Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Růžička: Přijeli jsme pro medaili a máme poslední šanci, jak ji získat

Reprezentační kouč Vladimír Růžička | foto: ČTK

25 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - I on říkal: "Musíme hned zapomenout. Je před námi poslední zápas, ve kterém můžeme získat medaili. A pro ni jsme sem přijeli." Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička pak ani nevidí problém v tom, že jeho celek má o tři hodiny méně času na odpočinek než jejich nedělní soupeř. "Švédi budou stejně unavení jako my."

Začněme ale hodnocením zápasu s Finskem. Jak jste ho viděl?
Fini hráli velice dobře, byli všude o krok dřív, byli rychlejší. Myslím, že je to nějaká realita. Hráli velice dobře první třetinu a přestříleli nás. V té druhé jsme měli možnost, že bychom to dorazili na 1:1, což by nás zvedlo. Chtěli jsme, ale Finové dobře bránili, zvládali hru 1 na 1 a nepustili nás do žádných šancí.
 
Kapitán Rolinek tvrdil, že ne všichni hráči do toho dali 100 procent.
To si nemyslím! Je ale přesně vidět, jak zápasy gradují. Zase se na některých projevila nervozita. Nic bych jim nevyčítal, makali, bojovali, ale Fini nás k ničemu nepustili. Dostali jsme brzy gól, oni pak brání a je těžké se prosadit. A když dali Fini na 2:0, tak se úplně uklidnili. Mám dojem, že tam Kuba Kindl trošku nazvedl Sašovi (Salákovi) hokejku a vlétlo to do branky.
 
Ale tomu gólu předcházelo zbytečně vyloučení Zámorského v útočném pásmu.
A nebylo jediné! Pořád si to říkáme. Šli jsme do zápasu s tím, že nesmíme udělat zbytečný faul a dneska jsme z pěti vyloučení měli čtyři v útočném pásmu. To v takových zápasech nejde. Kdybychom udělali jedno, tak to bylo 0:1 a pořád s tím šlo něco dělat. Za stavu 0:2 Finové bránili a jen čekali na protiútoky. Přitom já pořád věřil. I čtyři minuty do konce, že kdybychom dali gól, tak s tím ještě něco uděláme...
 
V čem byl z herního hlediska hlavní problém?
Hrozně jsme kazili rozehrávku a i dlouhá nahrávka nám vůbec nevycházela. Hrozně jsme si to komplikovali, furt jsme chtěli někomu krásně nahrát. Je 20 vteřin do konce druhé třetiny a my jedeme k bráně a pořád děláme nějaké prohazovačky. Mně se tady líbí, že spousta mužstev hraje jednoduše. Jedna nahrávka do středního pásma. Tam si to přenechají a následuje střela na branku. My to pořád chceme prohazovat a hrajeme složitě!
 
Co jste říkal na výkon Jaromíra Jágra?
Na Jardovi je vidět, že je zkušený. Byl v útočném pásmu hodně nebezpečný. On byl jediný útočník, který tam něco měl. Nechci říct, že ostatní neměli, ale dneska jim to odskakovalo. Když někdo udělal kličku, sjelo mu to. Pořád vymýšlíme stahovačky, prohazovačky... A děláme to celé mistrovství a nechceme se z toho poučit. Mrzí mě, že si hráči v těchto věcech nedají říct. Pokud nebudeme hrát jednoduše, tak nebudeme mít šanci ani proti Švédům. Ale ten bronz se pokusíme získat.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze