Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konec hádek na Slovensku? Lintner má funkci, svaz si do něj rýpl

Richard Lintner (vlevo) je spokojený. Po prohrané volbě o šéfa svazu byl jmenovaný do pozice šéfa slovenské extraligy | foto: Profimedia.cz

10 2015
Slovenský hokej má za sebou zlom, který má zřejmě sílu utnout dlouhodobě rozjitřenou atmosféru po červnové volbě prezidenta svazu. Neúspěšný kandidát Richard Lintner, který má silnou podporu fanoušků i osobností, byl totiž zvolený šéfem tamní extraligy.

Když Lintner v červnu prohrál souboj s Igorem Nemečkem, projela Slovenskem vlna zklamání. Pro většinu prohrál muž, který symbolizoval změnu a zvítězil ten, kterému přičítali úpadek tamního hokeje.

Neutuchající nevoli, jež naposledy vygradovala veřejnou výzvou, aby fanoušci bojkotovali zápasy slovenské extraligy, nyní mírní zpráva o funkci pro Lintnera. Zasloužily se o ní především extraligové kluby, které si ho do svého čela samy vybraly.

„Jsem si plně vědom, v jak vážné situaci se slovenský hokej nachází. Od ukončení kariéry jsem měl jediný cíl: pomoct mu. V neférové a nedemokratické volbě jsem prohrál, ale teď můžu dokázat, že moje vize a ideje fungují. Už nepůjde o diskuze, ale o naplňování mých programových cílů,“ prohlásil Lintner.

Šel do toho kvůli nezávislosti na svazu

Ten nabídku přijal kvůli tomu, že bude jako šéf extraligy nezávislý na svazu, jelikož to zaručuje smlouva mezi společností Pro-Hokej, která soutěž řídí, a svazem.

„Tato smlouva mi dává významnou míru autonomie, což považuju za nejdůležitější. Jsem přesvědčený, že díky modernímu marketingu, disciplíně, profesionalitě, jasným pravidlům a nadšením můžeme ve spolupráci s fanoušky pozvednout úroveň soutěže.“

Prvním cílem bude pochopitelně získat na zpět důvěru fanoušků, což by se díky Lintnerově popularitě mělo snadno povést. „A s tím souvisí i zvýšení návštěvnosti,“ věří Juraj Koval, předseda představenstva v Pro-Hokeji.

„Mám silný mandát a důvěru prakticky od všech klubů,“ pochvaluje Lintner, který si s nimi už stačil projít své představy a první kroky v nové funkci, jež mají zvýšit image a identitu extraligy. „Ta není v dobré kondici, ale disponuje obrovským potenciálem,“ je přesvědčený.

Šéf svazu Nemeček si rýpl

Bývalý reprezentační obránce byl jmenovaný na dobu neurčitou, ovšem kontrakt se svazem končí za tři roky. Co bude pak? To v tuto chvíli není až tak důležité - Lintner tvrdí, že do té doby už všechny dávno přesvědčí svou prací a výsledky.

A jak na zprávu o jeho zapojení reagoval svaz? Jeho šéf Nemeček takticky oznámil, že je připravený s Lintnerem spolupracovat. Dokonce se nechal slyšet, že jeho zvolení považuje za dobrou zprávu pro nejvyšší soutěž.

Zároveň si však rýpl: „Před červnovou volbou Richard Lintner deklaroval potřebu opětovného užšího propojení extraligy s reprezentací - tedy se svazem. Teď jsem v jeho vyjádření nic takového nenašel. Nic to však nemění na našem odhodlání pokračovat ve spolupráci.“

Nemeček navíc připomenul, že je to svaz, který plně financuje extraligové rozhodčí a platí klubům mandátní trenéry pro mládežnické kategorie. „Kromě toho distrubuujeme výstroj pro mladé hokejisty a ve spolupráci s městy a státem přispíváme na obnovu zimních stadionů.“Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze