Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sobotka měl štěstí, že šla rána spíš do krku. Abdelkader se mu omluvil

OTŘESENÝ. Hokejový útočník Vladimír Sobotka dostal ve čtvrtfinále MS tvrdou ránu od amerického kapitána Abdelkadera. | foto: ČTK

23 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Ještě den po zápasu s USA měl na krku velkou červenou modřinu, stopy po tvrdém direktu byly znát i nad okem. Hokejista Vladimír Sobotka však po hrůzostrašném faulu Američana Justina Abdelkadera posílá fanouškům dobrou zprávu: "Na semifinále s Finskem bych měl být v pořádku."

Když se na YouTube zpětně koukal na onen moment, moc dobře po těle mu nebylo a v duchu si říkal: "Měl jsem štěstí, jak jsem dopadl." Sobotka dostal těžké K.O. v momentu, kdy to nečekal. "Myslel jsem, že mám otřes mozku, což se nakonec nepotvrdilo. Hlava náraz sice také trochu odnesla, ale nejvíc jsem dostal do krku."

Sobotka popisuje, že vůbec nic netušil. "Jen jsem se soustředil na střelu a Abdelkadera jsem neviděl. Přijel ze strany a myslím, že to od něj bylo zbytečné."

Klíčový hráč českého týmu si však nemyslí, že by ho Američan atakoval schválně s úmyslem vyřadit ho ze hry. "Takovou pověst v NHL nemá," tvrdí Sobotka. Jenže vzápětí přiznal, že se s ním během zápasu několikrát na ledě pošťuchoval. "Ovšem nečekal jsem, že by to mělo mít takovou dohru."

Nejvíc ho však překvapilo, že se mu Abdelkader za svůj zkrat omluvil. "Poslal mi zprávu na telefon, což jsem nečekal. Číslo dostal od Jakuba Kindla, který s ním hraje v Detroitu. Tu omluvu jsem tak nějak vzal a odpověděl mu, že snad budu v pořádku," popisuje Sobotka.

Den po knock-outu se cítil líp, trápí ho ale zatuhlý krk a záda, kvůli kterým v pátek vynechal trénink. Problém mu pomáhá vyřešit fyzioterapeut Pavel Kolář, který ho měl na stole už během čtvrtfinále s USA. "Aspoň že kluci z té dlouhé přesilovky vytěžili dva góly," poznamenává Sobotka.

Ten se během své kariéry vylízal už z řady ran, tahle však patřila mezi ty nejtěžší. "Horší byla snad jen ta od Frola ještě ve Slavii. Tentokrát to naštěstí neodnesla hlava," oddechl si šestadvacetiletý útočník.Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze