Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtek se udobřuje se Šatanem, aby pomohl Slovákům na mistrovství světa

Oblékne ještě slovenský dres? Vladimír Vůjtek a vedení tamního hokeje přemlouvá slavného veterána | foto: Reuters

6 2014
Když se na olympiádu do Soči nedostal Miroslav Šatan, celé hokejové Slovensko bouřilo, až se nad Tatrami blýskalo. Český kouč tamní reprezentace Vladimír Vůjtek se nyní snaží situaci uklidnit a vše si se slavným útočníkem vyříkat. Tak, aby týmu pomohl na mistrovství světa.

Vůjtek to při olympijské nominaci neměl jednoduché. Ocitl se v situaci, kdy si musel vybrat mezi tím, jestli do týmu vybere Zdena Cháru, nebo Šatana.

Dřív vynikající kamarádi spolu totiž nemluvili od nešťastného zákroku, kterým obrovitý Chára vyřadil staršího kolegu na několik měsíců ze hry. Šatan si dodnes myslí, že šlo o úmyslný atak a stále je naštvaný.

Vůjtek se snažil dát oba dohromady, leč ani přes velké úsilí se to nepovedlo. A tak zvolil Cháru. Z pochopitelných důvodů: pro defenzivu nepostradatelný hráč, zatímco Šatan dlouho nehrál a neměl formu.

Jenže je po olympiádě a Slovensko bude Šatana potřebovat na mistrovství světa. Proto je důležité situaci uklidnit, vyjasnit si všechny nesrovnalosti a pocity nespravedlnosti a ukřivděnosti.

Vůjtek společně s šéfem slovenského svazu Igorem Němečkem slavného veterána ve středu udobřovali, což není jednoduchá záležitost. Svědčí o tom minimálně první vyjádření 39letého hokejisty po zmiňované schůzce.

"Podstatné věci se nevyřešily. Dohodli jsme se na dalším střetnutí, které proběhne už za přítomnosti generálního manažera reprezentace Sýkory, který je momentálně v pracovní neschopnosti," pravil Šatan na dotaz deníku Nový čas.

Jak vidno, Vůjtka a spol. čeká hodně náročný úkol, při němž budou muset prokázat velkou trpělivost. Vzhledem k omezeným možnostech při výběru týmu pro světový šampionát slovenskému hokeji jim však nic jiného nezbývá.

"Je smutné, že nejsme jako Američané nebo Švédi, kteří v případě národního týmu dávají osobní spory stranou. My máme asi jinou mentalitu, nechápu to," kroutil v rozhovoru pro iDNES.cz hlavou legendární útočník Jozef Golonka.

Vůjtek nyní k celé situaci říká: "Mira si velmi vážím. Nikdy jsem ho neurazil a nemluvil o něm špatně."

Zřejmě to bude chtít ještě hodně pokání a omluv, jelikož první setkání zatím k ničemu nevedlo. To další by mělo proběhnout v nejbližších týdnech. Celé hokejové Slovensko zatím trne, jestli se Šatan nechá nakonec přemluvit a pomůže reprezentaci v Minsku.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze