Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


KHL podržela zadlužený Slovan, který hnali hokejisté k arbitráži

Štefan Růžička (v červeném) zamířil ze Slovanu do Třince, kde dokončil sezonu. Peníze od bratislavského klubu dodnes nedostal | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

23 2015
Hokejový Slovan Bratislava je až po uši zadlužený, přesto bude v nadcházející sezoně hrát KHL. Klub nejprve zachránil tajemný ruský investor, který údajně zajistí rozpočet a teď ho podrželo i vedení soutěže.

Na šéfy KHL v posledních dnech směřovala jedna stížnost za druhou. Hokejisté, kterým Slovan dluží na výplaty, ho hnali k arbitráži. A byť hrozilo, že Rusové bratislavský celek postihne zákazem startu v lize, stal se pravý opak.

Překvapení? Ani ne, jelikož KHL přihmouřila oči už jednou. Podle pravidel soutěže musí mít kluby vyřešené své závazky do 30. června, což Slovan (a nejspíš i řada dalších týmů z KHL) pochopitelně neměl.

„Nedostal jsem polovinu z desetiměsíčního kontraktu,“ řekl například Libor Hudáček. „Nemám co jíst,“ přidal se obránce Ján Brejčák. Za další hráče podal stížnost agent Vladimír Vůjtek mladší. A hodně ostře se ozval i útočník Štefan Růžička, jenž nedostal ani halíř ze svého dvouapůlměsíčního angažmá.

„Ani se mi nikdo neozval, aby se se mnou domluvil alespoň na splátkovém kalendáři,“ pravil Růžička. „Tohle není možné. Chci svoje peníze. Už jsem se tak naštval, že jsem minulý týden podal stížnost na KHL. Ať je arbitráž. Je potřeba, aby hráči jednali a každý se ozval, jinak jsme sami proti sobě. Co si ve Slovanu myslí, že stále budeme zticha? Nechápu to,“ zlobil se Růžička.

Jeho rozčilení mu však k ničemu není. Krok KHL lze chápat jako „politické“ rozhodnutí. Velké ekonomické problémy nemá jenom Slovan a pokud by se dodržovala pravidla, polovina týmů by nesměla hrát. To by byla pro ligu ostuda. A tak se dělají výjimky a kompromisy.

„Vedení Slovanu se stále snaží získat souhlas s restruktualizací dluhů. Každý souhlas se splátkovým kalendářem bude zaregistrovaný na hráčské asociaci a ta bude pozorně sledovat jejich plnění,“ uvádí se v prohlášení KHL.

Slovan netuší, kde bude shánět prostředky na zaplacení dluhů. Podle jeho funkcionářů se bude spoléhat jen na příjmy ze vstupného. Je však otázka, jestli to bude stačit a zda se jen nekupí problémy, které klub trápí už několik sezon. Může tenhle příběh dopadnout dobře?Najdete na iDNES.czmobilní verze