Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slováci chtějí přibrat do extraligy zahraniční tým. Budou to Maďaři?

Šéf slovenské extraligy Richard Lintner má velké plány. Chce soutěž rozšířit až o čtyři zahraniční celky | foto: Profimedia.cz

13 2015
Na Slovensku mají plány, jak zvednout tamní skomírající hokejovou extraligu. Její nový šéf Richard Lintner by soutěž od příštího ročníku rád rozšířil o zahraniční tým. "Máme jednoho potenciálního zájemce, ale zatím nebudu specifikovat, o koho jde," pravil bývalý reprezentační bek.

Slovenská nejvyšší soutěž od přesunu Slovanu Bratislava do Kontinentální ligy dost vadne, její úroveň kritizují nejen fanoušci, ale i hokejové osobnosti. Lintner po nástupu do nové funkce sliboval, že extraligu zvedne.

„Úvod této sezony naznačil pozitivní trend a vyslal velmi dobré signály i do zahraničí,“ tvrdí Lintner. Spíš to ale vypadá na promyšlený tah. Člověk nemusí dlouho uvažovat, aby přišel na to, co by slovenské extralize mohlo pomoci.

Ano, je to rivalita. Ta se naskýtá v Česku, ovšem těžko si představit, že by některý ze špičkových týmů zamířil na východ. Proto se logicky nabízí Maďarsko. Lintnerova slova to částečně naznačují, byť konkrétní zem neprozradil.

„Je to náš soused. Těch možností je jen několik.“ Slováci mají hranice ještě s Ukrajinou a Polskem, ani jedna varianta však není moc pravděpodobná. Už třeba kvůli tomu, že na východě panuje neklid a ze severu by vše komplikovalo složité cestování přes Tatry.

Lintnerova opatrnost pramení z toho, že zatím jednání nedospěla do konce. Navíc s případným startem zahraničního celku by museli souhlasit všichni účastníci slovenské extraligy. S tím by ovšem neměl být problém, na východě totiž zoufale chybí peníze.

„Kdybychom se dostali za hranice Slovenska, zvýšilo by to náš marketingový potenciál. Z toho plynou ekonomické výhody, následně možnost zabezpečení dražších hráčů, což směřuje ke zvýšení atraktivity klubů,“ vypočítává Lintner.

Ten ve svých představách došel k tomu, že by se slovenská extraliga mohla ve finále rozšířit až o čtyři další mužstva. „Principiálně je to možné, ale uvidíme, jaká bude realita. Ligy okolo nás se spojují a já bych za pět nebo deset let viděl, že Slováci zůstali úplně sami.“Najdete na iDNES.czmobilní verze