Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Růžička: Hráči mají střevní problémy. I tak se musíme hodně zlepšit

České hvězdy v Minsku pod dohledem kouče Vladimíra Růžičky | foto: ČTK

14 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Čeští hokejisté tentokrát výkonem nenadchli, zato mají tři body. Jedním z důvodů jejich nepřesvědčivého herního projevu jsou střevní problémy, které postihly minimálně sedm borců v týmu. "Můžu to potvrdit," poznamenal s úsměvem kouč Vladimír Růžička.

I on se celý den trápil, proto se dokáže vžít do pozici svých svěřenců. "Osobně není dobře celý den, pro hráče to musí být hrozné, jelikož se nemůžou vůbec najíst. Snad se z toho dostaneme, protože před zápasem byl kromě Sobotky na hraně i start Tomáše Hertla. Nebylo mu dobře, ale odehrál to."

Takže se dá říct, že viroza ubrala týmu hodně sil?
Viděl jsem Tomáše Hertla, když šel střídat a musím říct, že mi ho bylo trochu líto. Vláďa Sobotka se před zápasem už převlékal, chtěl hrát, ale byl tak bílej a zelenej, že jsme mu řekli, ať jede radši na hotel. Bylo mu strašně zle. Doktor mu dal nějaké léky a jel si lehnout.

Problémy jsou z jídla?
Nevíme.

Asi jste rád, že máte teď dva dny volna, že?
Stoprocentně. Ševc ležel v posteli už v úterý, teď se z toho trošku dostal. Snad se nepřidají další. Zítra máme naplánovaný trénink, ale uvidíme ráno, jak se budou hráči cítit. Podle toho se rozhodneme.

Asi jste si ulevil, že máte tři body, co?
Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, ale myslel jsem si, že dáme pár gólů a v klidu ho odehrajeme. To se nestalo. Soupeř dobře bránil, my jsme pořád jenom kombinovali a málo se cpali do brány. Od druhé třetiny se to trochu zlepšilo, ale pořád to nebylo ono. Nebylo to dobré, musíme se hodně zlepšit, abychom další zápasy uhráli.

Překvapili vás Italové?
Viděl jsem je a nehrají zas tak špatně. Dobře brání a mají útočníky, kteří se snaží se jít dopředu a jsou nebezpeční. Chytal jim vcelku slušně gólman, na druhou stranu myslím, že jsme je zas tak neprověřili. Nebezpečných střel moc nebylo.

Co přesilovky?
Ty hrajeme špatně. Vestoje, vůbec nemáme pohyb, to musíme zlepšit. Připadá mi, že to hrajeme trošku na náhodu.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze