Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slavia: Růžička může jít trénovat národní tým do konce MS 2015

STAROSTI. Slávistický trenér Vladimír Růžička vedev svůj tým v extraligovém zápase v Plzni. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

26 2014
Hokejová Slavia uvolnila trenéra Růžičku pro národní tým do konce mistrovství světa 2015, které se koná v Praze. Klub s ním však nadále počítá. Nového kouče reprezentace dnes volí výkonný výbor svazu.

"V tuto chvíli jsme se jako majitelé rozhodli, že nadřadíme zájmy českého hokeje nad zájmy klubu a Vladimíra Růžičku uvolníme. Je nám jasné, že se toho v minulých dnech událo hodně a chtěli jsme situaci vyřešit rychle," říká slávistický šéf Richard Benýšek.

Tip na zájezd

Jeďte podpořit naši hokejovou reprezentaci na Mistrovství světa. Nabídku zájezdů najdete na dovolena.idnes.cz

Definitivně se tak uvolnila cesta k tomu, aby padesátiletého kouče dnes odpoledne zvolil výkonný výbor svazu na uvolněnou pozici po odstoupivším Aloisi Hadamczikovi.

Slavia se však Růžičky rozhodně nezbavuje a potvrdila, že v klubu nadále zůstane jako sportovní konzultant a působit bude rovněž v oblasti mládeže. O tom, kdo nahradí, se zatím nerozhodlo.

"Pan Růžička je slávistická ikona," poznamenal Benýšek, který podle všeho počítá, že by se v roce 2015 vrátil opět na pozici hlavního kouče. Samotný Růžička na toto téma včera řekl: "U nároďáku chci být jen do mistrovství v Praze a pak se uvidí."

Tuto sezonu normálně dokončí ve Slavii, která čtyři kola před koncem základní části vypadla z pozic zaručujících postup do play-off. Díky tomu bude mít nejspíš volné ruce pro reprezentaci, kterou před květnovým šampionátem v Minsku čeká ještě turnaj Euro Hockey Challange a Švédské hry.Najdete na iDNES.czmobilní verze