav Palaščák v rozhovoru s Růžičkou stěžuje, že zaplatil pět set tisíc korun za to, aby jeho syn hrál za pražskou Slavii. Růžička nepopřel, že peníze dostal, nejdřív ale říkal, že to byl sponzorský dar, pak to změnil na půjčku, kterou vrátil. Případ prověřuje policie

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze