Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O budoucnosti hokejistů Slovanu v KHL se rozhodne do konce března

ilustrační foto | foto: AP

6 2015
O tom, zda hokejisté Slovanu Bratislava budou působit v Kontinentální lize i v příští sezoně, by se měla rozhodnout do konce března. Na klubovém webu to uvedl generální manažer "belasých" Maroš Krajči.

Zareagoval tak na spekulace, které se objevily během tohoto týdne v ruských médiích. Podle nich skončí tradiční slovenský klub po sezoně v KHL a nebude v soutěži pokračovat z ekonomických důvodů. Vedení klubu ale zdůrazňuje, že jde o nepodložené spekulace.

„O naší budoucnosti v KHL se rozhodne do konce března. Pro nás všechny v klubu je prioritou, abychom jednu z nejlepších světových soutěží v Bratislavě udrželi i v příštích sezonách,“ prohlásil Krajči.

Jednou z variant dalšího osudu Slovanu - pokud by nevyšlo setrvání v KHL - by mohl být i vstup do české extraligy. Extraligový šéf Josef Řezníček potvrdil, že obě strany jsou v kontaktu, byť zatím jen informativním. Sám ale připomněl, že není jisté, zda Slovan v KHL opravdu skončí.

Slovan se této možnosti dosud nevzdal, dokonce se dočkal i pozitivních ohlasů ze strany vedení soutěže, které by rádo vidělo tým v KHL i nadále. Potřebuje ale zabezpečit financování klubu.

„Ze strany vedení KHL nám už celkem jasně tlumočili zájem na tom, aby Slovan byl součástí KHL i v dalších ročnících. Samozřejmě, že pro Slovan však stejně jako pro všechny ostatní kluby platí jasná pravidla podmiňující účast v soutěži, včetně finančního zabezpečení celé sezony a garancí,“ připomněl Krajči.

Sám ví, že nejde o snadný úkol. „KHL si můžeme dovolit hrát na solidní úrovni, to znamená takové, která bude nadále bavit náročné bratislavské a slovenské fanoušky, jen v takovém případě, pokud se nám podaří zabezpečit financování klubu. A to v současné složité ekonomické a politické atmosféře není vůbec jednoduché,“ připustil Krajči.

Zástupci klubu by se měli v průběhu února setkat v Moskvě přímo s šéfem soutěže Dmitrijem Černyšenkem, o což zažádali již na přelomu roku. Schůzka by měla napovědět, zda Slovan nebude následovat český tým Lev Praha, který přes účast v loňském finále nesehnal dostatek financí na další pokračování v soutěži a do sezony přes pozici obhájce stříbra vůbec nenastoupil.

Variantou a vysvobozujícím řešením by mohl být prý i vstup ruského akcionáře do klubu. „Je to jedna z alternativ, jak zachovat KHL na Slovanu i pro další sezony,“ přitakal Krajči.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze