Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bojkotující Slováky zradil další muž. Handzuš: Proč do toho vůbec šli?

Slovenský hokejista Sersen padá na Američana Smithe. | foto: Reuters

10 2015
Na začátku jich bylo 53, teď už reprezentaci bojkotujících slovenských hokejistů nezbyla ani celá padesátka. Naposledy nevydržel a „zradil“ obránce Michal Sersen, následoval tak další tři hráče, kteří bojkot zrušili dříve.

Situace ve slovenském hokeji je pořád kritická. Slavní reprezentanti v čele s Michalem Handzušem v reakci na poslední - podle nich neregulérní - volby šéfa svazu podepsali petici, kde požadují opakování voleb a odstoupení Igora Nemečka.

Když už se na podzim zdálo, že se obě strany dohodnou a bojkot se zruší, spor se snad ještě vyostřil. Ústupek prezidenta svazu v podobě návrhu nových stanov spolu s pořádáním mimořádného kongresu v květnu 2016 se Handzušovým lidem nezdál dostatečný.

Richard Lintner

ředitel extraligy pro deník Šport

„Věřím, že se zamrznutá komunikace rozhýbe a najde se řešení. Pro slovenský hokej je nepřijatelné, abychom ignorovali názor našich největších hokejových osobností. Jsme příliš malý stát na to, abychom to mohli tolerovat. Situace se musí vyřešit! S manažerem reprezentace Robertem Švehlou ani trenérem Zdenom Cígerem nicméně nemám osobní problém, sem tam se potkáme a prohodíme pár slov.“

Hokejisté, kteří chtějí svým přístupem zlepšit hokejové poměry na Slovensku, se bojí, že Nemečkova garance není dostatečná. Navíc jeho „hlavu“ žádají okamžitě. „Nerezignuji!“ tvrdí však šéf svazu. „Platí však, že když se do 30. června neuskuteční kongres, z funkce odstoupím. Věřím, že člověka, kterého zvolí do funkce, budou všichni akceptovat a konečně nastane pokoj.“

Ovšem teď pokoj rozhodně není, ale Nemečkovi se zřejmě současný vývoj líbí. Vůle rebelujících hráčů slábne, po Romanovi Kukumbergovi, Tomášovi Marcinkovi a Lukášovi Cingeľovi se dostal do reprezentační nominace i obránce Sersen ze Slovanu.

„Nechci, aby to vyznělo tak, že jsem odešel. Proti nikomu nebojuju, Michalovi Handzušovi jsem vysvětlil, že chci reprezentovat. On to pochopil,“ řekl bývalý sparťan pro deník Nový čas.

Handzuš jeho slova potvrdil, ovšem trochu se nad Sersenovým jednáním podivil. „Když hráči podepisovali petici, tak věděli, do čeho jdou. Bylo jasné, že může nastat i taková situace, že se to bude natahovat. Každý měl na výběr, tak nevím, proč do toho šli, když teď mění názor. Ale musíme to respektovat,“ řekl jeden ze zlatých slovenských hochů.

„Tenhle stav vyhovuje svazu, vědí, že se blíží šampionát a agenti budou tlačit hráče, aby šli hrát kvůli lepším kontraktům. Ale musíme zůstat soudržní, víme, proč jsme to podepisovali,“ dodal Handzuš.

Je fakt, že všem čtyřem mužům, kteří odvolali svůj podpis, skončí smlouva na konci této sezony. Takže možná bude slovenským hokejistům bojících se o práci přibývat.

„Ať to dopadne jakkoliv, je důležité, aby neutrpěl slovenský hokej,“ říká Sersen.Najdete na iDNES.czmobilní verze